سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

توضیحات وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی درباره نشست با کمیسیون اجتماعی مجلس

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی حجت الله عبدالملکی امروز در حاشیه جلسه کمیسیون‌ اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در خصوص موضوعات مطرح‌شده در این جلسه گفت: در این جلسه دغدغه‌هایی از سوی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مطرح شد که متعاقباً توضیحاتی در این مورد داده شد.

  • عبدالملکی

وی با اشاره به اعلام خبرهای خوب در این جلسه گفت:  ان‌شاءالله با حمایت سازمان برنامه‌وبودجه سهمیه‌های جدیدی برای بیمه قالیبافان اختصاص پیدا خواهد کرد و این خبر خوبی برای عزیزان قالیبافی است که بیمه آن‌ها از امسال اجرانشده است.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که کمیته‌ای با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکیل داده‌ایم، افزود: همکاران سازمان تأمین اجتماعی برای بازنگری و ایجاد تسهیل در بیمه‌ی افرادی که جزو گروه‌های خاص هستند اقدام می‌کنند و سهم حق بیمه کارفرما را دولت به‌صورت یارانه‌ای پرداخت می‌کند.
 عبدالملکی ادامه داد: پیرو درخواست چندین ماه برای توسعه بیمه گروه‌های خاص از محل افزایش بدهی‌های دولتی با قول رئیس سازمان برنامه‌وبودجه این مورد عملیاتی و فعال خواهد شد.
وی بابیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی سؤالاتی در ارتباط با بحث اشتغال مطرح کردند اضافه کرد:  در این خصوص مصوبات شورای ملی اشتغال به‌سرعت پیگیری می‌شود و وعده یک میلیون و 850 هزار شغل برای 18 ماه یعنی نیمه دوم سال 1400 و کل سال 1401 با همکاری 71 دستگاه را پیش می‌بریم و در این زمینه 175 برنامه اشتغال‌زا را مطرح و تنظیم کرده‌ایم.
 وی اظهار کرد: عزیزان ما از استان‌های مرزی درباره اشتغال نگرانی داشتند که 2 مصوبه بسیار مهم در شورای عالی اشتغال فقط برای این استان‌ها گنجانده‌شده است و در حال اجراست.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان بابیان این‌که 100 نقطه بحرانی اشتغال را در نظر گرفته و بررسی میدانی می‌شوند تا نسخه‌های متناسب با هرکدام در نظر گرفته شود اضافه کرد: هفتاد نقطه شناسایی‌شده و کار عارضه‌یابی و تدوین بسته‌های اختصاصی برای آن‌ها که دغدغه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بود شروع‌شده است و انشاءالله با جدیت پیش می‌رود.

Top