چهارشنبه 6 بهمن 1400 | 2022/01/26
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

اخبار

 • بازدید هیات مدیره کانون سراسری از معدن گهر زمین

  1400/10/30 - 09:57:41
  بازدید هیات مدیره کانون سراسری از معدن گهر زمین

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی ،ایمنی و بهداشت کار کشور  طی دعوت بعمل آمده کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران از دکتر جهانی مدیر کل فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به همراه معاونت آن مجموعه به استان کرمان ،با حضور در مجموعه معدنی گل گهر شهرستان سیرجان طی جلسه ای با هیئت مدیره کانون سراسری ،هیئت مدیره کانون انجمنهای صنفی متخصصین ایمنی استان کرمان و سیرجان مدیران معدن گهرزمین و نمایندگان حوزه کارگری و ایمنی و گفتگو نمودند.

  ادامه مطلب ...
 • توضیحات وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی درباره نشست با کمیسیون اجتماعی مجلس

  1400/10/24 - 16:59:35
  توضیحات وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی درباره نشست با کمیسیون اجتماعی مجلس

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی حجت الله عبدالملکی امروز در حاشیه جلسه کمیسیون‌ اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در خصوص موضوعات مطرح‌شده در این جلسه گفت: در این جلسه دغدغه‌هایی از سوی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مطرح شد که متعاقباً توضیحاتی در این مورد داده شد.

  ادامه مطلب ...
 • ​رعیتی فرد در هرمزگان: جامعه کارگری و کارفرمایی، سربازان جنگ اقتصادی کشور هستند

  1400/10/24 - 16:47:30
  ​رعیتی فرد در هرمزگان: جامعه کارگری و کارفرمایی، سربازان جنگ اقتصادی کشور هستند

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان ، در این نشست، معاون روابط کار،  با بیان این که در دولت سیزدهم، اعتقاد بر اصل سه جانبه گرایی است، گفت: شرکای اجتماعی ما در پیشبرد اهداف و امور به ما کمک می کنند.
   

  ادامه مطلب ...
 • هفتمین نمایشگاه فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته

  1400/10/24 - 16:25:34
  هفتمین نمایشگاه فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران سید ابوالفضل اشرف منصوری رئیس کانون عالی به همراه سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و سید مهرداد طباطبایی رئیس دانشکده صنعت هواپیمایی کشور از هفتمین نمایشگاه فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته بازدید کردند.

  ادامه مطلب ...
 • تشکیل تمدن نوین اسلامی، نیازمند اقتصاد مقاومتی است/ با افتخار، خود را بخشی از جامعه کارگری می‌دانم

  1400/10/16 - 00:58:08
  تشکیل تمدن نوین اسلامی، نیازمند اقتصاد مقاومتی است/ با افتخار، خود را بخشی از جامعه کارگری می‌دانم

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، حجت الله عبدالملکی، در تجمع بزرگ جامعه کارگری و کارفرمائی با عنوان «مردان میدان تولید» که صبح امروز در حرم مطهر حضرت امام (ره) به میزبانی بسیج کارگری سپاه تهران بزرگ برگزار شد، اظهار داشت:  سردار حاج قاسم ، مرزهای این انقلاب را در سطح بین المللی با کوتاه کردن دست فتنه گران و دشمنان توسعه داد.
  وی تصریح کرد :  بالندگی این انقلاب به کار و تولید وابسته است، همان که رهبر عزیزمان آن را اقتصاد مقاومتی نامیدند،  اهداف اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در قانون اساسی، در کلام امام و رهبری متجلی است .

  ادامه مطلب ...
 • اختصاص 160 هزار میلیارد تومان برای اشتغال کسب و کار ها در بودجه سال آینده

  1400/10/16 - 00:52:08
  اختصاص 160 هزار میلیارد تومان برای اشتغال کسب و کار ها در بودجه سال آینده

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حجت الله عبدالملکی »، در آئین پایانی «نمایشگاه فرصت های شغلی مهارت محور کم سرمایه بر» بیان کرد: 117 شغل از 400 شغل که در این نمایشگاه عرضه شد، مهارت محور و با سرمایه یک تا 10 میلیون تومان است.

  ادامه مطلب ...
 • معاون روابط کار: دولت به دنبال رفع دغدغه حقوق و دستمزد و معیشت جامعه کارگری است

  1400/10/16 - 00:49:23
  معاون روابط کار: دولت به دنبال رفع دغدغه حقوق و دستمزد و معیشت جامعه کارگری است

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی"رعیتی فرد" با تأکید بر لزوم حمایت از تولید داخل گفت: تلاش ارکان وزارت مردم بر این است تا چرخ تولید هیچ کارخانه‌ای از کار نیفتد و به وضعیت معیشت کارگران رسیدگی کند.

  ادامه مطلب ...
 • آیت‌الله رئیسی در جلسه شورای‌عالی اشتغال: ایجاد اشتغال وظیفه ممتاز دستگاه‌های اجرایی و نهادها است

  1400/10/05 - 10:52:38
  آیت‌الله رئیسی در جلسه شورای‌عالی اشتغال: ایجاد اشتغال وظیفه ممتاز دستگاه‌های اجرایی و نهادها است

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر پنج‌شنبه در دومین جلسه شورای عالی اشتغال که به فاصله کوتاهی پس از جلسه اول این شورا تشکیل شده بود، با تشکر از تلاش‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر دستگاه‌‌های اجرایی برای افزایش آمار ایجاد اشتغال در ماه‌های گذشته، گفت: زمینه‌ها و ظرفیت‌های بسیاری برای ایجاد اشتغال در کشور وجود دارد که اگر فعال شوند مشکل اشتغال مرتفع خواهد شد.

  ادامه مطلب ...
 • عبدالملکی خبر داد: افزایش 80 درصدی بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

  1400/09/28 - 10:15:09
  عبدالملکی خبر داد: افزایش 80 درصدی بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

  به‌گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حجت‌اله عبدالملکی با حضور ویدئو کنفرانسی در این آیین، با اشاره به طرح ملی بیمه اجتماعی خانوار کم برخوردار روستایی و عشایری گفت: امروز، حدود یک میلیون و 250 هزار نفر تحت پوشش این صندوق قرار گرفتند که کار بسیار ارزشمندی است‌.

  ادامه مطلب ...
 • عبدالملکی: پژوهش، مصداق مجاهدت در رفتار و کار است

  1400/09/28 - 10:10:26
  عبدالملکی: پژوهش، مصداق مجاهدت در رفتار و کار است

   به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت‌الله عبدالملکی در مراسم هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتروزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه بر اهمیت و ضرورت پژوهش تاکید کرد.

  ادامه مطلب ...
 • معاون امور تعاون: همگرایی، سبب رشد و تعالی بخش تعاون می شود

  1400/09/28 - 10:06:09
  معاون امور تعاون: همگرایی، سبب رشد و تعالی بخش تعاون می شود

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست، (مهدی مسکنی)  با شنیدن مشکلات تعاونگران در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی بیان داشت: اعتقاد داریم، همگرایی و همکاری به تعالی و رشد تعاون منجر می شود.

  ادامه مطلب ...
 • بررسی جایگاه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در اجرای طرح بیمه فراگیر

  1400/09/28 - 10:02:12
  بررسی جایگاه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در اجرای طرح بیمه فراگیر

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، بیت‌الله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به این که براساس اصل 29 قانون اساسی، بهرمندی از بیمه تامین اجتماعی یک حق اساسی است، گفت:  نظام  جمهوری اسلامی ایران بر مبنای عدالت اجتماعی بنا شده و یکی از راه‌های تحقق عدالت اجتماعی، گسترش چتر بیمه‌های اجتماعی است.

  ادامه مطلب ...
 • فقر آموزش کارگران دلیل وقوع حوادث کار است

  1400/09/19 - 17:01:32
  فقر آموزش کارگران دلیل وقوع حوادث کار است

  سید ابوالفضل اشرف منصوری رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی ،ایمنی و بهداشت کار کشوردر گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان،درباره میزان ضریب حوادث در کشور گفت: عواملی مانند اشتباهات فردی، عدم توجه کارفرما به نکات ایمنی و اجرا نشدن قوانین و دستورالعمل‌ها  ضریب حوادث را در کشور بالا می برند و جان کارگر را به خطر می اندازند.

   

  ادامه مطلب ...
 • دکتر عبدالملکی تاکید کرد: دبیرخانه شورای عالی اشتغال، هماهنگ کننده اجرای زیست بوم ملی اشتغال

  1400/09/08 - 20:42:20
  دکتر عبدالملکی تاکید کرد: دبیرخانه شورای عالی اشتغال، هماهنگ کننده اجرای زیست بوم ملی اشتغال

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، چهارمین نشست ستاد اشتغال قرارگاه رفاه مردم و دومین نشست کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال، اعضای دبیرخانه شورای عالی اشتغال همراه با نمایندگان دستگاههای مختلف اجرایی برگزار شد.

  حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت:  برای اجرای زیست بوم ملی اشتغال، نیازمند یک هماهنگی هستیم، در قانون، این نظام هماهنگ در شورای عالی اشتغال دیده شده که ریاست آن برعهده رئیس جمهور و دبیر آن وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی است.
  ادامه مطلب ...
 • وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: اجرای طرح های اشتغال روستایی سرعت می گیرد

  1400/09/08 - 10:42:19
  وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: اجرای طرح های اشتغال روستایی سرعت می گیرد

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی در این نشست گفت: در الگوهای جدید ایجاد اشتغال، رویکردها متفاوت است و  نظام نظارت و کنترل طرح ها در حوزه مشاغل روستایی،نیزکارآمدتر خواهد بود. 

  وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود : بیش از  11 هزار میلیارد تومان منابع برای مرحله ششم با همکاری دستگاههای اجرایی عملیاتی خواهد شد که به این ترتیب اجرای طرح های اشتغال روستایی سرعت خواهد گرفت.
  ادامه مطلب ...
 • دور شدن «نمایندگان مجلس» از دیدگاه مردمی/ طرح‌های بدون «پشتیبانی ملی» چه تبعاتی دارند؟

  1400/09/04 - 10:26:22
  دور شدن «نمایندگان مجلس» از دیدگاه مردمی/ طرح‌های بدون «پشتیبانی ملی» چه تبعاتی دارند؟

  مشکل اینجاست که مجلس به دنبال طرحی رفته که نه مبانی نظری محکمی دارد و نه از پشتیبانی ملی برخوردار است و نه مشوق ارزشمندی محسوب می‌شود. در این میان مشکلات بیکاری، مهاجرت از روستا به شهر و نبود تمایل در سرمایه‌گذاران، پابرجا خواهند ماند.

  ادامه مطلب ...
 • استفاده از ظرفیت تشکل های کارگری و کارفرمایی برای تشکیل کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار

  1400/09/01 - 20:43:04
  استفاده از ظرفیت تشکل های کارگری و کارفرمایی برای تشکیل کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "علی حسین رعیتی فرد "، امروز در نخستین نشست ویدئو کنفرانسی اداره کل بازرسی کار گفت: بازرسان کار کشور، باید در اجرای برنامه ها و تکالیف تخصصی به ویژه موضوع صیانت از نیروی انسانی، نگاهی اعتقادی و معنوی داشته باشند. 

  ادامه مطلب ...
 • معاون روابط کار: در رفع موانع تولید، از ظرفیت های بسیج استفاده می کنیم

  1400/08/29 - 09:35:54
  معاون روابط کار: در رفع موانع تولید، از ظرفیت های بسیج استفاده می کنیم

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،رعیتی فرد که در جمع مدیران و فرماندهان بسیج سخن می گفت، افزود:فلسفه بسیج به عنوان یک نیروی مردمی،تبدیل تهدید به فرصت و مقابله با توطئه های دشمنان است.
   

  ادامه مطلب ...
 • باید از کارهای ارزشمند شهید برونسی الگو گرفت

  1400/08/29 - 09:32:04
  باید از کارهای ارزشمند شهید برونسی الگو گرفت

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، علی حسین رعیتی فرد که به همراه جمعی از مدیران و فرماندهان بسیج در منزل این شهید گرانقدر حضور یافته بود با ابلاغ پیام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در قدردانی از مقام شامخ شهداء اظهار داشت: بسیار خرسندم از اینکه توفیق حاصل شد تا در خدمت خانواده شهداء و مخصوصاً شهید برونسی، شهید شاخص کارگری کشور حضور پیدا کنم.

  ادامه مطلب ...
 • معاون روابط کار: رشد و توسعه تشکل ها در ایجاد تعامل و خدمت به جامعه کارگری و کارفرمایی

  1400/08/29 - 09:27:14
  معاون روابط کار: رشد و توسعه تشکل ها در ایجاد تعامل و خدمت به جامعه کارگری و کارفرمایی

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، علی حسین رعیتی فرد که به منظور گفت‌وگو با تشکل های کارگری و کارفرمایی به این استان سفر کرد ، گفت: معتقدیم یکی از اساسی ترین رویکردهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در دستیابی به اهداف،ایجاد وحدت و همدلی بین جامعه کارگری و کارفرمایی و اجرای صحیح قوانین است .
  وی ادامه داد: به همین دلیل  در بحث اجرای قانون کار اولین کاری که در این وزارتخانه صورت گرفت، این بود که خود را مکلف کردیم قانون را به خوبی اجرا کنیم و این موضوع را بخشنامه کرده و در جلسه هیئت دولت نیز مطرح نمودیم و دستگاه های دولتی را نیز مکلف بر اجرای قانون کردیم.

  ادامه مطلب ...
 • ایران، آماده اعزام نیروی کار متخصص به فنلاند

  1400/08/14 - 11:02:22
  ایران، آماده اعزام نیروی کار متخصص به فنلاند

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، حامد فروزان در دیدار مدیرکل امور بین الملل امور کنسولی وزارت امور خارجه فنلاند، گفت: ما روابط دیرینه ای با فنلاند داریم که می تواند یکی از فرصت‌های خوب را برای ادامه همکاری های بین دو کشور فراهم آورد.
  وی افزود: موضوعات مختلفی در حوزه‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور وجود دارد که امیدواریم با این نشست، سطح این همکاری‌ها بین دو کشور گسترش یابد.
  فروزان، با بیان اینکه موانع متعددی نیز سر راه این همکاری‌ها بین دو کشور وجود داشته است اظهار امیدواری کرد: با مشارکت و همکاری سفیر فنلاند در ایران، تعداد زیادی از متخصصین ایرانی جذب بازار کار فنلاند شوند.
  مدیر کل امور بین الملل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: در سال گذشته، اداره مهاجرت فنلاند، مجوز حضور 179 نفر از متقاضیان کار ایرانی را در بازار کار صادر کرد و کشور ایران از نظر تامین نیازهای بازار کار فنلاند در بین کشورهای خارجی رتبه یازدهم را دارد.

  ادامه مطلب ...
 • معاون روابط کار خبر داد: جلسات شورای عالی کار، هر ماه برگزار می شود

  1400/08/14 - 10:56:51
  معاون روابط کار خبر داد: جلسات شورای عالی کار، هر ماه برگزار می شود

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، علی حسین رعیتی فرد،معاون روابط کار در جمع کارگران و اعضای جامعه اسلامی کارگران شرکت اتحاد موتور  با بیان این خبر افزود : نخستین جلسه شورای عالی کار، شنبه  15 آبان برگزار خواهد شد.

  وی گفت : معتقدیم که سه جانبه گرایی یکی از اصول مهم در حوزه کار و تولید کشور است.
   

  ادامه مطلب ...
 • عبدالملکی: سودآوری و رعایت حقوق کارگران، در دولت سیزدهم پیگیری می شود

  1400/08/14 - 10:53:38
  عبدالملکی: سودآوری و رعایت حقوق کارگران، در دولت سیزدهم پیگیری می شود

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، دکتر حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در جمع کارگران و اعضای جامعه اسلامی کارگران شرکت اتحاد موتور با بیان این مطلب، گفت: این نظام اقتصادی، قطعاً در دهه‌های آتی سرنگون خواهد شد و نظام هایی سر بر خواهند آورد که مبتنی بر ادبیات اقتصاد اسلامی هستند.
   

  ادامه مطلب ...
 • معاون روابط کار خبر داد: تصویب لایحه مقاوله‌نامه بازرسی کار در مجلس/ایجاد و تقویت نظام بازرسی کار

  1400/08/14 - 10:47:37
  معاون روابط کار خبر داد: تصویب لایحه مقاوله‌نامه بازرسی کار در مجلس/ایجاد و تقویت نظام بازرسی کار
  به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  علی حسین رعیتی فرد، معاون روابط کار گفت : نمایندگان مجلس شورای اسلامی با  لایحه مقاوله نامه بازرسی کار سازمان بین المللی کار با 169 رأی موافق، 12 رأی مخالف، 4 رأی ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
  وی افزود : با تصویب ماده واحده لایحه تقدیمی دولت با عنوان "مقاوله نامه بازرسی کار"، اجازه تسلیم اسناد مشتمل بر یک مقدمه و 39 ماده داده شد.
   
  ادامه مطلب ...
 • تاکید عبدالملکی بر رعایت قانون کار در واحد‌های مشمول زیر مجموعه وزارت کار

  1400/08/14 - 10:44:38
  تاکید عبدالملکی بر رعایت قانون کار در واحد‌های مشمول زیر مجموعه وزارت کار

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، در متن بخشنامه حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، آمده  است: نظر به این که وزارت متبوع، مرجع قانونی نظارت بر اجرای قوانین و مقررات کار است، رعایت دقیق مقررات در آن دسته از شرکت‌های تابعه و وابسته که تابع قانون کار باشند، اهمیت مضاعف پیدا می‌کند .

  ادامه مطلب ...
 • وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: نیروهای انقلابی وکارآمد را منصوب کرده‌ایم/ثمره آن را در آینده خواهیم

  1400/08/14 - 10:42:17
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: نیروهای انقلابی وکارآمد را منصوب کرده‌ایم/ثمره آن را در آینده خواهیم

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به انتصاب های جدید در این وزارتخانه گفت: 

  ادامه مطلب ...
 • خواسته‌های 7گانه شاغلان بهداشت حرفه‌ای از وزیر بهداشت

  1400/07/29 - 22:20:51
  خواسته‌های 7گانه شاغلان بهداشت حرفه‌ای از وزیر بهداشت
  به گزارش ایلنا، در این نامه که رونوشتی از آن برای  رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رئیس دیوان عدالت اداری و روسای فراکسیون کارگری مجلس و کمیسیون اجتماعی مجلس ارسال شده، آمده است: 
  ادامه مطلب ...
 • وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: باید سالیانه یک میلیون فرصت شغلی در کشور ایجاد شود

  1400/07/27 - 13:24:35
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: باید سالیانه یک میلیون فرصت شغلی در کشور ایجاد شود

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  دکتر حجت الله عبدالملکی، با بیان این مطلب در سومین نشست ستاد اشتغال قرارگاه رفاه مردم و کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال اظهار داشت: با توجه به تاکید رئیس جمهوری، باید سهم هرکدام از دستگاه ها در تحقق یک میلیون شغل در سال  مشخص شود و این موضوع، بدون همکاری همه متولیان در این حوزه محقق نمی‌شود.
  وی با اعلام این خبر که نشست بعدی شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهوری برگزار می‌شود، اظهار امیدواری کرد؛ در  نشست آتی، برنامه عملیاتی تحقق یک میلیون فرصت شغلی در هر سال و کلیات آن مصوب ‌شود.

