چهارشنبه 2 فروردین 1402 | 2023/03/22
درباره ما | تماس با ما | آرشیو اخبار
کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

اخبار

 • دعوتنامه برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و عادی نوبت اول کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

  1401/11/19 - 12:17:19
  دعوتنامه برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و عادی نوبت اول کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران

  احتراما با عنایت به آگهی روزنامه رسالت مورخ 19 بهمن 1401  و 20 بهمن 1401 به اعضاء بدینوسیله از نمایندگان منتخب کانون های صنفی کارگری استانها وانجمن های صنفی کارگری عضو کانون عالی که دارای اعتبارنامه و گواهی ثبت انجمن متبوع طبق فصل دوم اساسنامه، دعوت می شود تا در مجمع مجمع عمومی فوق العاده و عمومی عادی نوبت اول که در روز دوشنبه 15 اسفند ماه 1401  از ساعت 9 در محل سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی به آدرس تهران خیابان طالقانی تقاطع ولیعصر روبروی بورس کالا پلاک 440  برگزار خواهد شد شرکت نمائید.

  ادامه مطلب ...
 • سیصدونهمین نشست شورای عالی کار برگزار شد

  1401/10/10 - 09:27:13
  سیصدونهمین نشست شورای عالی کار برگزار شد

  به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در سیصدونهمین نشست شورای عالی کار که در محل این وزارتخانه و با حضور «مهدی اسلام‌پناه» رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، «علی‌حسین رعیتی‌فرد» معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و «شرکای اجتماعی» نمایندگان کارگران و کارفرمایان برگزار شد، مبنا و معیار تصمیمات شورای عالی را تأکید بر اصل سه‌جانیه‌گرایی نمایندگان دولت، کارگری و کارفرمایان عنوان کرد.

  ادامه مطلب ...
 • جایگاه «تامین اجتماعی» در برنامه هفتم توسعه/ کارگران و بازنشستگان را دخالت دهید..

  1401/09/08 - 07:56:13
  جایگاه «تامین اجتماعی» در برنامه هفتم توسعه/ کارگران و بازنشستگان را دخالت دهید..

  به گزارش خبرنگار ایلنا، «پیشرفت اقتصادی توأم با عدالت» هدف آرمانی برنامه هفتم توسعه اعلام شده است  اما دستیابی به چنین هدفی ساده نیست. در روزهای اخیر، بخشنامه‌ی خط مشی‌ها و چارچوب کلان برنامه هفتم توسعه (بخشنامه شماره 160094 مورخ دوم آذرماه 1401) ابلاغ شده است.

  ادامه مطلب ...
 • سرانجامِ بیمه کارگران ساختمانی/ نگرانِ پایداریِ اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی هستیم

  1401/09/08 - 07:53:16
  سرانجامِ بیمه کارگران ساختمانی/ نگرانِ پایداریِ اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی هستیم

  رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گفت: ترس ما این است که این قانون پایداری لازم را نداشته باشد. آیا نمایندگان مجلس تضمین می‌کنند که بعدها نمایندگان شهرهای مختلف به این قانون معترض نشوند و به دنبالِ اصلاح آن نباشند؟

  ادامه مطلب ...
 • مشارکت انجمنهای ایمنی و بهداشت در کاهش حوادث ناشی از کار

  1401/09/08 - 07:48:44
  مشارکت انجمنهای ایمنی و بهداشت در کاهش حوادث ناشی از کار

  به گزارش خبرنگار ایرنا،نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی کار و رئیس کانون سراسری انجمنهای صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کشور روز دوشنبه در سومین همایش مسوولان حفاظت فنی دارای صلاحیت با محور ایمنی کار در ارتفاع  گفت: مشارکت سازمان های مردم نهاد تخصصی وانجمنهای ایمنی و بهداشت کار  منجر به کاهش حوادث ناشی از کار شده و در تداوم این کاهش تاثیرگذار است.

  ادامه مطلب ...
 • مواد قابل تفسیر قانون کار نیازمند اصلاح کلی است/ لزوم بازنگری در فصل ایمنی شغلی قانون کار

  1401/08/23 - 14:06:09
  مواد قابل تفسیر قانون کار نیازمند اصلاح کلی است/ لزوم بازنگری در فصل ایمنی شغلی قانون کار

  به گزارش خبرنگار ایلنا، در آستانه 29 آبان ماه سالروز تصویب قانون کار، همه‌ساله فعالان کارگری و کارفرمایی درباره بحث بهبود شرایط کار و همچنین‌ عدم اهتمام به عمل به این قانون، نظرات مختلفی را مطرح می‌کنند. برخی از این نظرات البته مربوط به اصلاح قانون کار است که همواره از سوی طرفین مطرح بوده و طرف کارفرمایی بیش از سایر طرف‌ها بر آن تاکید داشته است.

  ادامه مطلب ...
 • آینده کارگران باید تأمین و تضمین شود/ دولت نخ تسبیح اتحاد و همدلی کارگران و کارفرمایان است

  1401/08/13 - 23:41:52
  آینده کارگران باید تأمین و تضمین شود/ دولت نخ تسبیح اتحاد و همدلی کارگران و کارفرمایان است

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «سیدصولت مرتضوی» در نشست صمیمانه با نمایندگان تشکل‌های کارگری و بازنشستگان کشور اظهار کرد: ما امروز در خانواده کار و تولید کشور گردهم آمده‌ایم تا تبادل اندیشه و افکار داشته باشیم.

  ادامه مطلب ...
 • ایجاد اشتغال در اولویت کاری همه دستگاه‌ها باشد

  1401/08/04 - 14:20:55
  ایجاد اشتغال در اولویت کاری همه دستگاه‌ها باشد

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی عصر امروز سه‌شنبه در هشتاد و سومین جلسه شورای‌عالی اشتغال با تشکر از تلاش‌های همه دستگاه‌های مسئول در اشتغال‌آفرینی، با بیان اینکه ایجاد اشتغال از ضروریات رشد اقتصادی و افزایش تولید است، بر تشکیل شورای اشتغال در استان‌ها تأکید و استانداران را مکلف کرد شخصاً امور مربوط به ایجاد اشتغال را پیگیری کنند.


  ادامه مطلب ...
 • دکتر «سید صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد

  1401/07/30 - 09:38:33
  دکتر «سید صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر مرتضوی  با 176 رای موافق نمایندگان مجلس، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد.

