سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

طومار 1910 کارگر پروژه‌ای نفت و گاز خطاب به مقامات/ افزایش حقوق‌ها و حذف پیمانکاران، مطالبات اصلی اس

به گزارش خبرنگار ایلنا، نامه‌ای با امضای بیش از هزار کارگر پروژه‌ای به وزارت کار به شماره ثبت 93531، وزارت نفت به شماره ثبت 219086، نماینده مجلس رامهرمز آقای متینیان به شماره ثبت 1091716، به نماینده مجلس تهران آقای روح الامینی به شماره ثبت 1091710 تحویل شد.

کارگران در این نامه نسبت به وضعیت شغلی و معیشتی خود معترض شده و آورده‌اند: با سلام و احترام، ما 1910 کارگری پروژه‌ای که این نامه را با کد ملی خود امضا نموده‌ایم و در جای جای پروژه‌های نفت و گاز و نیروگاهی و سدسازی مشغول به کاریم، خواستار اجرایی شدن موارد گفته شده زیر بر مبنای ماده 13 قانون کار و ماده 17 قانون خدمات مدیریت کشوری هستیم:

 

  • طومار

1- تغییر طرح اقماری 24 روز کار 6 روز مرخصی به 20 روز کار و 10 روز مرخصی برای مدت زمان کافی و لازم برای حضور در کنار خانواده و فرزندان.

2- اجرای قانون ماده 13 قانون کار برای نظارت بر واریز حقوق کارگر سر هر ماه بدون تاخیر توسط پیمانکاران و واریز حق بیمه طبق عنوان شغلی و مبلغ پرداختی ماهانه هر کارگر برای داشتن سابقه بیمه سخت و زیان‌آور و حذف بیمه کارگر ساده برای کارگران فنی و استادکاران از سوی هم وزارت کار و هم شرکت نفت جهت پایان دادن به تخلف پیمانکاران.

3- اجرای ماده 17 قانون خدمات مدیریت کشوری جهت حذف پیمانکاران در امور فنی و تخصصی از پروژه‌های نفت و گاز و نیروگاهی.

4- پرداخت مزایای قانونی توسط پیمانکاران از جمله عیدی، سنوات، هزینه رفت و برگشت به مرخصی و محل کار، حق اولاد، بن کارگری، بدی آب و هوا و سایر مزایا بطور کامل که جداگانه محاسبه و با حقوق ماهانه پرداخت شود.

5- درخواست اتاق‌های 4 نفره، اتوبوس‌های کولردار برای انتقال نیروها به محل کار و و خوابگاه، حذف غذاهای بی‌کیفیت و تکراری در هفته و ارتقای بهداشت خوابگاه‌ها و خدمات رفاهی.

6- طبق قانون کار یک نسخه از قرارداد را کارفرما باید تحویل کارگر داده و قبل از آنکه تسویه حساب کامل انجام شود حق گرفتن مهر و امضا و تعهدی را از کارگر ندارد.

7- افزایش حقوق‌ها بر مبنای لیست کمپین 20 -10.

Top