چهارشنبه 2 فروردین 1402 | 2023/03/22
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

پایان بازشماری آرای زاهدی‌وفا/ مجلس به وزیر پیشنهادی کار اعتماد نکرد

نمایندگان بعد از بررسی برنامه‌ها و صلاحیت محمد مهدی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تصدی وی بر وزارت کار مخالفت کردند.

  • وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه صحن علنی امروز 12 مهر مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی صلاحیت و شایستگی محمدهادی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی، وی موفق به کسب رأی اعتماد نشد.

در این جلسه در ابتدا حجت‌الاسلام رییسی رییس‌جمهور طی سخنانی به بیان نظرات و دفاع از وزیر پیشنهادی پرداخت. 

بعد از سخنان رییس‌جمهور، نمایندگان موافق و مخالف وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی به بیان استدلال های خود پرداختند.

پس از آن محمدهادی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی به مدت 30 دقیقه به دفاع از برنامه و کارنامه خود پرداخت و همچنین به  برخی ابهامات پیرامون دارایی‌هایی خود و زمان حضور در کانادا و تابعیت خود و فرزندانش پاسخ داد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از پایان شمارش آرا، آرا به شرح زیر اعلام کرد: آرا موفق 136 رأی، آرا مخالف 125 رای و آرا ممتنع 9 رای.

این در حالی است که بر اساس آمار اولیه برخی اعضای هیات رئیسه به خبرنگاران اعلام کردند که زاهدی‌وفا حائز اکثریت آرا شده است ولی بر اساس ابهام در شمارش آرا و شمارش مجدد، وی از حضور در وزارت کار بازماند.

امروز در اتفاقی بی‌سابقه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در دور اول شمارش زاهدی‌وفا با اختلاف مرزی آرا، رای اعتماد مجلس را به دست آورد که با اعتراض برخی نمایندگان کار به بازشماری آرا کشید.

Top