  ادامه مطلب ...
 • 1400 واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول در سراسر کشور تحویل شد

  1400/07/23 - 20:44:05
  1400 واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول در سراسر کشور تحویل شد

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حجت‌الله عبدالملکی در این آئین، با تاکید بر این که افراد دارای معلولیت، حق و حقوقی دارند تا به صورت عادی، زندگی و کار و تلاش کنند، تصریح کرد: دولت قرار است سامانه‌ای را به همین منظور ایجاد کند.

  ادامه مطلب ...
 • کاهش هزینه‌ درمان 44 میلیون نفر بیمه شده تامین اجتماعی در دستور کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

  1400/07/23 - 20:39:30
  کاهش هزینه‌ درمان 44 میلیون نفر بیمه شده تامین اجتماعی در دستور کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

  به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از خانه ملت، نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با دکتر "حجت الله عبدالملکی"وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میرهاشم موسوی مدیر عامل  سازمان تامین اجتماعی به منظور ارائه برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه سلامت برگزار شد.
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست با تأکید بر اینکه تعامل با مجلس برای ما بسیار اهمیت دارد، گفت: ارتباطاتمان را با مجلس افزایش خواهیم داد و مطالبات نمایندگان در حوزه انتخابیه را رسیدگی خواهیم کرد.
   

  ادامه مطلب ...
 • اهم مطالبات هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران از سازمان تامین اجتماعی

  1400/07/21 - 12:38:54
  اهم مطالبات هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران از سازمان تامین اجتماعی

  به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر میرهاشم موسوی در جلسه‌ای با اعضای کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران اظهار داشت: تعامل و ارتباط مستمر با تشکل‌ها یکی از نیازها و اولویت‌های سازمان تأمین اجتماعی است و کارگروه‌هایی نیز در این حوزه شکل می‌دهیم تا تعامل دائمی بین سازمان و تشکل‌ها برقرار شود.

  ادامه مطلب ...
 • کاهش زمان صدور مجوز تاسیس آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای به 3 روز به دستور وزیر

  1400/07/16 - 15:18:13
  کاهش زمان صدور مجوز تاسیس آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای به 3 روز به دستور وزیر

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایرنا «غلامحسین حسینی نیا» معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: در راستای اصل (28) قانون اساسی و فراهم سازی امکان اشتغال با شرایط مساوی، بهبود فضای کسب و کار و ایجاد فضای رقابتی، تمامی درخواست‌های مجوز تاسیس آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد منوط به احراز شرایط متقاضیان، در سه روز و به طور اتوماتیک انجام می شود.

   
  ادامه مطلب ...
 • خدمات درمانی کارگران با تاخیر مواجه نشود/ تفویض اختیار به مدیران فنی و عمرانی

  1400/07/16 - 15:12:10
  خدمات درمانی کارگران با تاخیر مواجه نشود/ تفویض اختیار به مدیران فنی و عمرانی

  به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، میرهاشم موسوی پس از مرور و بررسی تمامی پروژه‌های در دست اجرا و دو پروژه بیمارستانی دارای تأخیر سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: در اجرای پروژه‌های عمرانی نخستین موضوعی که باید مورد توجه باشد، پیش‌بینی دقیق تمامی مراحل پیشرفت کار قبل از شروع عملیات اجرایی پروژه است و از زمان شروع تا اجرای تمام مراحل پروژه باید اجرای کامل و درست برنامه طراحی شده، مبنای کار قرار گیرد.

   

  ادامه مطلب ...
 • فاجعه پرداخت دستمزد 500 هزار تومانی/ با حق مسکن 450 هزار تومانی نمی‌توان 1 متر خانه خرید

  1400/07/14 - 11:30:23
  فاجعه پرداخت دستمزد 500 هزار تومانی/ با حق مسکن 450 هزار تومانی نمی‌توان 1 متر خانه خرید

  به گزارش خبرنگار ایلنا، در  نشست خبری رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری، ابوالفضل اشرف منصوری، رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری با اشاره به جلسه‌ای که میان روسای تشکل‌ها با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: «درخواست ما از آقای عبدالملکی این بوده و هست که در بحث انتخاب مدیران و کارهای اجرایی و مطالبات کارگری مشارکت‌هایی را داشته باشیم. کانون‌ها باید بتوانند نظرات خود را ارائه کنند. طرح مطالبات و خواسته‌ها کارگران را توانمندتر می‌کند.» 

  ادامه مطلب ...
 • ترفندهای کارفرمایان برای کاهشِ سنوات، عیدی و مستمری بازنشستگیِ کارگران

  1400/07/10 - 14:10:27
  ترفندهای کارفرمایان برای کاهشِ سنوات، عیدی و مستمری بازنشستگیِ کارگران

  به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی کارفرمایان عموماً به دنبال کاهش هزینه‌های سربار از جمله هزینه‌های حقوق و دستمزد هستند؛ به همین دلیل است که گاهاً راهکارهای عجیب و غریبی برای پرداخت حقوق ماهانه کارگران به کار می‌بندند تا از حق قانونی آن‌ها برای دریافت مزایایی از قبیل سنوات و عیدی بکاهند و از آن مهم تر، میزان حق بیمه واریزی به حساب تامین اجتماعی را تا جایی که می‌توانند کاهش دهند.

   

  ادامه مطلب ...
 • روز ملی ایمنی و آتشنشانی

  1400/07/08 - 10:17:59
  روز ملی ایمنی و آتشنشانی

  به گزارش روابط عمومی کانون سراسری انجمنهای صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کشور گرامیداشت روز ملی "ایمنی و آتش نشانی" در هفتم مهر ماه و به میزبانی انجمن ایمنی و بهداشت کار شهرستان خرمشهر در سالن جلسات فرمانداری  این شهرستان  با حضور مهندس اشرف منصوری ریاست کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار کشور

  ادامه مطلب ...
 • آسیبِ حوادث به 153 هزار کارگر در 6 سال رسید/ از دست رفتن حساسیت دستگاه‌های مسئول

  1400/07/05 - 22:18:15
  آسیبِ حوادث به 153 هزار کارگر در 6 سال رسید/ از دست رفتن حساسیت دستگاه‌های مسئول

  به گزارش خبرنگار ایلنا، «افزایش حوادث کار یا کاهش آنها؟» سال 99 با کاهش تعداد این نوع از حوادث، نسبت به سال پیش از آن، دستگاه‌ متولی نظارت بر ایمنی کارگاه‌های مشمول «قانون کار» یعنی «وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی» از کاهشی شدن روندِ حوادث، خبر داد اما زمانی که به «روند طی شده» نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که این بر شیب صعودی اُفتاده است و تعداد کارگرانی که برای آنها حادثه پیش آمده با سرعت در حال افزایش است. از باب نمونه با اینکه برابر سالنامه آماری «سازمان تامین اجتماعی» تعداد حوادث منجر به غیرفوت از 9025 مورد در سال 98 به  8544 مورد در سال 99 کاهش یافته است اما در همین بازه‌ی زمانی تعداد حادثه دیدگان از 21562 مورد در سال 98 بیش از 2 برابر شده و به 44491 مورد رسیده است؛ به بیان دیگر با وجود اینکه رقم کلی حوادث کار کاهش یافته اما تعداد حادثه دیدگان بیش از 100 درصد، تنها در عرض یک سال، افزایش یافته است. نکته اینجاست که تا سال 94 تنها 18786 حادثه در کارگاه‌های مشمول بازرسی کار گزارش شده که در نتیجه این رقم، در مدت 5 سال، 2.3 برابر شده است.

  در همین حال، تعداد بیمه‌شدگان مشمول حوادث کار هم به تفکیک تعداد بیمه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شدگان در هر سال افزایش یافته و از 18786 حادثه دیده به ازای 12 میلیون و 764 هزار بیمه شده در سال 94 به 21562 حادثه دیده به ازای 13 میلیون و 277 هزار و 261 بیمه شده در سال 99 رسیده است. در نتیجه «ضریب شیوع» حوادث رخ داده برای بیمه‌شدگان از 1.47 در سال 94 به 1.65 در سال گذشته رسیده است که نوعی رکورد، در این مسیر، محسوب می‌شود. در زمینه کارگاه‌های خارج از شمول قانون تامین اجتماعی آماری در دست نیست و سازمان تامین اجتماعی هم به سبب نداشتن مسئولیت بازرسی در آنها، آماری را منتشر نمی‌کند اما این سیر افزایشی می‌تواند در کارگاه‌های کوچکِ خارج از شمول قوانین کار و تامین اجتماعی بیشتر هم باشد.  

   

  ادامه مطلب ...
 • پیام تسلیت وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در پی درگذشت «علی لندی»

  1400/07/04 - 08:21:07
  پیام تسلیت وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در پی درگذشت «علی لندی»

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، در متن پیام تسلیت حجت اله عبدالملکی آمده است: همزمان با ایام اربعین حسینی و بازگشایی مدارس، شاهد عروج نوجوانی فداکار بودیم که پر گشودنش داغی سنگین بر دل های مان به جای گذاشت اما جان فشانی، غیرتمردی و دلاوری اش در اذهان مردم این سرزمین ماندگار شد.

   
  ادامه مطلب ...
 • بیست و چهار روز کار سخت در گرمای 55 درجه/ جابجایی کارگران با سرویس‌هایی شبیه ماشین‌های جنگ جهانی!

  1400/07/04 - 08:12:23
  بیست و چهار روز کار سخت در گرمای 55 درجه/ جابجایی کارگران با سرویس‌هایی شبیه ماشین‌های جنگ جهانی!

