چهارشنبه 2 فروردین 1402 | 2023/03/22
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کاریابی‌ها در سراسر کشور با هدف اشتغال‌زایی تقویت می‌شوند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، «مهری طالبی دارستانی» در ارائه گزارش سفر به آذربایجان غربی و برگزاری میزهای خدمت در این استان گفت: استفاده مطلوب از ظرفیت کاریابی‌ها به عنوان الگوی عملی خدمت‌رسانی وزارت مردم در دستور کار قرار دارد.

  • کاریابی‌ها در سراسر کشور با هدف اشتغال‌زایی تقویت می‌شوند
وی از تقدیر دکتر مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور از عملکرد و پاسخگویی میز ارتباطات مردمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.
 
 مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت مردم در حاشیه ملاقات مردمی و چهره به چهره با مردم استان آذربایجان غربی اظهار کرد: در سفرهای استانی ضمن دیدار با بازنشستگان، افراد دارای معلولیت، کارگران و فعالان در تعاونی‌ها، متقاضیان وام و کارآفرینی، به دنبال حل مشکلات آنها در سریع‌ترین زمان ممکن هستیم.
 
وی افزود: با تأکید دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در کنار معاون توسعه مدیریت و منابع  این وزارتخانه به عنوان نمایندگان تام‌الاختیار وزیر در سفرهای استانی حضور پیدا می‌کنند تا شکایات، درخواست‌ها و مطالبات مردمی از نزدیک بررسی و پیگیری شود.
 
طالبی دارستانی افزود: مردم درخواست‌های خود را در یک متن ارائه می‌دهند، درخواست‌ها بلافاصله به مسئول مربوطه استانی ارجاع داده می‌شود و پس از بررسی و نظر کارشناسی دستور پیگیری و حل مشکل صادر می‌گردد.
 
به گفته وی، گزارش‌ها در سامانه سامد ثبت شده و پس از پیگیری در بازه زمانی مشخص، پاسخ مراجعه‌کنندگان به ایشان ارسال می‌گردد.
 
مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده در سفرهای استانی مشاهده شد که در سطح همه استان‌ها، سرمایه‌های سرگردان و فرصت‌های شغلی فراوانی وجود دارد که نیاز به یک بستر ارتباطی قوی جهت اتصال این سرمایه‌ها و فرصت‌ها به نقاط خلاء و کمبود در جهت ارتقاء و پیشرفت استان هستیم. بر همین مبنا با احصای شرایط دقیق هر استان قبل از هر سفر استانی مبنی بر چالش‌ها، آسیب‌ها و ظرفیت‌ها و نقاط قوت هر استان، رفع مشکلات را با اجرای طرحی جامع در هر سفر پیگیری می‌کنیم.
Top