سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

افزایش 2 برابری حمل نفت و فرآورده‌های نفتی طی چهار ماه گذشته

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی به نقل از شرکت ملی نفتکش ایران، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» ضمن بازدید از کشتی‌های ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران در بندرعباس گفت: یکی از وعده‌های ما در ایام رأی اعتماد در مجلس شورای اسلامی سالم سازی مدیریتی مجموعه‌های اقتصادی بود.

  • عبدالملکی
 وزیر تعاون گفت: امروز شاهد هستیم که در نتیجه سالم‌سازی مدیریتی در شرکت ملی نفتکش ایران میزان حمل نفت و فرآورده‌های نفتی در طول چهار تا پنج ماه تقریبا 2 برابر شده است.
وی افزود: امروز با افتخار می‌توانیم اعلام کنیم که صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران با وجود شرکت ملی نفتکش دیگر هیچ مشکلی برای حمل نفت خام و فرآورده‌های نفتی صادراتی و همچنین ارسال نفت خام به پالایشگاه‌ها ندارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این افتخار بسیار بزرگی است و همکاران ما در این شرکت پرافتخار ثابت کردند و نشان دادند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. 
عبدالملکی بیان کرد: شرکت ملی نفتکش این ظرفیت را دارد که مأموریت‌های بزرگ بین‌المللی را در تعاملات با کشورهای دیگر که آنها هم بعضاً درگیر تحریم هستند انجام دهد.
وی ادامه داد: همکاران بسیار پرتلاش و مجاهدی که در مجموعه این ناوگان واقعاً بزرگ و ارزشمند داریم انشاءالله می‌توانند منافع جمهوری اسلامی ایران را در بخش حمل نفت و فرآورده‌های نفتی در سطح جهان کاملاً برآورده و تأمین کند.
عبدالملکی به نوسازی ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران اشاره کرد و گفت: در زمینه توسعه و نوسازی ناوگان شرکت ملی نفتکش هم مدیریت جدید این شرکت برنامه‌های خوبی را تهیه و تدوین کرده که من نیز معتقدم این اتفاق(نوسازی ناوگان) باید عملیاتی شود.
وی با بیان اینکه ما در حوزه حمل نفت و همچنین فرآورده‌های نفتی به یک ظرفیت‌ مازاد بر ظرفیت موجود احتیاج داریم، افزود: بهترین مجموعه‌ای که می‌تواند این مأموریت ملی را انجام دهد شرکت ملی نفتکش ایران است.
وزیر تعاون ادامه داد: در بالاترین سطح نظام هم تصمیم‌گیری بر این است که این مأموریت بر عهده شرکت ملی نفتکش قرار داده شود.
عبدالملکی گفت: سهامداران این شرکت که صندوق‌های بازنشستگی و تأمین اجتماعی هستند نیز آمادگی کمک دارند. مخصوصاً با برنامه‌های تحولی که مدیران این شرکت در سال 1401 در حال پیگیری دارند و با سودآوری بالاتری هم که حاصل می‌شود تأمین منابع مالی برای توسعه ناوگان نیز سهل‌تر اتفاق می‌افتد.
رئیس شورای عالی کار با قدردانی از تلاش‌های دریانوردان شرکت ملی نفتکش ایران افزود: من به عنوان کارگزار بسیار کوچک در دولت از همین‌جا از عزیزان دریانورد مخصوصاً خانواده‌های آنها که رنج دوری سرپرست و پدر خانواده را تحمل می‌کنند تشکر می‌کنم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دریانوردان ما بخش عمده‌ای از سال را کنار خانواده نیستند و این جهادی است که ادامه دارد، افزود: همکاران شرکت ملی نفتکش، مدیران این شرکت و شخص مدیرعامل برنامه‌های رفاهی را برای این عزیزان در نظر گرفته‌اند که ما نیز بر حمایت از آن تأکید می‌کنیم.
وی گفت: در این سفر درخواست‌هایی در خصوص برخورداری از مزایای شغلی، امور مربوط به سختی کار دریانوردان و موارد دیگر به من ارائه شده که با نظر مثبت و به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.
Top