  به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان دو هزار کارگر پروژه‌ای نفت و گاز، در دیدار با معاون اداره کل روابط کار تهران، به تشریح خواسته‌ها و مطالبات کارگران پرداختند.

  مازیار گیلانی نژاد که به نمایندگی از جانب کارگران در این نشست شرکت داشته، در ارتباط با جزئیات آن به ایلنا گفت: ابتدا یکی از مسئولان عنوان نمود «حرف‌های نمایندگان بایستی بر طبق قانون باشد تا بتوان رسیدگی نمود» در پاسخ اعلام داشتیم که ما حرف شما را قبول داریم و به مصاحبه وزیرکار استناد کردیم که گفته بود کارگران مشکلات را بگویند و خود را جای ما گذاشته راه حل ارائه بدهند. اعلام کردیم ابتدا نامه به تاریخ  15/10/99 به شماره 142895/8 که در اداره کار بوشهر و زیر دست آقای شهریور، مسئول روابط کار بوشهر است را بررسی و ببینید چه کسانی بازرسین شما را که ضابط قضایی هستند برای نظارت بر عملکرد شرکت‌ها به پتروشیمی ها راه نمی‌دهند.

  ادامه مطلب ...
 • یک رای مثبت در رابطه با «حق سنوات پایان خدمت»/ همه حقوق کارگر مبنای محاسبه است

  1400/07/04 - 08:01:39
  یک رای مثبت در رابطه با «حق سنوات پایان خدمت»/ همه حقوق کارگر مبنای محاسبه است

  در رای اخیر، مبنای محاسبه‌ی حق سنوات، هرچیزی است که در دایره‌ی دستمزد کارگر قرار می‌گیرد؛ یعنی هر المانی که به ازای کار در ساعات عادی، به عنوان حقوق به کارگر پرداخت می‌شود.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگری را در نظر بگیرید که در سی سال دوران اشتغال، حداقل سه بار کارگاه عوض کرده؛ یک بار بیرونش کرده‌اند، دفعه بعدی به تعدیل و ورشکستگی کارفرما برخورده و بار آخر نیز برگه‌ی «ببخشید به شما دیگر نیاز نداریم» به دستش داده‌اند و عذرش را خواسته‌اند؛ او هر بار که یک کارگاه را ترک کرده، کارفرما مدعی شده پایان هر سال مبلغی علی‌الحساب به عنوان حق سنوات به تو داده‌ام و دیگر معوقات چندانی نداری؛ این کارگرِ نگون‌بخت که از بد روزگار بیمه‌ی سازمان تامین اجتماعی و تحت پوشش قانون کار است، در سال سی‌ام اشتغال که قصد بازنشستگی می‌کند، بازهم اوضاع برایش بر همین منوال است و از «پاداش پایان خدمت هنگفت کارمندان دولت» هیچ خبری نیست. کارفرما حاضر نیست مبلغ دندانگیری بابت سنوات پایان خدمت به او بپردازد؛ بخشی از معوقات را امکان پرداخت علی‌الحساب سنوات در پایان هر سال کاهش می‌دهد و بخشی دیگر را دادنامه‌های اصلاحی و مکرر دیوان عدالت به جیب کارفرما بازمی‌گرداند؛ دادنامه‌های اصلاحی که به نظر می‌رسد صدور پشت سرهم آن‌ها به این زودی‌ها سرِ باز ایستادن ندارد!

   

  ادامه مطلب ...
 • حدف کامل ارز دولتی و نگرانی مزدبگیران/ بازهم تورم در راه است؟

  1400/07/03 - 08:25:17
  حدف کامل ارز دولتی و نگرانی مزدبگیران/ بازهم تورم در راه است؟

  اولین اقدامی که باید انجام شود این است که قیمت دلار را واقعی کنیم. طبق فرمول‌هایی که مسئولان می‌گویند، قیمت دلار باید حدود 10 تا 11 تومان باشد. قیمت تمام شده‌ی تولیدات به این دلیل بالا رفته است که قیمت مواد اولیه بالا رفته، قیمت مواد اولیه هم به خاطر افزایش قیمت ارز بالا رفته است، پس برای اینکه قدرت خرید مردم برگردد باید نرخ ارز را کاهش دهیم.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، گرانی کالاهای اساسی بیداد می‌کند؛ مردم بسیاری از کالاهای اساسی را از سفره‌های خود حذف کرده‌اند. بخش اعظم شاغلان از جمله کارگران، بازنشستگان، استادکاران و صاحبان مشاغل خویش فرما، امروز نمی‌توانند کالاهای اساسی و بسیار ضروری مانند برنج، گوشت قرمز، گوشت سفید و لبنیات را به طور مرتب خریداری کنند و در چنین شرایطی است که به نظر می‌رسد، بحران معیشت به مرحله‌ای بسیار جدی وارد شده؛ در این بحران بسیار جدی، برخی به جای کنترل و مهار تورم یا افزایش قدرت خرید مردم (وعده‌هایی که هر دو گروه پیشتر به کرات داده بودند)، فقط یک راهکار تورم‌زا و مشکل آفرین در چنته دارند: حذفِ کاملِ ارز دولتی 4200 تومانی!

  ادامه مطلب ...
 • رای جدید دیوان عدالت اداری در مورد تخلفات مشمولان قانون کار

  1400/06/27 - 11:23:12
  رای جدید دیوان عدالت اداری در مورد تخلفات مشمولان قانون کار

  به گزارش ایلنا، دیوان عدالت اداری با صدور رایی بخشنامه شماره 267451 سازمان اداری و استخدامی کشور را که متضمن رسیدگی هیأت رسیدگی به تخلفات اداری به تخلفات افرادی است که با قراردادهای موضوع قانون کار در سمت‌های اداری یا مدیریتی اشتغال دارند را ابطال کرد. 

  قضات دیوان در رای خود استدلال کرده‌اند که بر اساس ماده 18 قانون رسیدگی به تخلفات اداری مصوب سال 1372، مشمولان قانون استخدام نیروهای مسلح و غیرنظامیان ارتش و نیروهای انتظامی، قضات، اعضای هیأت‌های علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و مشمولان قانون کار از شمول این قانون خارج بوده و تابع مقررات مربوط به خود خواهند بود. 

  ادامه مطلب ...
 • وزیر کار: لایحه اصلاح قوانین حوزه تعاون ظرف 45 روز تقدیم مجلس می‌شود

  1400/06/24 - 10:16:08
  وزیر کار: لایحه اصلاح قوانین حوزه تعاون ظرف 45 روز تقدیم مجلس می‌شود
  حجت‌الله عبدالملکی عصر امروز پس از حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: در ارتباط با  اصلاح قوانین در حوزه تعاون کارهای خوبی در سال‌های گذشته انجام‌شده است و مقرر شد در دولت جدید به جهت اینکه  در جریان جزئیات تحولات این سال‌ها  نیستیم، بازنگری مجددی در آنچه در کمیسیون‌ها روی آن کارشده انجام شود. که ظرف 45 روز ما اصلاحات لایحه را تقدیم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  می‌کنیم.

  وی افزود: طبیعتاً اولویت ما در بین سه بخش اقتصادی، بخش تعاون است و این برای ما اهمیت دارد و آن را رسماً اعلام کرده‌ام.
  ادامه مطلب ...
 • قرارداد‌های سفید امضا «بهره‌کشی» است/ عزم وزیر کار برای رفع موانع و مشکلات جامعه کارگری

  1400/06/24 - 10:10:43
  قرارداد‌های سفید امضا «بهره‌کشی» است/ عزم وزیر کار برای رفع موانع و مشکلات جامعه کارگری
  سید ابوالفضل اشرف منصوری در گفت‌وگو با میزان، در خصوص مسائل و مشکلات انجمن‌های صنفی برای رفع مشکلات کارگران و خواسته این تشکلات از دولت گفت: خواسته ما مشارکت بیشتر تشکلات کارگری برای حل مسائل و مشکلات کارگران است، زیرا موضوع نظارت در قراردادها و فعالیت‌های کارگران به‌واسطه خود دولت محقق نمی‌شود، مگر این‌که تشکلات صنفی بر اساس حرفه و رسته‌های تخصصی که دارند در موضوعاتی از قبیل حقوق و دستمزد، همسان‌سازی و... بر تمام سطوح کارگری نظارت مستمر داشته باشند تا بتوانند مسائل و مشکلات را مدیریت کنند.

  وی افزود: درست است که خیلی از مباحث حاکمیتی است و دولت وظیفه رسیدگی دارد، اما مشکلاتی که در بحث دادرسی‌ها و شکایات بین کارگر و کارفرما پیش می‌آید باید قبل از رسیدن به این نقطه و طرح در محاکم، از طریق انجمن‌های صنفی رسیدگی شود.
   
