سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

«قرارگاه رفاه مردم» را تشکیل داده‌ایم/ باید درآمد بیش از 500 شرکت به کارگران و کارمندان برسد

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کا و رفاه اجتماعی، آیت الله حسینی بوشهری در این دیدار با تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق، توکل بر خدا را یک اصل کلیدی در راه حصول موفقیت ارزیابی کرد و رسیدگی به وضعیت کنونی مردم را در عرصه معیشت از وظایف و اولویت‌های مهم دانست. 

وی بر لزوم تهیه یک فهرست و دورنمای جامع، قبل از شروع فعالیت ها، تاکید کرد و افزود: برای فعالیت خود یک فهرست آماده کنید و شاخصه ها، اولویت ها، افق و نگاه به آینده را در آن لحاظ کنید چراکه موفقیت صرفا با برنامه‌ریزی جامع امکان‌پذیر است و این برنامه ریزی باید قبل از شروع فعالیت، انجام شده و همه جوانب در آن مدنظر قرار گیرد.

  • قرارگاه رفاه

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن اشاره به مشکل بیکاری مردم افزود: انقلاب در صورتی ماندگار است که مردم را در کنار خود داشته باشد، اگر روزی دشمن، مردم را از این انقلاب دلسرد کند، اصل موجودیت انقلاب در خطر جدی قرار خواهد گرفت. 

عبدالمکی نیز در این دیدار از تشکیل قرارگاه رفاه مردم خبر داد. 

وی گفت: درکنار رسیدگی به فعالیت‌های جاری وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی، موضوعات تحولی را با ادبیات انقلاب اسلامی و در راستای آرمان‌های گام دوم انقلاب اسلامی درمسیر تمدن‌سازی و نگاه‌های عالی و متعالی مقام معظم رهبری پیش می‌بریم وامیدواریم بتوانیم شرایط جدیدی را در حوزه رفاهی کشور حاکم کنیم. 

وی گفت: معتقدیم روزمرگی و دست و پنجه نرم کردن با مسائل جاری کشور نباید موجب فاصله افتادن از برنامه‌های عمیق، راهبردی و بنیادین شود. 

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی اشاره کرد: هفته گذشته بلافاصله پس از رای اعتماد مجلس شورای اسلامی، کار را شروع کردیم و تغییرات آغازشد. 

عبدالملکی تاکید کرد: وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی وزارتخانه بزرگی است و نام آن را «وزارت مردم» گذاشته‌ایم چرا که بیشترین سطح تماس را با اقشار مختلف مردم دارد. 

بیش از نیمی از مردم ایران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

وی ادامه داد: در سازمان تامین اجتماعی بیش از 42 میلیون نفر بیمه شده داریم یعنی بیش از نیمی از مردم ایران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که زیر مجموعه این وزارتخانه است. همین سازمان 3 میلیون و 600 هزار بازنشسته را تامین می‌کند و تقریبا تمام معاش این عزیزان از همین وزارتخانه و سازمان است. 

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی یاد آورشد: در حوزه بازنشستگان کشوری بیش از 2 میلیون نفرعائله داریم، این افراد عزیزانی هستند که کارمندان دولت بوده و اکنون بازنشسته شده‌اند و تمام درآمد، حقوق و رفاهیات آنان از محل همین صندوق تامین می‌شود. 

وی گفت: سازمان بهزیستی کشور، سازمانی بسیار بزرگ است که از بیش از شش و نیم میلیون نفر حمایت می‌کند. زنان سرپرست خانوار، افراد دارای معلولیت، افرادی که مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بر آنان عارض شده و… تحت حمایت این سازمان هستند. 

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، بزرگترین مجموعه آموزش فنی و حرفه درکشور به شمار می‌رود که مسئولیت آموزش جوانان را برای اشتغال بهتر برعهده دارد برای این که بتوانند مهارت‌های خود را توسعه دهند. 

عبدالملکی مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را تمام جامعه روستایی، کشاورزان و عشایر کشور دانست و گفت: ضریب نفوذ بیمه‌های اجتماعی در میان روستائیان و عشایر کم است و برای بیمه شدن تمام این افراد و دارا بودن بیمه بازنشستگی و اجتماعی در شکل مطلوب در تلاش هستیم. 

شرکت‌های اقتصادی متعلق به مردم است

وی تاکید کرد: تعداد زیادی شرکت و کارخانه اقتصادی در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد. بیش از 500 شرکت بزرگ و کوچک در حوزه سیمان، پتروشیمی، دارویی و سایر حوزه‌ها وجود دارد که بخش قابل ملاحظه‌ای ازاقتصاد کشوربه شمار می‌رود اما این‌ها شرکت‌های دولتی نیستند، شرکت‌های متعلق به مردم هستند که با حق بیمه‌ای که کارگران، مردم و کارمندان پرداخت کرده‌اند سرمایه‌گذاری و ساخته شده است که باید مناقع و درآمد آن به این افراد برسد. 

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی اضافه کرد: منابع و امکانات بسیار زیادی در این مجموعه وجود دارد و در ابتدای کار با حجم زیادی از مشکلات نیز روبرو هستی

Top