سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

معاون روابط کار: رشد و توسعه تشکل ها در ایجاد تعامل و خدمت به جامعه کارگری و کارفرمایی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، علی حسین رعیتی فرد که به منظور گفت‌وگو با تشکل های کارگری و کارفرمایی به این استان سفر کرد ، گفت: معتقدیم یکی از اساسی ترین رویکردهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در دستیابی به اهداف،ایجاد وحدت و همدلی بین جامعه کارگری و کارفرمایی و اجرای صحیح قوانین است .
وی ادامه داد: به همین دلیل  در بحث اجرای قانون کار اولین کاری که در این وزارتخانه صورت گرفت، این بود که خود را مکلف کردیم قانون را به خوبی اجرا کنیم و این موضوع را بخشنامه کرده و در جلسه هیئت دولت نیز مطرح نمودیم و دستگاه های دولتی را نیز مکلف بر اجرای قانون کردیم.

  • رعیتی فرد

رعیتی فرد افزود:  همچنین تلاش شد  تا بر حسن اجرای قانون در تمامی واحد های تابعه نظارت شود.
معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در ادامه گفت: همچنین خود را مکلف کردیم تا نشست های شورای عالی کار  به موقع و با رعایت اصل سه جانبه گرایی برگزار شود.
وی افزود: به دنبال آن هستیم تا با همکاری نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی، در موضوع چند جانبه گرایی به وفاق و همدلی برسیم.
رعیتی فرد افزود: از بدو مسئولیت سعی کردیم دغدغه ها و درخواست های همه تشکل ها و انجمن های عالی را بشنویم و در فضایی از تفاهم و همدلی مشکلات را  رفع کنیم.
 وی گفت: تشکل ها چنانچه بخواهند به رشد و توسعه دست یابند باید هماهنگ و منسجم عمل کرده و در شرایطی که جامعه کارگری و کارفرمایی با تحریم ها و شیوع ویروس کرونا درگیر است مسائل و مشکلات کارگران را با همدلی و تفاهم پیگیری و رفع کنند.
معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: امروز اگر چه تحریم ها یک سری مشکلات را به وجود آورده است اما در شرایط حاضر نقش تشکل های کارگری استان در حفظ آرامش و افزایش بهره وری بسیار مهم و تاثیر گذار است و همه باید دغدغه و نگرانی کار مردم را داشته باشیم و تلاش کنیم تا مشکلات کمتر شود.
وی  گفت: نگاه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی همیشه به تشکل های کارگری و کارفرمایی در قالب تفاهم و همکاری با یکدیگر است  و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت هایی که در استان‌ها وجود دارد به خوبی استفاده کنیم . 

در این نشست، نمایندگان منتخب کارگران و کارفرمایان موضوعات مختلفی را از جمله مشکلات مراجع حل اختلاف ،حقوق و مزایای کارگران،اجرای صحیح قانون کار،طرح مسائل و مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی، مشکلات مخابرات روستایی ، نیازهای آموزشی کارگران، سامانه جامع روابط کار و ....  مطرح کردند.

Top