  ادامه مطلب ...
 • جان کارگران را با یک قرارداد جبران خسارت معامله می‌کنیم/ تأمین اجتماعی تنها کارش پرداخت خسارت شده

  1400/06/22 - 10:12:25
  جان کارگران را با یک قرارداد جبران خسارت معامله می‌کنیم/ تأمین اجتماعی تنها کارش پرداخت خسارت شده

   به گزارش خبرنگار ایلنا، توسعۀ نظام رفاهی فراگیر، در وهلۀ اول مستلزم شناسایی مسائل کلیدی نیروی کار از سوی سیاستگذاران و در وهلۀ دوم، نیازمند مشارکت فعال تشکل‌ها و نهادهای کارگری و دیگر اقسام نیروی کار غیرمتشکل در برنامه‌ریزی برای توسعۀ کشور است. با توجه به در پیش بودن تدوین برنامۀ هفتم توسعه توسط نهادهای سیاستگذار، مرکز توانمندسازی حاکمیت و جامعه جهاد دانشگاهی مجموعه مصاحبه‌هایی را با فعالان کارگری و متخصصان مسائل نیروی کار با محوریت بررسی مسائل و مشکلات کارگران و راهکارهای آن ترتیب داده است. در این مبحث با «ابوالفضل اشرف منصوری» رئیس هیأت مدیره کانون انجمن صنفی مسئولان ایمنی و بهداشت کار کشور و عضو شورای عالی حفاظت فنی وزارت کار گفتگو شده است. وی معتقد است که باید از کارگران در برابر کارفرمایان تا جای ممکن حمایت شود تا آن‌ها بار هزینه‌های خود را بر دوش کارگران نیندازند و کارگر را با مسائلی مانند قراردادهای سفید امضا یا دستمزد ناچیز مجبور به کار نکنند. او تاکید دارد که کارفرمایان برای کاهش هزینه‌های خود از هزینه‌های مربوط به ایمنی و بهداشت کار می‌کاهند و کارگر را در معرض حادثه قرار می‌دهند.به نظر شما جدی‌ترین مشکل کارگران چیست؟ 

   

  ادامه مطلب ...
 • اهم مطالبات کارگران ایران در نشست تشکلات کارگری و وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی

  1400/06/21 - 13:25:16
  اهم مطالبات کارگران ایران در نشست تشکلات کارگری و وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی

  به گزارش روابط عمومی کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران در اولین نشست رسمی نمایندگان تشکلات کارگران ایران اهم مطالبات جامعه کارگری مطرح شد در این نشست که با حضور دکتر عبدالمکلکی وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی ،مهندس شاکرمی معاون روابط کار و مهندس یوسفی مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمائی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی،دکتر بابائی فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی ، دکتر اسماعیلی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،دکتر عنابستانی نماینده مردم سبزوار و رئیس کارگروه اشتغال در مجلس شورای اسلامی و جمعی از روسای احزاب و تشکلات عالی کارگری ازجمله کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران ،کانون شوراهای اسلامی ایران و مجمع نمایندگان کارگری کشور در محل جلسات وزارت کار تشکیل گردید. و در خصوص مشکلات و معضلات جامعه کارگری مباحث مختلفی مطرح گردید .از جمله اهم مطالباتی که مطرح شد توسط سید ابوالفضل اشرف منصوری رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران بدین شر ح بود : 

  ادامه مطلب ...
 • خدمت رسانی به مردم حتی یک ساعت نباید متوقف شود/ روزنه های بروز فساد در تامین اجتماعی باید گرفته شود

  1400/06/21 - 11:06:19
  خدمت رسانی به مردم حتی یک ساعت نباید متوقف شود/ روزنه های بروز فساد در تامین اجتماعی باید گرفته شود
  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی ، دکتر حجت الله عبدالملکی  با اشاره به اینکه  وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، وزارت مردم است،اظهار داشت:  این وزارتخانه بیشترین ارتباط را با حوزه‌های معیشتی و رفاهی مردم دارد.
   وی با بیان اینکه  بیشترین تعامل با مردم  در سازمان تامین اجتماعی رخ می‌دهد، گفت:  در سال‌های بعد از انقلاب به ویژه سالیان اخیر، سازمان تامین اجتماعی جزو سازمان‌های پویا بوده است.
   عبدالملکی تصریح کرد: اگر مجموعه وزارت تعاون،  کار و رفاه اجتماعی  را  بین دستگاه‌های مختلف در طول دو سال اخیر ارزیابی کنم به این سازمان نمره بالاتری می دهم.
   وی با بیان اینکه  همواره نسبت به عملکرد دولت‌های  یازدهم و دوازدهم منتقد بودیم ،  گفت:  انصافا این وزارتخانه در طول این سال‌ها خوب کار کرده است.
   عبدالملکی  با اشاره به اینکه سالاری در مجموعه سازمان تامین اجتماعی  منشأ خدمات بسیاری بوده  گفت : هوشمند سازی دیجیتال و الکترونیکی کردن خدمات و فعالیت ها ، اتفاق بسیار بزرگی بوده که  در دوره مدیریت وی انجام شده است.
   وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با قدردانی از تلاش ها و خدمات  تمامی دست اندرکاران سازمان گفت : از آقای سالاری  که انصافاً تا آخرین ساعت های خدمت، مشغول رسیدگی به امور چالشی این سازمان بود تشکر می‌کنم.
   
  ادامه مطلب ...
 • میرهاشم موسوی: می خواهیم الگوی موفق تامین اجتماعی را در کشور عرضه کنیم

  1400/06/21 - 10:40:10
  میرهاشم موسوی: می خواهیم الگوی موفق تامین اجتماعی را در کشور عرضه کنیم

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  میرهاشم موسوی، سرپرست سازمان تامین اجتماعی در این مراسم با تشکر و قدردانی از حسن اعتماد مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار امیدواری کرد با همکاری و مشارکت همه بخش ها به آرمان های دولت سیزدهم در حوزه رفاه و تامین اجتماعی جامه عمل پوشانده شود.

  موسوی با اشاره به اهمیت موضوع تامین اجتماعی در سیاست های اجتماعی و اقتصادی در جوامع مختلف گفت: از منظر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که مسئله عدالت اهمیت ویژه ای دارد در نتیجه موضوع رفاه و تامین اجتماعی در کشور ما در مقایسه با سایر حاکمیت ها اهمیت فوق العاده تری دارد.
   

  ادامه مطلب ...
 • بازدید آیت الله رئیسی از معدن زغال سنگ پروده طبس

  1400/06/19 - 21:31:22
  بازدید آیت الله رئیسی از معدن زغال سنگ پروده طبس

  آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در سفر استانی به خراسان جنوبی پس از سخنرانی در جمع مردم طبس، با بالگرد به معدن زغال سنگ پروده این شهرستان رفت و از نزدیک در جریان وضعیت کار و فعالیت این معدن قرار گرفت.
  رئیس جمهور در این بازدید با کارگران و مهندسان معدن پروده گفت و گو کرد و مسائل و مشکلات آنان را شنید.
   

  ادامه مطلب ...
 • درخواست بیش از 2 هزار شاغل بهداشت حرفه‌ای و ایمنی محیط کار برای ابطال دو مصوبه و استقلال رشته از «به

  1400/06/19 - 11:55:42
  درخواست بیش از 2 هزار شاغل بهداشت حرفه‌ای و ایمنی محیط کار برای ابطال دو مصوبه و استقلال رشته از «به

  به گزارش ایلنا، شاغلان رشته بهداشت حرفه‌ای و ایمنی محیط کار در نامه‌ای به بهرام عین الهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواستار ابطال دستورالعمل و برنامه آزمون ممیزی بهداشت حرفه‌ای از طریق دفاتر سلامت، ابطال بخشنامه ادغام بازرسی بهداشت حرفه‌ای با بهداشت محیط در مراکز جامع سلامت و استقلال رشته بهداشت حرفه‌ای از بهداشت محیط شدند.

  آنها در مقدمه این نامه با اشاره به حطیه مسئولیت‌های خود، یادآوری کردند: «صیانت از نیروی کار و سرمایه انسانی کشور، توسعه فرهنگ بهداشت حرفه‌ای و ایمنی، تقویت کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار، کاهش بیماری‌های ناشی از کار، اجرای استانداردهای بهداشت حرفه‌ای و نظارت بر حسن اجرای آن‌ها، شناسایی و ارزیابی ریسک‌های بهداشتی مشاغل، کمک به ارتقای بهره‌وری و کارآیی کارکنان در تمامی مشاغل؛، از جمله وظایف خطیری است که در طول سالیان اخیر به نیروهای متخصص در زمینه‌ی مهندسی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار واگذار شده است.» 

  ادامه مطلب ...
 • تقدیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعاونی های برتر و شایسته ملی

  1400/06/19 - 11:40:48
  تقدیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعاونی های برتر و شایسته ملی

   

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اسامی،  اسامی برگزیدگان در دو بخش "تعاونی های برتر ملی "و شایسته تقدیر ملی به شرح زیر است:
   
  "تعاونی های برتر ملی "
  "تعاونی عمران کارا سبلان" از استان اردبیل در رشته فعالیت عمرانی
  "تعاونی کیا پلیمر آروند" از استان اصفهان در رشته فعالیت صنعتی
  ادامه مطلب ...
 • طومار 1910 کارگر پروژه‌ای نفت و گاز خطاب به مقامات/ افزایش حقوق‌ها و حذف پیمانکاران، مطالبات اصلی اس

  1400/06/17 - 11:03:38
  طومار 1910 کارگر پروژه‌ای نفت و گاز خطاب به مقامات/ افزایش حقوق‌ها و حذف پیمانکاران، مطالبات اصلی اس

  به گزارش خبرنگار ایلنا، نامه‌ای با امضای بیش از هزار کارگر پروژه‌ای به وزارت کار به شماره ثبت 93531، وزارت نفت به شماره ثبت 219086، نماینده مجلس رامهرمز آقای متینیان به شماره ثبت 1091716، به نماینده مجلس تهران آقای روح الامینی به شماره ثبت 1091710 تحویل شد.

