سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

تعاونی تامین نیاز ملارد آماده خدمت‌رسانی به کارگران فصلی و ساختمانی است

مدیر عامل تعاونی تامین نیاز صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی شهرستان ملاردگفت: شرکت‌های تعاونی تامین نیاز مشاغل یکی از انواع شرکت‌های تعاونی است که به عنوان یک تشکل صنفی کارگری، موظف است کلیه نیازهای صنفی، اقتصادی و اجتماعی اعضای خود اعم از حقیقی و حقوقی را برطرف کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی قلخانباز ضمن تبریک و گرامیداشت روز جهانی تعاون و آرزوی توفیقات مستمر و مداوم برای تعاونگران کارآفرین، در ارتباط با هویت و ماهیت تعاونی‌های تامین نیاز گفت: با توجه به اهمیت ساماندهی استادکاران و کارگران ساختمانی و وفق ماده 18 قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، تعاونی‌های تامین نیاز صنفی بر اساس قانون 44 جمهوری اسلامی تاسیس شده‌اند.

  • تعاونی تامین نیاز ملارد

او در ادامه افزود: تعاونی تامین نیاز استادکاران و کارگران فصلی و ساختمانی شهرستان ملارد در راستای اجرای تفاهم‌نامه شانزدهم مرداد 1400 سازمان فنی و حرفه‌ای و اتحادیه تعاونی‌های کشور اقدام به همکاری با مرکز فنی حرفه‌ای 19 اندیشه نموده است که با توجه به استقبال و همکاری ریاست مرکز در این زمینه اقدامات موثری در حال انجام است.

طبق اظهارت وی؛ ساماندهی کارگران فاقد کارت مهارت و تمدید با آماده‌سازی فضا، هماهنگی تامین مصالح مورد نیاز، درخواست و پیگیری مجوز جوار کارگاهی و آموزشگاه صنعت ساختمان گام‌های موثری هستند که در جهت پیشبرد اجرایی شدن تفاهم‌نامه مذکور برداشته شده است. لذا با توجه به نیاز آموزش و ارتقای مهارت تعاونی ملارد تلاش خود را در راستای ارتقای مهارت و آموزش کارگران ساختمان با همکاری مرکز اندیشه انجام می‌دهد.

قلخانباز تصریح کرد: در شرایط بد اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و افزایش گرانی‌های لگام گسیخته و همچنین در نتیجه رکود بازار ساخت وساز مسکن سفره کارگران روز به روز کوچکتر شده است بنابراین تعاونی تامین نیاز ملارد با همکاری اداره صنعت و معدن اقدام به توزیع اقلام تنظیم بازار از قبیل برنج روغن و شکر و غیره در بین کارگران کرده تا شاید بخش کمی از مشکلات معیشتی آن‌ها را برطرف کند.

او اضافه کرد: در خصوص اجرایی شدن ماده 18 قانون بهبود فضای کسب و کار نیز با توجه به اینکه کارگران ساختمانی و فصلی فاقد هرگونه هویت قانونی بوده‌اند لذا اتحادیه تعاونی‌های تامین نیاز کشور در اقدامی نوین با طراحی سایت اتحادیه و چاپ و صدور گواهی فعالیت کارگران را طبقه‌بندی می‌کند.

مدیرعامل تعاونی تامین نیاز صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی شهرستان ملارد همچنین تصریح کرد: بخشی از خدمات تعاونی ملارد عقد قراردادهای رفاهی آموزشی و تفریحی با حدود 80 مرکز دولتی و خصوصی است که به صورت اقساطی و با تخفیف به اعضا ارائه می‌شود.

به گفته وی؛ تعاونی تامین نیاز صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی شهرستان ملارد سال گذشته حدود 300 استادکار و کارگر را برای انجام کار به کارفرمایان معرفی کرده و نیازهای مالی و شغلی آن‌ها را برطرف کره است.

قلخانباز در خصوص سایر خدمات شرکت تعاونی تامین نیاز افزود: صدور فیش بیمه اجتماعی، واریز فیش‌های بیمه، بیمه تکمیلی درمان، بیمه عمر آتیه، بیمه ثالث خودرو تا 12 قسط، بیمه بدنه، آتش سوزی منازل و مسئولیت، مشاور حقوقی رایگان به اعضا از خدمات دیگر تعاونی تامین نیاز کارگران شهرستان ملارد است.

قلخانباز در پایان گفت: از برنامه‌های آینده تعاونی پیگیری وضعیت مسکن و نیز محل استقرار کارگران فصلی و ساختمانی میادین است.

Top