  ادامه مطلب ...
 • تفاهم نامه کانون سراسری و مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار

  1401/07/20 - 14:40:23
  تفاهم نامه کانون سراسری و مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار

  به گزارش روابط عمومی و بین المللی کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی ،ایمنی و بهداشت کار کشور نمایشگاه ایمنی و آتشنشانی در محل نمایشگاههای بین المللی تهران در مورخ 19 الی 22 در حال برگزاری می باشد 

  ادامه مطلب ...
 • توضیحات سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره رای مجلس به زاهدی‌وفا و مهلت مجدد به سرپرست وزارت کار

  1401/07/14 - 10:25:23
  توضیحات سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره رای مجلس به زاهدی‌وفا و مهلت مجدد به سرپرست وزارت کار

  سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره ابهامات موجود بر سر آرای نمایندگان به زاهدی وفا تاکید کرد: بحث سر این بوده که آیا تعداد آرای وصول شده ملاک است یا حاضران. وگرنه عدد قطعی همین است که من عرض کردم. شما ملاحظه می‌کنید بعضی وقت‌ها که ما رای‌گیری الکترونیک در صحن هم داریم این جا باز هم تعداد حاضرین ملاک است یعنی اگر افرادی در مجلس باشند، اما رای ندهند، جزو رای مخالف محاسبه می‌شوند. اینجا هم ممکن است فردی حضور داشته و حتی برگه هم گرفته باشد اما به هر دلیلی رای نداده باشد که این هم به همراه رای ممتنع جزو رای مخالف محسوب می‌شود.

  ادامه مطلب ...
 • پایان بازشماری آرای زاهدی‌وفا/ مجلس به وزیر پیشنهادی کار اعتماد نکرد

  1401/07/14 - 10:22:38
  پایان بازشماری آرای زاهدی‌وفا/ مجلس به وزیر پیشنهادی کار اعتماد نکرد

  نمایندگان بعد از بررسی برنامه‌ها و صلاحیت محمد مهدی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تصدی وی بر وزارت کار مخالفت کردند.

  ادامه مطلب ...
 • پیام هیات مدیره به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم

  1401/05/08 - 12:47:33
  پیام هیات مدیره به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم

  پیام هیات مدیره به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم

  ادامه مطلب ...
 • برنامه ریزی کنید تا پایان این دولت همه کارمندان صاحب خانه شوند

  1401/04/26 - 10:02:21
  برنامه ریزی کنید تا پایان این دولت همه کارمندان صاحب خانه شوند

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «محمد هادی زاهدی وفا» در آئین گرامیداشت روز جهانی تعاون، این حوزه را از بخش های کلیدی اقتصاد ایران دانست و گفت: در حوزه اجتماعی نیز همواره بخش تعاون در رویکردهای کسب و کار مردم نقش پر رنگی داشته است و با وجود فاصله بسیاری که با چشم انداز مدنظر برای سهم تعاون در اقتصاد وجود دارد، اما تعاون در کشور در حوزه های کاری خود کارنامه قابل قبولی داشته است.

  ادامه مطلب ...
 • دخل و خرج کارگران بازنشستگان با هم همخوانی ندارد/ دولت به فکر مهار تورم و تقویت قدرت خرید باشد

  1401/04/18 - 13:33:56
  دخل و خرج کارگران بازنشستگان با هم همخوانی ندارد/ دولت به فکر مهار تورم و تقویت قدرت خرید باشد

  به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد حمزه‌ای (معاون امور بین الملل خانه کارگر جمهوری اسلامی) با تاکید بر اینکه کارگران شاغل و بازنشسته خواستار واقعی محاسبه شدن مزد بر اساس تورم و هزینه‌های سبد معیشت خانوارهای کارگری هستند، افزود: روند افزایش دستمزد کارگر باید طوری باشد که سفره‌اش هرگز خالی نماند. در شرایط کنونی قدرت خرید جامعه کارگری و بازنشستگان کاهش یافته دخل و خرج زندگی‌شان با هم برابری ندارد. بنابراین یک کارگر شاغل و بازنشسته چطور می‌تواند با حداقل دریافتی زندگی خود و خانواده‌اش را اداره کند.

  ادامه مطلب ...
 • بیمه کارگران ساختمانی مسکوت است

  1401/04/18 - 13:31:33
  بیمه کارگران ساختمانی مسکوت است

  به گزارش خبرنگار ایلنا، اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی اوایل فرودین ماه بعد از یک سال انتظار از کمیسیون اجتماعی مجلس به صحن علنی رسید. این اصلاحیه اما همچون سال گذشته با ایرادِ برخی از نمایندگان به کمیسیون اجتماعی برگشت. همین اتفاقات سال گذشته نیز برای این اصلاحیه افتاد به طوریکه نمایندگان کارگری از تکرار اتفاقاتِ سال گذشته ابراز نگرانی کردند اما در نمایندگان مجلس اطمینان دادند که اینبار این طرح به سرعت در کمیسیون اجتماعی اصلاح وایراد گرفته شده رفع می‌شود. آن‌ها گفتند ظرف مدت یک ماه اصلاحیه بیمه کارگران ساختمانی به صحن علنی می‌رسد تا موضوع بیمه کارگران ساختمانی تعیین تکلیف شود. اکنون حدود سه ماه از آن زمان می‌گذرد و هنوز اصلاحیه به صحن علنیِ مجلس نرسیده است. 

  ادامه مطلب ...
 • برخی کارگاه‌ها هر پنج سال یکبار بازرسی می‌شوند

  1401/04/18 - 13:21:26
  برخی کارگاه‌ها هر پنج سال یکبار بازرسی می‌شوند

  به گزارش خبرنگار ایلنا، شهرک‌های صنعتی یکی از اصلی‌ترین کانون‌هایی است که تولید کشورها روی دوش آن‌ها سوار است که این روزها با برخی چالش‌ها کمابیش دست و پنجه نرم می‌کنند؛ چالش‌هایی که بیش از همه چیز نیروی کار شاغل را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. 

  حتی تا پیش از انقلاب نیز طرح‌ها و ضوابطی به‌منظور دور کردن کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی کوچک و نیمه بزرگ از شهرها در چهارچوب سیاست ایجاد شهرک‌های صنعتی تدوین شده بود. پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی نیز در چهارچوب سیاست‌های زیست محیطی و اجتماعی دولت‌های مختلف، تلاش شد تا تولید در این حوزه‌ها متمرکز شود. 

  ادامه مطلب ...
 • طوفان آمد، مثل برگ افتادند و مُردند!

  1401/03/25 - 12:23:40
  طوفان آمد، مثل برگ افتادند و مُردند!

  مرگ دو کارگر در اثر طوفان در ارومیه و سیلی از سوالات: چرا بیمه نبودند؛ چرا در شرایط پرخطر و طوفانی، کار متوقف نشد؛ چرا لایه‌های حفاظتی و نگهدارنده نداشتند؛ و چرا هیچ خبری از برخورد با مقصران اصلی این حادثه –مالک ساختمان و پیمانکار – نیست…..

