چهارشنبه 2 فروردین 1402 | 2023/03/22
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

در صورت اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی همه کارگران صنعت ساختمان بیمه می‌شوند

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در نشست شورای اداری استان اردبیل از اختصاص 200 سری جهیزیه به افراد تحت پوشش بهزیستی این استان خبر داد و گفت: علاوه بر این یک هزار و 700  متقاضی پشت نوبت بهزیستی استان اردبیل هم تحت پوشش قرار می‌گیرند.

  • اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی

وی به اختصاص سهمیه احداث یک هزار واحد مسکونی برای کارگران استان اردبیل اشاره کرد و افزود: تاکنون 700 نفر ثبت‌نام کرده‌اند و بقیه افراد نیز پس از ثبت‌نام در صورت تأمین زمین مشمول این طرح خواهند شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه نسبت به احداث درمانگاه تأمین اجتماعی و مرکز نگهداری معلولان در شهرستان گرمی در صورت تحویل زمین مورد نیاز قول مساعد داد و خواستار حل مسئله استقرار نمایندگی ادارات در شهرستان تازه تأسیس انگوت شد.

عبدالملکی ضمن تأکید بر حل مشکل سرمایه‌گذاری کارخانه ظروف شیشه و پتروشیمی جم در شهرستان گرمی افزود: احداث این دو واحد صنعتی باید تا 2 هفته آینده تعیین تکلیف شود و در ارزیابی مجدد اگر به هر دلیلی اجرای این طرح‌ها تأیید نشود، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید طرح‌هایی را جایگزین کند و با همان میزان اشتغال تا دو ماه آینده طرح جدید شروع شود.

 در نشست شورای اداری استان اردبیل طرح‌های حمایتی و سرمایه‌گذاری و امور اجتماعی استان اردبیل با محوریت مسائل و مشکلات شهرستان گرمی و انگوت با حضور رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و استاندار اردبیل بررسی و پیشنهادهای اجرایی تصویب شد.

Top