سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

معاون روابط کار خبر داد: جلسات شورای عالی کار، هر ماه برگزار می شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، علی حسین رعیتی فرد،معاون روابط کار در جمع کارگران و اعضای جامعه اسلامی کارگران شرکت اتحاد موتور  با بیان این خبر افزود : نخستین جلسه شورای عالی کار، شنبه  15 آبان برگزار خواهد شد.

وی گفت : معتقدیم که سه جانبه گرایی یکی از اصول مهم در حوزه کار و تولید کشور است.
 

  • حسین علی رعیتی فرد

وی افزود: چندین سال است که در جنگ اقتصادی هستیم و نوک پیکان حمله آن ، حوزه تولید ،صنعت و کار کشور است.
معاون روابط کار ادامه داد: کارگران و  کارفرمایان، امروز به‌ عنوان فرماندهان و رزمندگان این جنگ اقتصادی تلاش می‌کنند که حوزه تولید کشور را با نشاط و  پویا نگه دارند و اجازه ندهند که سنگر تولید خدشه دار شود.
رعیتی فرد افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، کارگران، هم در دفاع مقدس با تقدیم شهدا، اجازه ندادند وجبی از خاک کشورمان مورد تصرف و تعدی دشمن قرار گیردو هم امروز، تلاش می کنند که نیاز داخل کشور را تامین کنند.
 وی تاکید کرد:  در شرایط جنگ اقتصادی، وظیفه ما این است که موانع تولید را به حداقل برسانیم.
معاون روابط کار، تصریح کرد : امروز گفتمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفتمان مردم است.
رعیتی فر ادامه داد:  قطعاً تلاش همه حوزه‌های تولید کشور و وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی می‌تواند سبب افزایش سرمایه اجتماعی نظام شود.
وی اظهار داشت: در حوزه تنظیم روابط کار به دنبال آن هستیم که مطالبات و مشکلات  جامعه کار و تولید کشور را  پیگیری و حل و فصل کنیم.
رعیتی فرد تصریح کرد : جامعه کار و تولید کشور ، به ویژه جامعه کارگری ، امروز دغدغه  امنیت شغلی ، بیماری، تامین اجتماعی، مسکن و درمان دارد و جامعه کارفرمایی نیز، به دنبال تامین مواد اولیه و پوشش بیمه کارگران خود است.
وی اظهار امیدواری کرد؛ در شرایط جدید،بتوان با هم افزایی مجلس شورای اسلامی و  دیگر ارکان حکومت  مشکلات این حوزه را حل کرد.
رعیتی فر افزود: به عنوان یک اصل اساسی،  وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بنا دارد برای پیگیری دغدغه کارگران، جلسات شورای عالی کار را به صورت منظم برگزار و اصل سه جانبه گرایی را رعایت کند.
معاون روابط کار  با قدرانی از مجلس شورای اسلامی برای تصویب پیوستن جمهوری اسلامی ایران به مقاوله نامه بازرسی کار افزود : این موضوع فرصت مغتنمی است تا جامعه کار و تولید کشور بتواند از ظرفیت‌های سازمان بین المللی کار استفاده کند.
وی تاکید کرد: در شرایط تحریم‌های اقتصادی و کرونا جامعه تولید و کارگری کشور در حوزه تامین نیازهای مردم و استمرار و تداوم تولید، جهاد واقعی کردند و اجازه ندادند خط تولید دچار آسیب شود.

گفتنی است در این مراسم  محمد شهپری مدیر شرکت اتحادموتور، مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه سازان و احمد کرمی، دبیرکل جامعه اسلامی کارگران به ایراد سخنرانی پرداختند.

Top