  ادامه مطلب ...
 • سوابق سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چیست؟

  1401/03/25 - 12:19:10
  سوابق سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چیست؟

  محمدهادی زاهدی وفا در سال‌های گذشته عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، رئیس هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین، رئیس هیات مدیره رایتل و عضو شورایعالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نیز بوده است.

  ادامه مطلب ...
 • پذیرش دومین استعفای عبدالملکی از سوی رئیسی/ زاهدی‌وفا سرپرست وزارت کار شد

  1401/03/25 - 12:17:50
  پذیرش دومین استعفای عبدالملکی از سوی رئیسی/ زاهدی‌وفا سرپرست وزارت کار شد

  به گزارش خبرنگار ایلنا، علی بهادری جهرمی (سخنگوی دولت) در نشست خبری خود با تایید استعفای عبدالملکی  بیان کرد: روز گذشته آقای عبدالملکی برای دومین باز استعفای خودشان را تقدیم رئیس‌جمهور کردند که آقای رئیس‌جمهور پذیرفتند. برای ایشان آرزوی موفقیت و از تلاش جهادی ایشان تقدیر می‌کنیم.

  ادامه مطلب ...
 • پایان یکصد و دهمین نشست سازمان جهانی کار با معرفی مدیرکل جدید

  1401/03/25 - 12:13:06
  پایان یکصد و دهمین نشست سازمان جهانی کار با معرفی مدیرکل جدید

  به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری سازمان جهانی کار، مدیرکل سازمان جهانی کار به نمایندگان این موسسه گفت که 110اُمین کنفرانس بین المللی کار با اقدام در زمینه ایمنی و سلامت کار، کارآموزی و استانداردهای کار و سایر فعالیت‌ها تاریخ ساز شده است.

  ادامه مطلب ...
 • برنامه ها و فعالیتهای هیات ایرانی در یکصد و دهمین اجلاس سازمان بین المللی کار

  1401/03/22 - 21:53:07
  برنامه ها و فعالیتهای هیات ایرانی در یکصد و دهمین اجلاس سازمان بین المللی کار

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ایران  «سید ابوالفضل اشرف منصوری» در تشریح برنامه‌های هیئت اعزامی در یکصد و دهمین اجلاس بین‌المللی کار(ILO)، 

  ادامه مطلب ...
 • طرح گنجاندن شرایط کار ایمن و سالم در چارچوب اصول و حقوق بنیادی کار در مجمع اجلاس بین‌المللی کار

  1401/03/22 - 21:35:28
  طرح گنجاندن شرایط کار ایمن و سالم در چارچوب اصول و حقوق بنیادی کار در مجمع اجلاس بین‌المللی کار

  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مجمع عمومی اجلاس بین‌المللی کار(ILO) طرح " گنجاندن شرایط کار ایمن و سالم در چارچوب اصول و حقوق بنیادی کار" ارائه می‌شود.

  ادامه مطلب ...
 • بررسی چگونگی تمرکز بر مهندسی روند توسعه پایدار در کشورهای کمتر توسعه یافته در سازمان بین المللی کار

  1401/03/22 - 21:27:37
  بررسی چگونگی تمرکز بر مهندسی روند توسعه پایدار در کشورهای کمتر توسعه یافته در سازمان بین المللی کار

  عطاردیان گفت: چگونگی تمرکز بر مهندسی روند توسعه پایدار در کشورهای کمتر توسعه یافته در سازمان بین المللی کار بررسی شد.

   
  ادامه مطلب ...
 • بررسی ابعاد جهانی آثار کرونا بر دنیای کار در اجلاس بین‌المللی کار

  1401/03/22 - 21:17:02
  بررسی ابعاد جهانی آثار کرونا بر دنیای کار در اجلاس بین‌المللی کار

  سرپرست هیئت کارگری جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین‌المللی کار(lLO) گفت: ابعاد بین‌المللی آثار کرونا بر دنیای کار بررسی شد.

  «سیدمحمد یاراحمدیان» در نشست مجمع عمومی یکصد و دهمین اجلاس بین‌المللی کار(ILO)، بیان کرد:‌بحران کرونا آثار زیان‌باری بر دنیای کار داشته که مهمترین آن تشدید فقر، بی‌عدالتی و بیکاری ناشی از بین رفتن چند ده میلیون شغل بوده است.
  ادامه مطلب ...
 • دیدار رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ایران با «گای رایدر» مدیرکل سازمان بین‌المللی کار

  1401/03/22 - 21:09:57
  دیدار رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ایران با «گای رایدر» مدیرکل سازمان بین‌المللی کار

  سید ابوالفضل اشرف منصوری رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ایران  با «گای رایدر» مدیرکل سازمان بین‌المللی کار «ILO» در حاشبه نشست مجمع عمومی یکصد و دهمین اجلاس بین‌المللی کار (ILO) دیدار کرد.

  ادامه مطلب ...
 • اعزام نمایندگان ایران برای حضور در اجلاس بین المللی کار

  1401/03/22 - 21:06:11
  اعزام نمایندگان ایران برای حضور در اجلاس بین المللی کار

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون عالی انجمنهای صنفی کارگری ایران هیات اعزامی جمهوری اسلامی ایران 

  ادامه مطلب ...
 • در صورت اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی همه کارگران صنعت ساختمان بیمه می‌شوند

  1401/03/01 - 17:18:58
  در صورت اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی همه کارگران صنعت ساختمان بیمه می‌شوند

  به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در نشست شورای اداری استان اردبیل از اختصاص 200 سری جهیزیه به افراد تحت پوشش بهزیستی این استان خبر داد و گفت: علاوه بر این یک هزار و 700  متقاضی پشت نوبت بهزیستی استان اردبیل هم تحت پوشش قرار می‌گیرند.

  ادامه مطلب ...
 • کاریابی‌ها در سراسر کشور با هدف اشتغال‌زایی تقویت می‌شوند

  1401/03/01 - 17:16:21
  کاریابی‌ها در سراسر کشور با هدف اشتغال‌زایی تقویت می‌شوند

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، «مهری طالبی دارستانی» در ارائه گزارش سفر به آذربایجان غربی و برگزاری میزهای خدمت در این استان گفت: استفاده مطلوب از ظرفیت کاریابی‌ها به عنوان الگوی عملی خدمت‌رسانی وزارت مردم در دستور کار قرار دارد.

  ادامه مطلب ...
 • طرح طبقه ‌بندی 517 دفتر مشاوره کارآفرینی کشور امسال اجرایی می‌شود

  1401/03/01 - 17:14:02
  طرح طبقه ‌بندی 517 دفتر مشاوره کارآفرینی کشور امسال اجرایی می‌شود

  به گزارش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، «علی زندوکیلی» در نشست مدیران مراکز مشاوره، کافه‌های کارآفرینی شتاب‌دهنده و فضاهای کاری مشترک در استان فارس افزود: با توجه به ظرفیت‌های فارس انتظار زیادی در حوزه کارآفرینی از این استان می‌رود.
   

