سه شنبه 9 خرداد 1402 | 2023/05/30
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

قرارداد کار دریانوردان در وزارت مردم رونمایی شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی حسین رعیتی فرد» در آئین رونمایی از قرارداد کار دریانوردان با حضور وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی روز جهانی کارگر را تبریک گفت.

  • عبدالملکی

وی اظهار داشت: رونمایی از قرارداد کار دریانوردان را در روز ملی خلیج فارس به فال نیک می‌گیریم و امیدوارم برای همه‌ دریانوردان و جامعه صنعت دریانوردان زمینه تحول باشد.
رعیتی فرد افزود: با پیوستن ایران در سال 93 به مقاوله‌نامه‎ کار دریایی، انجمن صنفی کارگران دریایی و انجمن صنفی مالکان کشتی، تلاش کردند که در زمینه مراودات بین‌المللی نقش آفرینی کنند.
وی گفت: نمونه قرارداد کار دریانوردی در واقع پیوست مقاوله‌نامه کار دریایی است و این قرارداد نتیجه‌ اقداماتی است که در 6 - 7 ماه گذشته در انجام شده و در 16 ماده تدوین شد.
معاون روابط کار وزارت مردم با بیان اینکه فصل هفتم قانون کار در حوزه پیمان‌های دسته جمعی صحبت کرده است، اظهار داشت: با رونمایی از این قرارداد ظرفیت های مهمی در خدمت دریانوردان کشور قرار می‌گیرد و در رابطه با ساعات کار، استراحت، مرخصی  و حتی بازگشت دریانوردان بستر قانونی فراهم شده است.
وی گفت: امیدواریم نتیجه این تلاش‌ها خیر و برکتی برای حوزه دریا و دریانوردی باشد و بیش از 150هزار نفری که در حوزه دریانوردی هستند از مزایای این قرارداد و پیمان جمعی بهره ببرند.

Top