  کارگران در این نامه نسبت به وضعیت شغلی و معیشتی خود معترض شده و آورده‌اند: با سلام و احترام، ما 1910 کارگری پروژه‌ای که این نامه را با کد ملی خود امضا نموده‌ایم و در جای جای پروژه‌های نفت و گاز و نیروگاهی و سدسازی مشغول به کاریم، خواستار اجرایی شدن موارد گفته شده زیر بر مبنای ماده 13 قانون کار و ماده 17 قانون خدمات مدیریت کشوری هستیم:

   

  ادامه مطلب ...
 • چرا مجلس تورم را به پای بازنشستگان می‌گذارد؟ / معیشت مستمری‌بگیران دستخوش کژاندیشی و تنگ نظری‌هاست/

  1400/06/17 - 10:58:44
  چرا مجلس تورم را به پای بازنشستگان می‌گذارد؟ / معیشت مستمری‌بگیران دستخوش کژاندیشی و تنگ نظری‌هاست/

  شاهین نامداری می‌گوید: در این مقطع، برای دولت و مجلس، ارجح این است که ریشه تورم و نابسامانی اقتصادی را در جایی غیر از دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بجویند؛ البته باید به اطلاع آن‌ها برسانم که همین لایحه دائمی شدن همسان‌سازی هم به لحاظ نقص‌هایی که در جامعیت و برقراری پوشش همگانی دارد، نمی‌تواند ایرادت ناشی از عدم اجرای صحیح ماده 96 قانون تامین اجتماعی را پوشش دهد.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، نظام‌های بازنشستگی با متصل کردن خود به ورودی‌های صندوق‌های بازنشستگی، خود را از چنگال کسری منابع لازم برای برقراری تعهدات کوتاه مدت در حوزه بازنشستگی دور نگه می‌دارند. اگر این اتصال به نحوی قطع شود و سودآوری بنگاه‌های صنعتی و تجاری صندوق‌ها، نتواند ریسک‌های مرتبط با کاهش ورودی‌ها و افزایش خروجی‌ها را پوشش دهد، مبانی «اکچوئریال» برهم می‌ریزد و صندوق بازنشستگی در حد یک بنگاه اقتصادی زیان‌ده‌ منزلت پیدا می‌کند؛ بیماری که تا قلب صندوق‌های بازنشستگی ایران نفوذ کرده و آن‌ها را به بنگاه‌های وابسته به بودجه تبدیل کرده است؛ حتی صندوقی مانند «سازمان تامین اجتماعی» که همچنان بر اساس یک اکچوئریال علمی و نظام‌مند بدون اتکا به فصل رفاهی بودجه‌ی عمومی کشور اداره می‌شود، به سبب قد کشیدن بار طلبش از دولت، در مسیر اجرای تعهدات کوتاه مدتش لنگ می‌زند و بی‌کم و کاست طلبش را از دولت مطالبه می‌کند. در این میان، از سال پیش، لایحه‌ای برای دائمی شدن کمک دولت به صندوق‌های کشوری و لشکری و دائمی شدن پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی از سوی «سازمان برنامه و بودجه» دولت دوازدهم به مجلس ارائه شد؛ هرچند نام این لایحه «دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» است. در روزهای منتهی به روی کار آمدن دولت سیزدهم، گروهی از نمایندگان به بهانه‌ی اینکه به قانون تبدیل شدن این لایحه، تورم را دامن می‌زند، به مخالفت با آن پرداختند. در گفتگو با شاهین نامداری (حقوقدان و کارشناس حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی) به بررسی توجیحات مخالفت نمایندگان با این لایحه و اهمیت اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پرداختیم. 

  ادامه مطلب ...
 • قوانین زائد بخش تعاون را حذف کنید!

  1400/06/17 - 10:50:32
  قوانین زائد بخش تعاون را حذف کنید!

  یک فعال تعاونی حذف زائد و دست و پا گیر از بخش تعاون را خواستار شد و با تاکید بر کیفی سازی هرچه بیشتر تعاونی ها به جای آمارهای کمّی، ابراز امیدواری کرد: با برنامه هایی که وزیر تعاون برای بهبود و تقویت بخش تعاوندر نظر دارد، بخش تعاون به سهم و جایگاه واقعی خود در اقتصاد دست پیدا کند.

  هادی ابوی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به مزیت‌های بالای بخش تعاون اظهار کرد: ما از طریق بخش تعاون می توانیم به اهداف کلان اقتصاد در کشور دست پیدا کنیم اما به شرط اینکه تشکیل تعاونی، واقعی باشد. اینکه تنها به آمار کمّی تعاونی‌ها توجه کنیم و آمار تشکیل و راه اندازی تعاونی ها در کشور را بالا ببریم و رویکرد ما صرفاً تشکیل تعاونی باشد بدون آنکه به بحث کیفی سازی تعاونی ها بپردازیم به سهم 25 درصدی بخش تعاون دست پیدا نمی کنیم.

  امید به ارتقای جایگاه تعاون در اقتصاد

  وی سپس به تاکید وزیر تعاون در خصوص تقویت تشکل‌های تعاونی و افزایش سهم این بخش در اقتصاد اشاره کرد و گفت:صحبت های ایشان در خصوص ارتقای سهم بخش تعاون، بهبود فضای کسب و کار تعاونی و تقویت بانک توسعه تعاون مایه دلگرمی تعاونگران و جای امیدواری است و امیدواریم با برنامه های ایشان بخش تعاون که سالها مظلوم واقع شده به سهم و جایگاه واقعی خود در اقتصاد دست پیدا کند.

   

  ادامه مطلب ...
 • بازنشستگان و کارگران منتظر افزایش حقوق باشند؟

  1400/06/17 - 10:43:30
  بازنشستگان و کارگران منتظر افزایش حقوق باشند؟

  وزیر کار با بیان اینکه از میزان دستمزد کارگران و حقوق بازنشستگان باخبر است، تاکید کرد برای آنکه دخل و خرج کارگران و بازنشستگان با هم بخواند و سفره آنها رنگین‌تر شود، باید کاهش و کنترل نرخ تورم اتفاق بیفتد.

  یکی از مسائل مهم در ماه‌های گذشته، لایحه دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری و تامین اجتماعی بوده است. منبع مالی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان موضوع مورد مناقشه تصویب آن است.

  اعتبارات کافی برای واریز حقوق بازنشستگان در سال 1400 مورد رایزنی قرار گرفته است. طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مجلس بررسی می‌شود. بر اساس قانون رقمی حدود 10 درصد اختلاف حقوق بازنشستگان و شاغلان است که به دلیل تورم و گرانی‌ها این میزان باید سالانه محاسبه و به افراد بازنشسته پرداخت شود.

  ناگفته‌های جدید از حقوق بازنشستگان

  بر اساس قوانین چیزی حدود 10 درصد اختلاف حقوق شاغلین و بازنشستگان است که به دلیل تورم و گرانی‌ها این میزان باید سالانه محاسبه و به افراد بازنشسته پرداخت شود که عملا و در واقعیت اجرا نمی‌شود.

  حقوق و مزایای کارگران شاغل در معادن و پرسنل شرکتی اندکی باهم متفاوت است، با وجود اینکه کارگران معدن از سختی کار بیشتر رنج می‌کشند اما نسبت به پرسنل از مزایای کمتری بهره‌مند می‌شوند که این موضوع باید به طور جدی رسیدگی شود.

  فرامرز مهرزاد، عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان شرکت فولاد مبارکه اصفهان می‌گوید: طبق آیین‌نامه استخدامی صنعت فولاد برای افراد مشغول به کار و بازنشسته بیمه درمان به افراد تعلق می‌ گیرد که بر عهده شرکت فولاد مبارکه است و همچنین خدمات رفاهی دیگری نیز به پرسنل و بازنشستگان ارائه می‌ شود که این خدمات کوتاه مدت و بلند مدت هستند.

   

  ادامه مطلب ...
 • دردسر‌های بیمه‌ای مشاغل سخت و زیان آور

  1400/06/17 - 10:38:55
  دردسر‌های بیمه‌ای مشاغل سخت و زیان آور

  به گزارش بلاغ، زمانی که صحبت از سختی کار می شود ذهن ها نا خود آگاه به سمت شغل های سختی مثل کار در معدن و استخراج مواد معدنی از دل زمین می رود حال آن که مشاغل سخت و زیان آور دایره گسترده تری دارد از کار کردن در مخازن سر بسته تا سر و کار داشتن با موادی که برای سلامتی ضرر دارند.

  باوجود مشقت های زیادی که کارگران مشاغل سخت و زیان آور دارند و مشکلات جسمی و روحی که به دلیل حساس بودن کار و اضطراب به آن دچار می شوند امتیازات محدودی برای آن ها در نظر گرفته شده که برجسته ترین آن بازنشستگی پیش از موعد بدون محدودیت سنی با 20 سال کار متوالی است.

  ادامه مطلب ...
 • سنوات و عیدی کارگران مشمول مالیات می‌ شود؟

  1400/06/17 - 10:35:37
  سنوات و عیدی کارگران مشمول مالیات می‌ شود؟

  یکی از دغدغه های کارگران بحث کسر مالیات از عیدی و سنوات است که نماینده کارگران می گوید سنوات تحت هیچ شرایطی مشمول مالیات نمی شود.

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، یکی از مشکلات کارگران در محاسبه حقوق و دستمزد میزان مالیاتی است که هر ماه از حقوق آنها کم می شود, با توجه به اینکه دستمزد کارگران رقم چشمگیری نیست و همواره هزینه ها بر دستمزد پیشی دارد, کسر مالیات باعث ناراحتی بسیاری از کارگران است.

   قانون هایی هم که برای معافیت مالیاتی از حقوق تعیین می شود معمولاً‌مشمول حال کارگران نمی شود. کسر مالیات از سنوات و عیدی نیز مسئله ای است که مورد سوال بسیاری از کارگران است.

  کسرمالیات از عیدی و سنوات؟  

  سمیه عبدالوند، کارشناس روابط کار در این باره می گوید: حق مسکن، بن کارگری و حق اولاد مشمول مالیات نمی‌شوند و در نامه وزارت کار خطاب به سازمان امور مالیاتی کشور گفته شده است که این مبالغ حداقل هستند و کارفرما می‌تواند بیشتر پرداخت نماید و سقفی برای آن تعیین نشده است.

