سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

پرهیز از مدل پول‌پاشی اشتغال‌زایی در سال 1401

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در حاشیه نشست تخصصی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کمیسیون اجتماعی برنامه‌های وزارت مردم با هدف تحقق شعار سال مقام معظم رهبری یعنی تولید، اشتغال‌آفرین و دانش‌بنیان به بحث، گفت‌و‌گو و تبادل نظر با نمایندگان محترم مجلس گذاشته شد و در ادامه نمایندگان مجلس نکات و پیشنهادات خود را در این خصوص مطرح کردند.

  • کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران
عبدالملکی افزود: در سال 1401  برنامه‌های وزارت مردم در حوزه اشتغال مبتنی بر زیست‌بوم ملی اشتغال خواهد بود که مصوبه شورای اشتغال کشور در دولت مردمی سیزدهم است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در زیست‌بوم ملی اشتغال تأکید اصلی بر سه حوزه  فناوری، مهارت و بازار است که بخش بزرگی از مسأله اشتغال کشور را حل می‌کنند.
عبدالملکی تصریح کرد: طبق توافق با نمایندگان مجلس در سال 1401 منابع و بودجه‌های تولید و اشتغال در تبصره 16 و 18 دیده شده است که ذیل زیست‌بوم اشتغال تعریف می‌شود واز پول‌پاشی پرهیز خواهیم کرد. در هر جایی که بودجه‌ای خرج شود، باید نتیجه داشته باشد.
رئیس شورای عالی کار تأکید کرد: از این به بعد طرح‌هایی که برای اشتغال اجرا می‌شود، نظارت برخط خواهد شد و تمام دستگاه‌هایی که در زمینه اشتغال مأموریت دارند باید فرصت شغلی ایجاد کنند؛ این فرصت‌های شغلی در سامانه رصد ثبت و نظارت میدانی در ادامه مسیر انجام می‌شود.
عبدالملکی گفت: در رابطه با نظارت برخط طرح‌‌های اشتغال یک داشبورد مدیریتی در حال طراحی است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه راهکارهای تثبیت مشاغل در سال 1401 افزود: یک بسته بسیار عالی برای تثبیت و توسعه اشتغال در سال 1401 آماده شده است که مراحل نهایی خود را برای تصویب در هیئت دولت طی می‌کند که جزئیات آن را به زودی به اطلاع کارفرمایان و کارآفرینان می‌رسانیم.
Top