سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

الگوی کسب و کارهای تعاونی؛ مسیر خلق فرصت‌های شغلی پایدار

به گزارش ایلنا، متن پیام «محمد کبیری» پیرامون آغاز هفته تعاون به این شرح است: 

نامگذاری 13 شهریور در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام «روز تعاون» حاکی از جایگاه ویژه نظام تعاون و الگوی تعاونی‌ها و نقش برجسته آن در ایجاد عدالت اقتصادی و اجتماعی از طریق ساماندهی منابع انسانی کارآفرین و مهارت آموخته در راستای خلق فرصت‌های شغلی پایدار و مولد است. 

 

  • معاون امور تعاون

امروزه از الگوی کسب وکارهای تعاونی به عنوان شیوه‌ای علمی و کارآمد برای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی جوامع محلی و پاسخگویی به نیازهای مشترک با رویکرد افزایش بهره وری و کاهش بهای تمام شده کالاها و خدمات به مظور رفاه آفرینی در جامعه استفاده می‌شود. 

هدفگذاری نقش 25درصدی تعاونی‌ها در توسعه اقتصادی در قوانین بالادستی، حاکی از کارآمدی الگو و شیوه فعالیت تعاونی و آمادگی ساختارهای حقوقی و قانونی آن برای بسیج و سازمان دهی منابع انسانی در مسیر خلق فرصت‌های شغلی پایدار است. 

بر همین اساس، وجود بیش از نود و پنج هزار کسب وکارتعاونی فعال و خلق نزدیک به یک میلیون و هفتصد هزار فرصت شغلی توسط تعاونی‌ها در شرایط کنونی کشور، امیدوارکننده و مسرت بخش است. 

امیداست با توسعه حمایت‌های همه جانبه لازم از تعاونی‌ها و توسعه شفافیت و نوآوری در آن ها، بتوانیم نقشی موثر در بهبود وضعیت تعاونی‌های موجود و بسترسازی ترویجی و فرهنگی مناسب برای ایجاد تعاونی‌های استارت آپی و دانش بنیان و ترغیب و تشویق فارغ التحصیلان دانشگاهی به سمت ایجاد تعاونی‌های نوظهور و نوبنیان داشته باشیم. 

با تبریک و شادباش روز تعاون به تعاونگران گرانمایه و متعهد ودارای مسوولیت اجتماعی، امیدواریم شاهد فصل نوینی از پویایی، نشاط و بالندگی تعاونی‌ها در گام دوم انقلاب اسلامی ایران و نقش آفرینی بیش از پیش آن‌ها درتوسعه اقتصادی واجتماعی کشور باشیم.

Top