   پربیننده ترین

  در این شرایط این احتمال وجود دارد که چون کارگران می‌خواهند مالیات کمتری پرداخت کنند و کارفرماها هم می خواهند مبنای محاسبه سنوات، اضافه کار، عیدی، پاداش، نوبتکاری و شبکاری کمتر شود، به نفعشان است که این مبلغ را افزایش دهند.  لذا این نگرانی وجود دارد که سنوات و عیدی کارگران با این نامه کاهش یابد. البته هنوز واکنش سازمان امور مالیاتی به نامه وزارت کار مشخص نیست.

  ادامه مطلب ...
 • دست خالی کارگران در مواجهه با کرونا

  1400/06/17 - 10:22:19
  دست خالی کارگران در مواجهه با کرونا

  تهران (پانا) - این روز‌ها موج سواری دلتا کرونا آنچنان خطرناک شده  که آمار مرگ و میر و مبتلایان به‌طور چشمگیری افزایش یافته و همین مسأله نگرانی ‌های زیادی را در مردم ایجاد کرده‌ است حالا این ویروس چموش معیشت و سلامت کارگران را نشانه رفته و در سایه کم توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در مراکز و محیط‌های شلوغ کاری به‌دنبال صید طعمه‌های خود است.

   

  به‌گزارش ایران، این در حالی است که ستاد ملی مقابله با کرونا با ابلاغ کاهش ساعات کاری، تعطیلی‌ها و حضور نیمی از افراد در محیط‌های کاری سعی کرده تا نیرو‌های کمتری در حین کار در دام این ویروس وحشی گرفتار شوند اما به گفته فعالان کارگری در این مصوبات کارگران نادیده گرفته شده‌اند بویژه در مورد حضور پنجاه درصدی نیروها در محیط‌های کارگری. به اعتقاد فعالان حوزه کارگری، کارگران حتی اگر به کرونا مبتلا باشند به‌دلیل عدم وجود قوانین و مصوبات حمایت گر یا تسهیل کننده همچنان در محیط‌های کاری حضور می‌یابند. این شاید همان حلقه مفقوده در عدم مهار کرونا در میان این افراد باشد. از طرفی فعالان حوزه کارگری معتقدند کارفرمایان حتی در محل کار هم زیر بار تهیه اقلام بهداشتی نمی‌روند. به گفته علی مظفری مدیرکل بازرسی وزارت کار، به‌ طور میانگین 63 درصد از کارگاه‌ها اقلام بهداشتی را برای کارگرانشان مهیا کرده‌اند. وی می‌گوید: 60 درصد از ناظرانی که بازرسی از محیط‌های کارگری را برعهده داشتند به کرونا مبتلا شده‌اند.

  ادامه مطلب ...
 • واکنش وزیر کار به حقوق اندک کارگران و بازنشستگان

  1400/06/17 - 10:18:22
  واکنش وزیر کار به حقوق اندک کارگران و بازنشستگان

  وزیر کار با بیان اینکه از میزان دستمزد کارگران و حقوق بازنشستگان باخبر است، تاکید کرد برای آنکه دخل و خرج کارگران و بازنشستگان با هم بخواند و سغره آنها رنگین تر شود باید کاهش و کنترل نرخ تورم اتفاق بیفتد.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بحث معیشت و حقوق کارگران و بازنشستگان اعلام کرده که از میزان دستمزد کارگران و بازنشستگان با خبر است.

  او گفته اطلاع دارد که کارگران درآمد کمی دارند و میزان حقوق بازنشستگان هم نسبت به قبل افزایش داشته ولی باید کاهش و کنترل تورم صورت گیرد تا دخل و خرج این اقشار با هم بخواند و سفرههای آنها رنگینتر میشود.

  آنطور که وزیر کار گفته سیاستهای کلان کشور باید به نحوی اصلاح شود که تورم نداشته باشیم چون تا زمانی که این چرخه معیوب اصلاح نشود، نرخ تورم بالا میرود و اقشار مختلف تقاضای افزایش درآمد و حقوق دارند.

  ادامه مطلب ...
 • تبریک رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی کشور برای هفته تعاون

  1400/06/14 - 15:25:05
  تبریک رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی کشور برای هفته تعاون

  رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی سراسر کشور طی پیامی فرارسیدن هفته تعاون را به تعاونگران تبریک گفت.

  به گزارش ایلنا، اسعد صالحی، طی پیامی فرارسیدن هفته تعاون را به تعاونگران تبریک گفت.

  متن پیام رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی سراسر کشور بدین شرح است:

   

  ادامه مطلب ...
 • تعاونی تامین نیاز ملارد آماده خدمت‌رسانی به کارگران فصلی و ساختمانی است

  1400/06/14 - 15:09:09
  تعاونی تامین نیاز ملارد آماده خدمت‌رسانی به کارگران فصلی و ساختمانی است

  مدیر عامل تعاونی تامین نیاز صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی شهرستان ملاردگفت: شرکت‌های تعاونی تامین نیاز مشاغل یکی از انواع شرکت‌های تعاونی است که به عنوان یک تشکل صنفی کارگری، موظف است کلیه نیازهای صنفی، اقتصادی و اجتماعی اعضای خود اعم از حقیقی و حقوقی را برطرف کند.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، علی قلخانباز ضمن تبریک و گرامیداشت روز جهانی تعاون و آرزوی توفیقات مستمر و مداوم برای تعاونگران کارآفرین، در ارتباط با هویت و ماهیت تعاونی‌های تامین نیاز گفت: با توجه به اهمیت ساماندهی استادکاران و کارگران ساختمانی و وفق ماده 18 قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، تعاونی‌های تامین نیاز صنفی بر اساس قانون 44 جمهوری اسلامی تاسیس شده‌اند.

  ادامه مطلب ...
 • ضوابط پرداخت وام 7 میلیون تومانی به بازنشستگان تامین اجتماعی عضو اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری

  1400/06/13 - 20:17:57
  ضوابط پرداخت وام 7 میلیون تومانی به بازنشستگان تامین اجتماعی عضو اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری

  به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بر این اساس، تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران بازنشسته و ازکارافتاده کلی، که دارای حساب کاربری فعال در درگاه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی هستند، می‌توانند مراتب اشتغال به تحصیل فرزندان ذکور تحت تکفل خود را که بالای 19 سال سن دارند، بصورت غیرحضوری و از طریق سرویس مذکور اعلام کنند. 

  علاوه بر بیمه شدگان و مستمری بگیران، فرزندان ذکور بالای 19 سال سن و تحت تکفل آن‌ها، در صورت ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در درگاه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی، می‌توانند راسا نسبت به اعلام مراتب اشتغال به تحصیل خود از طریق سرویس مذکور اقدام کنند. 

  ادامه مطلب ...
 • ضرب‌الاجل بیمه‌ها برای نسخه‌نویسی الکترونیک تا آذر ماه

  1400/06/13 - 20:09:13
  ضرب‌الاجل بیمه‌ها برای نسخه‌نویسی الکترونیک تا آذر ماه

  به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری بیمه سلامت؛ مهدی رضایی با اشاره به اینکه نسخه‌نویسی الکترونیک یکی از گام‌های اساسی و مهم در شکل‌گیری پرونده الکترونیک سلامت است، گفت: ما از نظر اجرایی در میانه راه تحقق نسخه‌نویسی الکترونیک هستیم. شاخص کشوری ما در نسخه‌نویسی الکترونیک هم اکنون حدود 50 درصد است. البته این شاخص در بخش دولتی و غیر دولتی قدری متفاوت است به نحوی که در بخش خصوصی به طور میانگین 55 درصد و در بخش دولتی به طور میانگین حدود 50 درصد این اقدام انجام شده است. 

   

  ادامه مطلب ...
 • راه‌اندازی «سامانه مردم» در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

  1400/06/13 - 20:07:30
  راه‌اندازی «سامانه مردم» در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

  به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با توجه به تاکید «حجت ا… عبدالملکی» بر فراهم کردن زمینه تعامل حداکثری و مشارکت مردم در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دریافت و استفاده از نظرات، ایده‌ها و پیشنهادات صاحب نظران، متخصصان و اقشار مختلف در حوزه‌های مرتبط با این وزارتخانه این سامانه راه اندازی شد. 

   

  ادامه مطلب ...
 • انتقادِ بازنشستگان بابت‌ عدم پرداخت پاداش پایان خدمت/ چه روزی منتظر باشیم؟

  1400/06/13 - 20:05:22
  انتقادِ بازنشستگان بابت‌ عدم پرداخت پاداش پایان خدمت/ چه روزی منتظر باشیم؟

  بازنشستگان کشوری در تماس با خبرنگار ایلنا، نسبت به مشخص نبودن زمان واریز پاداش پایان خدمت خود انتقاد دارند.

  این بازنشستگان که سال 99 بازنشست شده‌اند، می‌گویند: دولت قبلی وعده داده بود تا مردادماه معوقات ما واریز می‌شود؛ حالا به نیمه شهریور رسیده‌ایم و ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور عوض شده؛ توقع داریم مدیران جدید به صراحت بگویند چه روزی منتظر واریز شدن پاداش پایان خدمت خود باشیم؛ آیا قبل از نیمه دوم سال، مطالبات ما پرداخت می‌شود.

   

  ادامه مطلب ...
 • تاسیس تشکلهای صنفی کارگری در منطقه پارس جنوبی

  1400/06/12 - 16:02:23
  تاسیس تشکلهای صنفی کارگری در منطقه پارس جنوبی

  به گزار ش روابط عمومی کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ایران صبح چهارشنبه مورخ 3 شهریورماه 1400 مهندس اشرف منصوری رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ایران به منظور رسیدگی و بررسی وضعیت کارگران شاغل در منطقه پارس جنوبی وارد عسلویه شده و در جلسه ای که در محل پالایشگاه دهم با حضور نمایندگان کارگری و مدیران حوزه نفت ،گاز و پتروشیمی و روسای ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی عسلویه ،کنگان و سیراف برپا گردیده شده بود حضور یافتند .