  ادامه مطلب ...
 • جزئیات جلسه اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با تشکل های کارگری

  1401/03/01 - 17:12:41
  جزئیات جلسه اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با تشکل های کارگری
  جمعی از تشکلات کارگری در جلسه ای با حضور رییس واعضای کمیسیون اجتماعی مجلس؛پیرامون مشکلات جامعه کارگری گفتگو کردند.
  ادامه مطلب ...
 • وام ضروری “نوبت پنجم” بازنشستگان کشوری پرداخت شد

  1401/03/01 - 17:07:20
  وام ضروری “نوبت پنجم” بازنشستگان کشوری پرداخت شد
  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با هماهنگی بانک عامل نوبت پنجم وام ضروری 12میلیون تومانی برای 22 هزار و 913 نفر از مشمولان واریز شد.
  این تسهیلات با کارمزد 4 درصد و اقساط 36 ماهه به بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری ارائه و به حساب حقوق بازنشستگی ایشان در بانک عامل واریز می‌شود.
  ادامه مطلب ...
 • وزارت رفاه ظرف یک ماه تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی درخواستها را بررسی و اعلام نظر نماید

  1401/02/25 - 20:06:00
  وزارت رفاه ظرف یک ماه تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی درخواستها را بررسی و اعلام نظر نماید

  رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد، کمک معیشتی ماه اول به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی هستند، واریز شود.

  ادامه مطلب ...
 • نشست تعامل با تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی به مناسبت هفته کارگر برگزار شد

  1401/02/14 - 23:20:54
  نشست تعامل با تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی به مناسبت هفته کارگر برگزار شد

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مهم‌ترین وظیفه و اولویت اصلی ما در وزارت مردم این است که خواسته‌ها و مطالبات جامعه کارگری را پیگیری کنیم. در هیأت دولت و همه مراکز تصمیم‌گیری کشور، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، منافع کارگران را پیگیری می‌کند و قطعاً هر اقدام و تصمیمی که به نفع کارگران باشد، به نفع کشور است.

   

  ادامه مطلب ...
 • ضرورت ایجاد تشکل فراگیر و تخصصی کارگران زن

  1401/02/14 - 23:09:12
  ضرورت ایجاد تشکل فراگیر و تخصصی کارگران زن

  یکی از موضوعات پُر دامنه در علوم اجتماعی و همچنین در ادبیات توسعه، اشتغال زنان است؛ چنانچه بهره‌گیری از نیروی کار زنان در دنیا به عنوان شاخص توسعه یافتگی در رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی قلمداد می گردد.

   

   

  ادامه مطلب ...
 • ​مجلس شورای اسلامی از توضیحات وزیر کار در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان قانع شد

  1401/02/14 - 23:05:24
  ​مجلس شورای اسلامی از توضیحات وزیر کار در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان قانع شد

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی این باره گفت: تعامل مجلس و دولت در جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از الزامات راهبردی برای حاکمیت ملی، پیشرفت و اقتدار نظام محسوب می شود.
   

  ادامه مطلب ...
 • قرارداد کار دریانوردان در وزارت مردم رونمایی شد

  1401/02/14 - 22:54:35
  قرارداد کار دریانوردان در وزارت مردم رونمایی شد

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی حسین رعیتی فرد» در آئین رونمایی از قرارداد کار دریانوردان با حضور وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی روز جهانی کارگر را تبریک گفت.

  ادامه مطلب ...
 • خود را متعلق به جریان‌های کارگری می‌دانیم/ تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در حل مسائل مشارکت کنند

  1401/02/14 - 22:46:52
  خود را متعلق به جریان‌های کارگری می‌دانیم/ تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در حل مسائل مشارکت کنند

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حجت‌الله عبدالملکی» در نشست ویدئوکنفرانسی با مسئولان تشکل‌های عالی کارگری، کارفرمایی، بسیج کارگری استان‌های کشور و مدیران‌کل اجرایی اظهار کرد: موضوع سه جانبه‌گرایی(کارگران، کارفرمایان و دولت) و وزن دادن به کارفرمایان و کارگران در تصمیم‌های اقتصادی کشور در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی شعار نیست بلکه یک اعتقاد است.

  ادامه مطلب ...
 • افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به هیات دولت ارسال شد/ نظام پرداخت یارانه‌ها یکپارچه می‌شود

  1401/02/14 - 22:41:15
  افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به هیات دولت ارسال شد/ نظام پرداخت یارانه‌ها یکپارچه می‌شود

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حجت‌الله عبدالملکی» در حاشیه نشست ویدئوکنفرانسی با مسئولان تشکل‌های عالی کارگری، کارفرمایی، بسیج کارگری استان‌های کشور و مدیران‌کل اجرایی به خبرنگاران اظهار کرد: تلاش می‌کنیم که از اردیبهشت‌ماه افزایش حقوق بازنشستگان را اجرا کنیم.

  ادامه مطلب ...
 • 14 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور فعال هستد

  1401/02/14 - 22:36:21
  14 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور فعال هستد

  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیت 14 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در سراسر کشور خبر داد.

  *به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،* «علی‌حسین رعیتی‌فرد» در نشست ویدئوکنفرانسی با مسئولان تشکل‌های عالی  و استانی کارگری و کارفرمایی و بسیج کارگری استان‌های کشور و مدیران کل اجرایی اظهار کرد: 11 هزار تشکل کارگری و سه هزار تشکل کارفرمایی وجود دارد.
   
  ادامه مطلب ...
 • پیام رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ایران به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای

  1401/02/08 - 13:43:17
  پیام رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ایران به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون سراسری انجمنهای صنفی مسئولین حفاظت فنی ،ایمنی و بهداشت کار کشور ، متن پیام  سید ابوالفضل اشرف منصوری رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ایران به مناسبت 28 آوریل (8 اردیبهشت)«روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای » به شرح ذیل است:

  ادامه مطلب ...
 • پوشش بیمه‌ای و رفاه جامعه کارگری اولویت وزارت مردم است

  1401/02/08 - 13:38:11
  پوشش بیمه‌ای و رفاه جامعه کارگری اولویت وزارت مردم است

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در آئین اختتامیه سی و سومین جشنواره تقدیر از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: در راهبرد کلان جهش تولید و اعتلای اقتصاد کشور،  کارگران نقش بسیار پررنگی دارند.

