سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

وزیر کار: لایحه اصلاح قوانین حوزه تعاون ظرف 45 روز تقدیم مجلس می‌شود

حجت‌الله عبدالملکی عصر امروز پس از حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: در ارتباط با  اصلاح قوانین در حوزه تعاون کارهای خوبی در سال‌های گذشته انجام‌شده است و مقرر شد در دولت جدید به جهت اینکه  در جریان جزئیات تحولات این سال‌ها  نیستیم، بازنگری مجددی در آنچه در کمیسیون‌ها روی آن کارشده انجام شود. که ظرف 45 روز ما اصلاحات لایحه را تقدیم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  می‌کنیم.

وی افزود: طبیعتاً اولویت ما در بین سه بخش اقتصادی، بخش تعاون است و این برای ما اهمیت دارد و آن را رسماً اعلام کرده‌ام.
  • وزیر کار: لایحه اصلاح قوانین حوزه تعاون ظرف ۴۵ روز تقدیم مجلس می‌شود
وزیر «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» گفت: در ارتباط با صندوق‌های بازنشستگی و تأمین اجتماعی و مجموعه بزرگی از واحدهای اقتصادی و صنعتی که ذیل این مجموعه هستند، نگرانی‌هایی در مجلس شورای اسلامی وجود دارد که کاملاً به‌جا است و از ما برنامه‌هایی را که در این زمینه‌ها داریم جویا شدند.
 
وی ادامه داد: اعلام کردیم که مسئله سالم‌سازی نظام مدیریت این مجموعه‌ها در دستور کار ما قرارگرفته و به‌مرور در حال انجام است و مسئله استقرار نظام‌های نوین مدیریتی در این مجموعه‌ها برای رسیدن به مرز دانش در مدیریت اقتصادی آن‌ها است که ان شاالله به آن نزدیک می‌شویم.
 
عبدالملکی اظهار داشت: موضوع بعدی شفافیت در فعالیت‌های اختصاصی این مجموعه‌هاست که سامانه‌های اولیه شکل‌گرفته است و باید تکمیل شود و روی نظام رتبه‌بندی شرکت‌ها و نظام جامع اجتماعی آن‌ها هم کار می‌کنیم که امیدواریم ثمره آن تراز صندوق‌های بازنشستگی و تأمین اجتماعی باشد.
 
عبدالملکی افزود: این صندوق‌ها در حال حاضر کسری‌های سنگینی دارند که  در این زمینه عزیزان ما در مجلس شورای اسلامی به ما قول همراهی کامل داده اند، زیرا بعضی از این کار‌ها نوعی جراحی محسوب می‌شود و ما برا ی انجام آن به پشتوانه و پشتیبانی جدی مجلس شورای اسلامی نیاز داریم و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و سایر اعضای این کمیسیون  برای کمک به ما در دولت برای انجام این اقدامات اساسی اعلام آمادگی کرده اند.
Top