  ادامه مطلب ...
 • الگوی کسب و کارهای تعاونی؛ مسیر خلق فرصت‌های شغلی پایدار

  1400/06/13 - 20:25:59
  الگوی کسب و کارهای تعاونی؛ مسیر خلق فرصت‌های شغلی پایدار

  به گزارش ایلنا، متن پیام «محمد کبیری» پیرامون آغاز هفته تعاون به این شرح است: 

  نامگذاری 13 شهریور در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام «روز تعاون» حاکی از جایگاه ویژه نظام تعاون و الگوی تعاونی‌ها و نقش برجسته آن در ایجاد عدالت اقتصادی و اجتماعی از طریق ساماندهی منابع انسانی کارآفرین و مهارت آموخته در راستای خلق فرصت‌های شغلی پایدار و مولد است. 

   

  ادامه مطلب ...
 • سازمان‌های مردم نهاد فرصت حضور در مسائل ایمنی را داشته باشند/ تامین معیشت کارگر آسیب‌دیده دردی دوا ن

  1400/06/10 - 13:57:15
  سازمان‌های مردم نهاد فرصت حضور در مسائل ایمنی را داشته باشند/ تامین معیشت کارگر آسیب‌دیده دردی دوا ن

  رئیس هیات مدیره کانون انجمن مسئولان ایمنی و بهداشت کار توضیح داد: توجه به مسائل تعاملات صنفی و مباحث تخصصی در زمینه ایمنی می‌تواند کمک شایانی به تامین اجتماعی در حفظ منابع مادی کند.

  سیدابوالفضل اشرف‌منصوری در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره شرایط ایمنی کارگاه‌ها توضیح داد: کانون انجمن مسئولان ایمنی و بهداشت کار همان دیدگاه پیشین را نسبت به مسائل ایمنی را دارد. امیدوار هستیم، وزیر کار دولت سیزدهم با دیدگاهی که نسبت به مسائل تشکل‌گرایی دارد، مسائل حوزه ایمنی را به سمت و سویی سوق دهد تا فرصت بهره‌مندی از ظرفیت‌های تشکل‌های تخصصی فراهم شود.

   

  ادامه مطلب ...
 • درخواست «کانون عالی انجمنهای صنفی کارگری ایران» از انجمن‌های صنفی کارگری برای دریافت پیشنهاد‌های راه

  1400/05/13 - 15:10:51
  درخواست «کانون عالی انجمنهای صنفی کارگری ایران» از انجمن‌های صنفی کارگری برای دریافت پیشنهاد‌های راه

  رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگری ایران در اطلاعیه‌ای با درخواست از مسئولین انجمن‌های کارگری اعلام کرد که انجمن‌ها پیشنهادات راهبردی صنفی خود را برای دفاع از حقوق صنفی کارگران به دفتر کانون عالی انجمنهای صنفی کارگری ارسال کنند.

   

  ادامه مطلب ...
 • عقد تفاهم نامه کانون عالی کارگران ایران با مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار

  1400/06/12 - 15:47:05
  عقد تفاهم نامه کانون عالی کارگران ایران با مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار

  به گزارش روابط عمومی  کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران  در مورخ 27 آبان ماه سال99 طبق توافق حاصله فی ما بین کانون عالی و مرکز تحقیقات و پیرو فعالیت های مشترک سالهای گذشته جلسه ای در تاریخ مذکور در دفتر مهندس پرکنی ریاست مرکز برگزار گردید تفاهم نامه همکاری آموزش ایمنی که مشتمل بر همکاریهای متقابل در ثبت نام ،برگزاری ،

  ادامه مطلب ...
 • خواسته های صنفی کارگران شاغل در شرکت های نفتی در وزارت کار بررسی شد

  1400/06/12 - 15:23:20
  خواسته های صنفی کارگران شاغل در شرکت های نفتی در وزارت کار بررسی شد

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون روابط کار  در این نشست  گفت:  بررسی خواسته صنفی کارگران و چگونگی اجرای قوانین و مقررات مرتبط با امور کارگر و کارفرما و بررسی همکاری وزارت نفت به عنوان کارفرمای اصلی در راستای تعامل و همفکری بیشتر درحل و فصل موضوعات هدف برگزاری این نشست است.
   

  ادامه مطلب ...
 • تغییرات در ارکان هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور/ “سیدابوالفضل اشرف منصوری” رییس ش

  1400/04/13 - 15:13:32
  تغییرات در ارکان هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور/ “سیدابوالفضل اشرف منصوری” رییس ش

  “سیدابوالفضل اشرف منصوری” رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، صبح امروز در جلسه ی هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور،آقای “سیدابوالفضل اشرف منصوری” با اکثریت آراء   به عنوان رییس کانون انتخاب شد.

   

  ادامه مطلب ...
 • نمی‌دانستند در اتوبوسِ مرگ به‌جای کارگرانِ سیمان «خبرنگاران» سوارند!/ اگر کارگران می‌مردند کسی ناراح

  1400/06/12 - 15:27:41
  نمی‌دانستند در اتوبوسِ مرگ به‌جای کارگرانِ سیمان «خبرنگاران» سوارند!/ اگر کارگران می‌مردند کسی ناراح

  اینهمه حادثه در مسیر حمل و نقل کارگران رخ داده و بازهم فرمانده پلیس راهِ کشور، بررسی نکردن اتوبوس حامل کارگران را یک رویه‌ی عادی می‌داند و می‌گوید نمی‌دانستیم سرنشینان «کارگر» نیستند وگرنه بیشتر حواس‌مان را جمع می‌کردیم!

  به گزارش خبرنگار ایلنا، ارابه مرگ بگوییم، کم است؛ مرگ در اثر له شدن زیر چرخ‌های بی‌کفایتی مسئولین و سهل‌انگاری کاربدستان بگوییم، بازهم کم است؛ هرچه بگوییم کم است و نمی‌تواند درد جانسوز دو خانواده‌ای را بیان کند که جان‌های عزیز فرزندانِ روشن‌نگر و خبرنگارشان در مسیر تهیه‌ی گزارش از دریاچه ارومیه، از دست رفت!

   

  ادامه مطلب ...
 • رشته مهندسی ایمنی، نیازمند تخصصی شدن است

  1400/06/12 - 15:43:53
  رشته مهندسی ایمنی، نیازمند تخصصی شدن است
  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست امضای تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور گفت: رشته مهندسی ایمنی، نیازمند تخصصی شدن است .
  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت روابط کار و دانشگاه پیام نور، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
  “حاتم شاکرمی” در این نشست با بیان اینکه امروز بیش از 14میلیون نفر جامعه هدف مشمول قانون کار و تامین اجتماعی هستند و برخی نیز خارج از این مشمولیت اشتغال دارند گفت: رعایت ایمنی کار و حفاظت از سلامت این افراد را وظیفه و اولویت کاری خود می دانیم.
  وی افزود: امروز با پیشرفت تکنولوژی در جوامع،موضوع ایمنی نقش اساسی در پیشرفت صنایع و در نهایت اقتصاد کشوردارد که این نقش با حفظ و حراست از سرمایه های کشور ممکن می شود.
  وی تاکید کرد: یکی از اولویت های ما در وزارت تعاون، کار و ر فاه اجتماعی این است که روی مسئله پیشگیری از حوادث متمرکز شویم و این هم مستلزم تقویت و توسعه حوزه آموزش البته به صورت تخصصی است .
  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در سال حدود 1 میلیون و 800 هزار نفر_ساعت آموزش داریم که سهم این آموزش در مراکز علمی و دانشگاه ها 30 درصد است افزود:،این یک فرصت آموزشی بزرگ است و دانشگاه ها دراین زمینه می توانند به ما کمک کنند.
  وی بر تخصصی شدن رشته مهندسی ایمنی تاکید کرد و گفت: امروز ما به آموزش در رشته مهندسی ایمنی با گرایش های مختلف مثل معدن، شیمی، برق، عمران، گاز و … به صورت تخصصی نیاز داریم.
  شاکرمی خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور درتمام شهرستان های کشور واحد دانشگاهی دارد و می تواند در این زمینه کنار ما باشد.
  وی بر بهره وری نیروی کار تاکید کرد و گفت: بهره وری بدون توجه به سلامت نیروی کار امکان پذیر نیست و در همین راستا بر آن شدیم تا از امکانات دانشگاه ها از جمله دانشگاه پیام نور که از هیات علمی توانمندی در سراسر کشور برخوردار است استفاده کنیم، این دانشگاه می تواند با اجرای این تفاهم نامه سهم خود را در این آموزش افزایش دهد.
   
  ادامه مطلب ...
 • سامانه پرهام

  1400/06/12 - 15:30:52
  سامانه پرهام

  امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انجمن صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت حرفه ای و محیط زیست آذربایجان شرقی

  تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انجمن ایمنی بهداشت حرفه ای و محیط زیست استان منعقد و به امضاء رسید.در مورخ 6تیر ماه نشست صمیمانه با حضور مهندس فتحی مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی و مدیران ارشد آن اداره کل و مهندس اشرف منصوری رئیس کانون سراسری انجمنهای صنفی مسئولین حفاظت فنی،ایمنی و بهداشت کار کشور و اعضاء هیات مدیره کانون سراسری و مهندس فرحبخش رئیس انجمن صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت حرفه ای و محیط زیست آذربایجان شرقی و اعضاء هیات مدیره آن انجمن 

  ادامه مطلب ...
Top