  ادامه مطلب ...
 • پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت «روز جهانی ایمنی و بهداشت کار»

  1401/02/08 - 13:36:15
  پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت «روز جهانی ایمنی و بهداشت کار»

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متن پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت 28 آوریل (8 اردیبهشت)«روز جهانی ایمنی و بهداشت کار» به شرح ذیل است:

  ادامه مطلب ...
 • کارگران ستون تحقق اقتصاد مقاومتی و ساختن ایران قوی هستند

  1401/02/08 - 13:32:45
  کارگران ستون تحقق اقتصاد مقاومتی و ساختن ایران قوی هستند

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی در آغاز هفته کارگر در سی‌و سومین جشنواره ملی امتنان که برای تقدیر از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه کارگری در یکی از کارخانه‌های تولید تایر در تهران برگزار شده بود، شرکت کرد.
  رئیس جمهور در این مراسم که رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و مسئولان انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی کارگران حضور داشتند با تبریک روز کارگر و نیز تبریک به برگزیدگان جشنواره گفت: کارگر ستون و محور تولید است و در آیات قرآن، سیره ائمه و در گفتمان امام راحل و مقام معظم رهبری کار و کارگر جایگاه شایسته و بلندی دارند.

  ادامه مطلب ...
 • سال 1401 بسیار نوید بخش برای جامعه کارو تولید کشور خواهد بود

  1401/02/08 - 13:29:48
  سال 1401 بسیار نوید بخش برای جامعه کارو تولید کشور خواهد بود

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در نمایشگاه نیازمندی‌های دانش‌محور صنعتی ضمن تبریک هفته کارگر و روز بسیج کارگری بیان کرد: الگوی کارگر بسیجی، امیر المومنین(ع) است.

  وی با بیان اینکه کارگران از ابتدای انقلاب اسلامی حضور مستمر و فعال داشته‌اند، گفت: کارگران جزو ایجاد کنندگان انقلاب اسلامی و مهم‌ترین عنصر تداوم آن هستند.
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تمام مردم ایران مدیون جریان کارگری هستند، تأکید کرد: یکی از محورهای اساسی دولت مردمی توجه به تولید و کار است.
  ادامه مطلب ...
 • تفاهم نامه کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران با سازمان فنی و حرفه ای کشور منعقد شد

  1401/01/23 - 10:27:16
  تفاهم نامه کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران با سازمان فنی و حرفه ای کشور منعقد شد

  به توجه به نیاز مبرم مهارت آموزی و بروز رسانی  ارتقاء سطح تخصصی کارگران و شاغلین در کارگاههای سراسر کشور با پیشنهاد رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران تفاهم نامه آموزشی تنظیم و به ریاست محترم سازمان فنی و حرفه ای کشور تقدیم گردید که پس بررسی های صورت گرفته در معاونت علمی و پژوهشی آن سازمان و ظرفیت های قابل توجهی که در اجرایی شدن دوره های آموزشی در انجمن های صنفی کارگری خصوصا انجمن های تخصصی این تفاهم نامه برگزاری دوره های آموزشی با بهره گیری و مشارکت کلیه انجمن های صنفی کارگری به عنوان شرکای اجتماعی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی نهایی گردید و در موخ 22 فروردین ماه سال جاری به امضاء دکتر حسینی نیا معاون وزیر و ریاست سازمان فنی و حرفه ای و مهندس اشرف منصوری ریاست کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران رسید.

  ادامه مطلب ...
 • دعوت دکتر«عبدالملکی» ازنخبگان ورزش برای حمایت از ورزش کارگری

  1401/01/20 - 14:50:11
  دعوت دکتر«عبدالملکی» ازنخبگان ورزش برای حمایت از ورزش کارگری

  به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی، دکتر «حجت الله عبدالملکی»، درنشست صمیمی با بزرگان ورزش و رسانه، ورزش را مهمترین رکن سلامتی جامعه کار و تلاش دانست.

  ادامه مطلب ...
 • بررسی عملکرد وزارت تعاون برای ایجاد یک میلیون شغل تا پایان سال 1401

  1401/01/20 - 14:48:26
  بررسی عملکرد وزارت تعاون برای ایجاد یک میلیون شغل تا پایان سال 1401

  مجید انصاری در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز(دوشنبه 15 فروردین ماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونین وی، رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور و رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به منظور ارائه برنامه‌ها و بیان رویکرد خود در راستای تحقق شعار سال 1401 حضور داشتند.

  ادامه مطلب ...
 • پرهیز از مدل پول‌پاشی اشتغال‌زایی در سال 1401

  1401/01/20 - 14:46:37
  پرهیز از مدل پول‌پاشی اشتغال‌زایی در سال 1401

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در حاشیه نشست تخصصی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کمیسیون اجتماعی برنامه‌های وزارت مردم با هدف تحقق شعار سال مقام معظم رهبری یعنی تولید، اشتغال‌آفرین و دانش‌بنیان به بحث، گفت‌و‌گو و تبادل نظر با نمایندگان محترم مجلس گذاشته شد و در ادامه نمایندگان مجلس نکات و پیشنهادات خود را در این خصوص مطرح کردند.

  ادامه مطلب ...
 • تصویب پیشنهادهای مربوط به تقویت بنیان های تولید و توسعه اشتغال

  1401/01/20 - 14:41:31
  تصویب پیشنهادهای مربوط به تقویت بنیان های تولید و توسعه اشتغال

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این گزارش به رشد قابل توجه تجارت با کشورهای مختلف بویژه همسایگان اشاره شده است.

  ادامه مطلب ...
 • از دست دادن کارگران حین کار تلخ ترین اتفاق سال گذشته

  1401/01/14 - 11:56:29
  از دست دادن کارگران حین کار تلخ ترین اتفاق سال گذشته

  رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از حوادث ناشی از کار و از دست دادن کارگران به عنوان تلخ ترین اتفاق سال گذشته یاد کرد و حفظ امنیت شغلی مسئولان ایمنی و بهداشت حرفه ای را خواستار شد.

  ابوالفضل اشرف منصوری در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی رویدادهای سال گذشته جامعه کارگری اظهار کرد: معتقدم مصوبه شورای عالی کار در افزایش دستمزد بهترین رویداد ممکن در حوزه کارگری بود و امیدواریم بحث رضایتمندی از حقوق و معیشت استمرار داشته باشد.

  ادامه مطلب ...
 • ایجاد یک میلیون فرصت‌ شغلی درسال 1401 بنگاه‌های اقتصادی فعال می‌شوند

  1401/01/07 - 16:44:27
  ایجاد یک میلیون فرصت‌ شغلی درسال 1401 بنگاه‌های اقتصادی فعال می‌شوند

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر‌ «حجت‌الله عبدالملکی» در حاشیه بازدید از مجتمع فولادسازی بندرعباس اظهارکرد: «صبا فولاد خلیج‌فارس» یکی از مجموعه‌های صنعتی مهم است و با اقدامات انجام شده و تلاش برای استفاده از روش‌های مدیریت جدید توانسته‌ایم فقط در اسفندماه گذشته تولید این مجتمع را 20 درصد افزایش دهیم.

