چهارشنبه 2 فروردین 1402 | 2023/03/22
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

طرح طبقه ‌بندی 517 دفتر مشاوره کارآفرینی کشور امسال اجرایی می‌شود

به گزارش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، «علی زندوکیلی» در نشست مدیران مراکز مشاوره، کافه‌های کارآفرینی شتاب‌دهنده و فضاهای کاری مشترک در استان فارس افزود: با توجه به ظرفیت‌های فارس انتظار زیادی در حوزه کارآفرینی از این استان می‌رود.
 

  • طرح طبقه بندی مشاغل

وی هم‌افزایی و توسعه فرهنگ کار مدنی و صنفی را در جامعه ضروری دانست و گفت: 517 دفتر مشاوره کارآفرینی در سطح کشور و 44 نوع از این دفاتر در استان فارس فعال است که امسال طرح رتبه‌بندی این مراکز براساس شاخص‌ها اجرا خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دفاتر مشاوره کارآفرینی در استان‌ها باید ارتباط جدی و مداومی با پارک‌های علم و فناوری داشته باشند.

وی، بازارسازی را یکی از مهم‌ترین وظایف دولت در قبال این دفاتر دانست.

زندوکیلی ادامه داد: ارتباط این مراکز مشاوره با کانون‌های کارآفرینی در استان‌ها باید با سرعت قابل قبولی تقویت شود که در این راستا به زودی دستورالعملی به ادارات‌‌کل سراسر کشور ابلاغ خواهد شد که بر اساس آن حداقل 2 جلسه در طول سال بین این دو مجموعه برگزار شود.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: براساس اصول علمی در چرخه عمر یک استارتاپ دریافت تسهیلات جزو اولویت‌های اول نیست و نباید کارآفرینان جدید در ابتدا به سمت تسهیلات هدایت شوند.

Top