سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

دکتر عبدالملکی در مراسم رونمایی از سامانه ارزیابی مدیران وزارت کار اعلام کرد: ثبت 280 هزار پیشنهاد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در مراسم رونمایی از سامانه «ارزیابی مدیران توسط کارمندان» گفت: همچنین سامانه سوت‌زنی برای گزارش  فساد نیز در روزهای گذشته در وزارت مردم راه‌اندازی شد.

  • عبدالملکی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 50 درصد فعالیت‌های وزارتخانه را مدیران میانی و رده‌پایین انجام می‌‌دهند و انتخاب مدیران، 80 درصد وابسته به ارزیابی‌های انجام شده است که بخشی از این ارزیابی در هنگام انتخاب مدیران و بخشی نیز بعد از انتصاب مدیران انجام می‌شود‌ بنابراین کسی که به سمت مدیریت منصوب می‌شود، بلافاصله ارزیابی عملکردشان آغاز می‌شود.
عبدالملکی اضافه کرد: بازرسی و نظارت از عملکرد مدیران به هیچ ‌وجه از قبل اعلام نمی‌شود و دفتربازرسی، ارزیابی عملکرد وپاسخگویی به شکایات وزارت کار در هر زمان می‌تواند بر عملکرد مدیران و کارمندان نظارت کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای انتصاب مدیران جدید در وزارت مردم 3 هزار و 500 نفر را ارزیابی کردیم و از بین آنها 400 نفر تاکنون انتخاب شده و در پست‌های مدیریتی قرار گرفتند و بعد از انتصاب، ارزیابی عملکرد آنها بلافاصله شروع می‌ شود.
عبدالملکی بیان کرد: پست‌ها، امانت‌هایی از جانب 85 میلیون ایرانی است که در اختیار ما قرار گرفته است‌ متأسفانه برخی از جریانات سیاسی می‌گفتند فلان شخص را به عنوان مدیر منصوب کنید، در حالی که به آنها گفتیم باید ارزیابی انجام شود و کسانی که در ارزیابی موفق می‌شوند، منصوب خواهند شد.
وی گفت: یکی از معیارهای ارزیابی مدیران، کارمندان تحت امر هستند که آنها هم از طریق سامانه ارزیابی مدیران به ارائه نظرات و انتقادات می‌پردازند.
عبدالملکی تأکید کرد: در قالب نمایشگاه دستاوردهای شش ماهه وزارت مردم در دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد، گزارش شد که 10 هزار شکایت از طریق سامانه وزارتخانه ثبت شده است.
وی گفت: 260 هزار درخواست و شکایت از طریق سامانه سامد ریاست‌ جمهوری به وزارتخانه ارجاع شده و در مجموع 280 هزار مورد شکایت، پیشنهاد و انتقاد به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارجاع شده است.
عبدالملکی تأکید کرد: در حوزه بازرسی قرار نیست از پیش اطلاع‌‌رسانی انجام شود بلکه باید به صورت آنی و بدون برنامه‌ریزی، نظارت و بازرسی انجام شود و کارمندان و مدیران موظف هستند با بخش نظارت و ارزیابی همکاری کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن ابراز خرسندی از انتخاب «مهری طالبی دارستانی» به عنوان مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت کار اظهار کرد: انصافاً وی مجاهدانه در این حوزه کار کرده‌اند و غیر از مسئولیت‌هایی که داشته‌اند سال‌ها مطالبه‌گر مشکلات مردم بوده‌اند و ما وی را فردی در تراز گام دوم انقلاب اسلامی میدانیم.
وی تصریح کرد: انتصاب وی باعث برکات زیادی شد و حوزه ارزیابی عملکرد وزارتخانه به معنای واقعی متحول شده و حضور وی در همین مدت کوتاه منشأ خیر و اثرات مثبت بوده است.بحمدلله این حوزه، عملکرد بسیار قابل قبولی داشته است.
Top