  ادامه مطلب ...
 • افزایش 2 برابری حمل نفت و فرآورده‌های نفتی طی چهار ماه گذشته

  1401/01/07 - 16:41:06
  افزایش 2 برابری حمل نفت و فرآورده‌های نفتی طی چهار ماه گذشته

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی به نقل از شرکت ملی نفتکش ایران، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» ضمن بازدید از کشتی‌های ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران در بندرعباس گفت: یکی از وعده‌های ما در ایام رأی اعتماد در مجلس شورای اسلامی سالم سازی مدیریتی مجموعه‌های اقتصادی بود.

  ادامه مطلب ...
 • حضور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجلاس سازمان بین‌المللی کار

  1401/01/07 - 16:38:15
  حضور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجلاس سازمان بین‌المللی کار

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی‌حسین رعیتی‌فرد» در این نشست با تقدیر از تلاش‌های دفتر بین‌المللی کار برای تنظیم گزارش دوره ای برای ارائه به نشست 245 گفت: اقدامات صورت گرفته ذیل برنامه نقشه راه بهبود پایبندی به مقاوله‌ نامه‌های 81، 87 و 98 توسط بنگلادش حاکی از اراده این کشور برای ارتقای نظام روابط کار است.

  ادامه مطلب ...
 • توسعه همکاری‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سازمان بین‌المللی کار

  1401/01/07 - 16:35:37
  توسعه همکاری‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سازمان بین‌المللی کار

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی‌حسین رعیتی‌فرد» که به منظور شرکت در نشست هیأت مدیره سازمان بین‌المللی کار در ژنو به سر می‌برد، با مدیر دپارتمان حکمرانی این سازمان، در مورد زمینه‌های توسعه همکاری‌های فی‌مابین دیدار کرد.

  ادامه مطلب ...
 • دکتر عبدالملکی در بروجرد اعلام کرد: پشتیبانی از تولید با خط اعتباری 2 هزار میلیاردی

  1401/01/07 - 16:30:58
  دکتر عبدالملکی در بروجرد اعلام کرد: پشتیبانی از تولید با خط اعتباری 2 هزار میلیاردی

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در آئین افتتاح مرحله نخست کارخانه شیر خشک در بروجرد با بیان اینکه تولید به عنوان محور اصلی اقتصاد مقاومتی باعث پیشرفت است، گفت: استفاده از جوانان متخصص و بومی هر منطقه رویکرد اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ایجاد اشتغال است.

  ادامه مطلب ...
 • پیام تبریک هیات مدیره کانون عالی به مناسبت سال 1401

  1401/01/01 - 10:51:28
  پیام تبریک هیات مدیره کانون عالی به مناسبت سال 1401

  یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار
  یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

  ادامه مطلب ...
 • حداقل دستمزد کارگران در سال 1401 تعیین شد

  1400/12/20 - 12:25:02
  حداقل دستمزد کارگران در سال 1401 تعیین شد

   به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حجت‌الله عبدالملکی» در سیصد و ششمین نشست شورای عالی کار اعلام کرد:  نشست تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال آینده،

   
  ادامه مطلب ...
 • بازدید معاون روابط کار به اتفاق مدیرکل بازرسی کار از معدن زمستان یورت با تأکید بر ضرورت ارتقای ایمنی

  1400/12/19 - 12:32:35
  بازدید معاون روابط کار به اتفاق مدیرکل بازرسی کار از معدن زمستان یورت با تأکید بر ضرورت ارتقای ایمنی

  تأکید معاون وزیر کار بر روزآمد کردن ایمنی کارگران معادن
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان، «علی‌حسین رعیتی‌فرد» معاون روابط کار در بازدید از معدن زمستان یورت آزادشهر اظهارداشت: به‌روز کردن ابزار و امکانات مورد استفاده در معادن با هدف بهتر شدن وضعیت ایمنی برای کارگران و کاهش دغدغه خانواده‌های آنان در اولویت است.

  ادامه مطلب ...
 • انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد

  1400/12/16 - 21:49:05
  انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد

   به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر عبدالملکی در نهمین روز از نمایشگاه دستاوردهای ُشش ماهه وزارت مردم در آئین امضای این تفاهم‌نامه گفت: نام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را وزارت مردم گذاشتیم زیرا بیشترین تعامل را با اقتصاد و معیشت مردم دارد.

  ادامه مطلب ...
 • مسکنی : اوایل سال آینده انتخابات مجامع شهرستانی تعاونی‌های سهام عدالت برگزار می‌شود

  1400/12/16 - 21:43:15
  مسکنی : اوایل سال آینده انتخابات مجامع شهرستانی تعاونی‌های سهام عدالت برگزار می‌شود

   به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «مهدی مسکنی» معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری نمایشگاه دستاوردهای شش ماهه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این مدت 4 ماهه سعی کردیم سه راهبرد را در بحث تعاونی‌ها پیاده کنیم. گره‌گشایی از مسائل کوچک تعاونی‌ها از اولین اقدامات ما بود که ما با 1500 تعاونی نشست داشتیم و توانستیم مسائل این تعاونی‌ها را احصاء کنیم.

  ادامه مطلب ...
 • دکتر عبدالملکی در مراسم رونمایی از سامانه ارزیابی مدیران وزارت کار اعلام کرد: ثبت 280 هزار پیشنهاد

  1400/12/16 - 21:40:26
  دکتر عبدالملکی در مراسم رونمایی از سامانه ارزیابی مدیران وزارت کار اعلام کرد: ثبت 280 هزار پیشنهاد

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در مراسم رونمایی از سامانه «ارزیابی مدیران توسط کارمندان» گفت: همچنین سامانه سوت‌زنی برای گزارش  فساد نیز در روزهای گذشته در وزارت مردم راه‌اندازی شد.

  ادامه مطلب ...
 • کارگران در انتظار تعیین دستمزد

  1400/12/08 - 23:57:09
  کارگران در انتظار تعیین دستمزد

   به گزارش ایرنا،  شورای عالی کار همه ساله موظف است، میزان حداقل مزد کارگران را برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف را تعیین کند بر این اساس، حداقل مزد کارگران با توجه به درصد تورمی که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌شود.

  ادامه مطلب ...
 • تفاهمنامه همکاری بین مؤسسه کار و تأمین اجتماعی و کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران

  1400/12/08 - 17:56:41
  تفاهمنامه همکاری بین مؤسسه کار و تأمین اجتماعی و کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «رحیم سرهنگی»، رئیس مؤسسه کار و تأمین اجتماعی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری این مؤسسه با کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران در نمایشگاه دستاوردهای 6 ماهه وزارت مردم، گفت: مؤسسه کار و تأمین اجتماعی در واقع نهادی تفکرمحور در راستای حل مسائل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
   

  ادامه مطلب ...
 • چطور حوادث منجر به فوت کاهش می‌یابد؟

  1400/11/25 - 23:53:39
  چطور حوادث منجر به فوت کاهش می‌یابد؟

  به گزارش خبرنگار ایلنا، ساختار ضعیف نظارت بر ایمنی کارگاه‌ها یکی از معضلاتِ بازار کار ایران است. نگاهی گذرا به آمارِ نه چندان دقیقِ حوادث کار در ایران نشان از عدم وجودِ نظارتی جدی و هدفمند بر قوانین مربوط به ایمنی و بهداشت محیط کار دارد. در کنار حوادث لحظه‌ای که باعث مرگ یا مصدومیت و از کار افتادگی کارگران می‌شود، بحث فرسایش تدریجی و بیماری‌های ناشی از وضعیت بد بهداشت محیط کار نیز حائز اهمیت است.

  ادامه مطلب ...
 • رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی منصوب شد

  1400/11/24 - 10:33:46
  رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی منصوب شد

  دکتر حجت الله عبدالملکی در اولین جلسه هیات امنای موسسه کار و تامین اجتماعی در دولت سیزدهم و همزمان با پنجاه و یکمین سالروز تاسیس موسسه،  حکم انتصاب رحیم سرهنگی را به عنوان رئیس موسسه اعطا نمود.

  متن حکم به شرح زیر می باشد.:

  ادامه مطلب ...
 • وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: مهارت آموزی، حلقه گم‌‌ شده حوزه اشتغال کشور است

  1400/11/23 - 23:13:12
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: مهارت آموزی، حلقه گم‌‌ شده حوزه اشتغال کشور است
   به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «حجت الله عبدالملکی» در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کمیته امداد امام خمینی(ره)، گفت: یکی از حلقه‌های گم‌شده مهم در حوزه اشتغال کشور «مهارت آموزی» است.
  وی تأکید کرد: امروز، اولین روز از چهارمین سال گام دوم انقلاب اسلامی است و امیدواریم در چهل ساله دوم، شاهد تمدن اسلامی باشیم.
  ادامه مطلب ...
 • آماده سازی 120 پرونده برای ارسال به قوه قضائیه/ هیچ انتصاب فامیلی در دولت سیزدهم نداشته‌ایم

  1400/11/23 - 23:10:18
  آماده سازی 120 پرونده برای ارسال به قوه قضائیه/ هیچ انتصاب فامیلی در دولت سیزدهم نداشته‌ایم

   

  دکتر «حجت الله عبدالملکی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف در مصاحبه‌ای با خبرنگاران ایرنا و ایران به سوالات مختلفی پاسخ داد.

  برخورد جدی با فساد در وزارت کار، ایجاد ساز و کاری برای برون رفت صندوق‌های زیر مجموعه از بحران و برنامه‌های آینده وزارتخانه از مهم‌ترین محورهای این مصاحبه است.

  مشروح این مصاحبه به شرح زیر است:

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بررسی‌های دقیقی که از عملکرد مدیران این وزارتخانه در دولت قبل صورت گرفته و احصاء تخلفات در این زمینه، گفت: بعضی از این افراد که آشنا به مسائل حقوقی و قانوندان بوده‌اند کارهای فساد انگیزشان را به صورت تمیز انجام داده‌اند، در این میان افرادی بودند که ناشیانه کار انجام دادند.
  وی با اعلام خبر آماده سازی 120 پرونده برای ارسال به قوه قضائیه افزود: چندین کمیته بازرسی، حقوقی و حراستی به صورت نظام‌ واره در این زمینه تشکیل شده است که در آینده به اطلاع مردم می‌رسانیم و با هماهنگی مقام قضایی اسامی این افراد و پرونده‌های فسادشان را رسانه‌ای می‌کنیم.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه «با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقیناً زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد» تصریح کرد، هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم ولی به زودی به خواهیم رسید؛ همچنین ما به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رئیس‌جمهوری قول داده‌ایم که در مبارزه با فساد هیچ ملاحظه‌ای با کسی نخواهیم داشت.

  ادامه مطلب ...
 • دکتر عبدالملکی: طراحی زیست بوم ملی اشتغال به کاهش بیکاری کمک می‌کند

  1400/11/13 - 15:44:33
  دکتر عبدالملکی: طراحی زیست بوم ملی اشتغال به کاهش بیکاری کمک می‌کند
  اشرف منصوری: جراتی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موج می‌زند قابل تقدیر است
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: طراحی زیست بوم ملی اشتغال در دولت سیزدهم برای نخستین بار، نقشه ای بسیار منسجم از تعامل حلقه‌های مختلف ترسیم کرد که می‌تواند به ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری کمک کند.
   
  ادامه مطلب ...
 • بانوان برتر جامعه هدف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شدند

  1400/11/06 - 11:16:15
  بانوان برتر جامعه هدف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شدند

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مراسم بزرگداشت مقام زن و روز مادر با حضور دکتر حجت الله عبدالملکی، سمیه رفیعی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی و جمعی از معاونین، مدیران، همکاران و بانوان شاغل وزارتخانه حضور داشتند و حضور بانوان شاغل ادارات کل استانی به صورت ویدئو کنفرانس  بوده است.‌

  ادامه مطلب ...
 • بازدید هیات مدیره کانون سراسری از معدن گهر زمین

  1400/10/30 - 09:57:41
  بازدید هیات مدیره کانون سراسری از معدن گهر زمین

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی ،ایمنی و بهداشت کار کشور  طی دعوت بعمل آمده کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران از دکتر جهانی مدیر کل فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به همراه معاونت آن مجموعه به استان کرمان ،با حضور در مجموعه معدنی گل گهر شهرستان سیرجان طی جلسه ای با هیئت مدیره کانون سراسری ،هیئت مدیره کانون انجمنهای صنفی متخصصین ایمنی استان کرمان و سیرجان مدیران معدن گهرزمین و نمایندگان حوزه کارگری و ایمنی و گفتگو نمودند.

  ادامه مطلب ...
 • توضیحات وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی درباره نشست با کمیسیون اجتماعی مجلس

  1400/10/24 - 16:59:35
  توضیحات وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی درباره نشست با کمیسیون اجتماعی مجلس

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی حجت الله عبدالملکی امروز در حاشیه جلسه کمیسیون‌ اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در خصوص موضوعات مطرح‌شده در این جلسه گفت: در این جلسه دغدغه‌هایی از سوی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مطرح شد که متعاقباً توضیحاتی در این مورد داده شد.

  ادامه مطلب ...
 • ​رعیتی فرد در هرمزگان: جامعه کارگری و کارفرمایی، سربازان جنگ اقتصادی کشور هستند

  1400/10/24 - 16:47:30
  ​رعیتی فرد در هرمزگان: جامعه کارگری و کارفرمایی، سربازان جنگ اقتصادی کشور هستند

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان ، در این نشست، معاون روابط کار،  با بیان این که در دولت سیزدهم، اعتقاد بر اصل سه جانبه گرایی است، گفت: شرکای اجتماعی ما در پیشبرد اهداف و امور به ما کمک می کنند.
   

  ادامه مطلب ...
 • هفتمین نمایشگاه فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته

  1400/10/24 - 16:25:34
  هفتمین نمایشگاه فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران سید ابوالفضل اشرف منصوری رئیس کانون عالی به همراه سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و سید مهرداد طباطبایی رئیس دانشکده صنعت هواپیمایی کشور از هفتمین نمایشگاه فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته بازدید کردند.

  ادامه مطلب ...
 • تشکیل تمدن نوین اسلامی، نیازمند اقتصاد مقاومتی است/ با افتخار، خود را بخشی از جامعه کارگری می‌دانم

  1400/10/16 - 00:58:08
  تشکیل تمدن نوین اسلامی، نیازمند اقتصاد مقاومتی است/ با افتخار، خود را بخشی از جامعه کارگری می‌دانم

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، حجت الله عبدالملکی، در تجمع بزرگ جامعه کارگری و کارفرمائی با عنوان «مردان میدان تولید» که صبح امروز در حرم مطهر حضرت امام (ره) به میزبانی بسیج کارگری سپاه تهران بزرگ برگزار شد، اظهار داشت:  سردار حاج قاسم ، مرزهای این انقلاب را در سطح بین المللی با کوتاه کردن دست فتنه گران و دشمنان توسعه داد.
  وی تصریح کرد :  بالندگی این انقلاب به کار و تولید وابسته است، همان که رهبر عزیزمان آن را اقتصاد مقاومتی نامیدند،  اهداف اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در قانون اساسی، در کلام امام و رهبری متجلی است .

  ادامه مطلب ...
 • اختصاص 160 هزار میلیارد تومان برای اشتغال کسب و کار ها در بودجه سال آینده

  1400/10/16 - 00:52:08
  اختصاص 160 هزار میلیارد تومان برای اشتغال کسب و کار ها در بودجه سال آینده

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حجت الله عبدالملکی »، در آئین پایانی «نمایشگاه فرصت های شغلی مهارت محور کم سرمایه بر» بیان کرد: 117 شغل از 400 شغل که در این نمایشگاه عرضه شد، مهارت محور و با سرمایه یک تا 10 میلیون تومان است.

  ادامه مطلب ...
 • معاون روابط کار: دولت به دنبال رفع دغدغه حقوق و دستمزد و معیشت جامعه کارگری است

  1400/10/16 - 00:49:23
  معاون روابط کار: دولت به دنبال رفع دغدغه حقوق و دستمزد و معیشت جامعه کارگری است

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی"رعیتی فرد" با تأکید بر لزوم حمایت از تولید داخل گفت: تلاش ارکان وزارت مردم بر این است تا چرخ تولید هیچ کارخانه‌ای از کار نیفتد و به وضعیت معیشت کارگران رسیدگی کند.

  ادامه مطلب ...
 • آیت‌الله رئیسی در جلسه شورای‌عالی اشتغال: ایجاد اشتغال وظیفه ممتاز دستگاه‌های اجرایی و نهادها است

  1400/10/05 - 10:52:38
  آیت‌الله رئیسی در جلسه شورای‌عالی اشتغال: ایجاد اشتغال وظیفه ممتاز دستگاه‌های اجرایی و نهادها است

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر پنج‌شنبه در دومین جلسه شورای عالی اشتغال که به فاصله کوتاهی پس از جلسه اول این شورا تشکیل شده بود، با تشکر از تلاش‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر دستگاه‌‌های اجرایی برای افزایش آمار ایجاد اشتغال در ماه‌های گذشته، گفت: زمینه‌ها و ظرفیت‌های بسیاری برای ایجاد اشتغال در کشور وجود دارد که اگر فعال شوند مشکل اشتغال مرتفع خواهد شد.

  ادامه مطلب ...
 • عبدالملکی خبر داد: افزایش 80 درصدی بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

  1400/09/28 - 10:15:09
  عبدالملکی خبر داد: افزایش 80 درصدی بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

  به‌گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حجت‌اله عبدالملکی با حضور ویدئو کنفرانسی در این آیین، با اشاره به طرح ملی بیمه اجتماعی خانوار کم برخوردار روستایی و عشایری گفت: امروز، حدود یک میلیون و 250 هزار نفر تحت پوشش این صندوق قرار گرفتند که کار بسیار ارزشمندی است‌.

  ادامه مطلب ...
 • عبدالملکی: پژوهش، مصداق مجاهدت در رفتار و کار است

  1400/09/28 - 10:10:26
  عبدالملکی: پژوهش، مصداق مجاهدت در رفتار و کار است

   به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت‌الله عبدالملکی در مراسم هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتروزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه بر اهمیت و ضرورت پژوهش تاکید کرد.

  ادامه مطلب ...
 • معاون امور تعاون: همگرایی، سبب رشد و تعالی بخش تعاون می شود

  1400/09/28 - 10:06:09
  معاون امور تعاون: همگرایی، سبب رشد و تعالی بخش تعاون می شود

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست، (مهدی مسکنی)  با شنیدن مشکلات تعاونگران در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی بیان داشت: اعتقاد داریم، همگرایی و همکاری به تعالی و رشد تعاون منجر می شود.

  ادامه مطلب ...
 • بررسی جایگاه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در اجرای طرح بیمه فراگیر

  1400/09/28 - 10:02:12
  بررسی جایگاه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در اجرای طرح بیمه فراگیر

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، بیت‌الله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به این که براساس اصل 29 قانون اساسی، بهرمندی از بیمه تامین اجتماعی یک حق اساسی است، گفت:  نظام  جمهوری اسلامی ایران بر مبنای عدالت اجتماعی بنا شده و یکی از راه‌های تحقق عدالت اجتماعی، گسترش چتر بیمه‌های اجتماعی است.

  ادامه مطلب ...
 • فقر آموزش کارگران دلیل وقوع حوادث کار است

  1400/09/19 - 17:01:32
  فقر آموزش کارگران دلیل وقوع حوادث کار است

  سید ابوالفضل اشرف منصوری رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی ،ایمنی و بهداشت کار کشوردر گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان،درباره میزان ضریب حوادث در کشور گفت: عواملی مانند اشتباهات فردی، عدم توجه کارفرما به نکات ایمنی و اجرا نشدن قوانین و دستورالعمل‌ها  ضریب حوادث را در کشور بالا می برند و جان کارگر را به خطر می اندازند.

   

  ادامه مطلب ...
 • دکتر عبدالملکی تاکید کرد: دبیرخانه شورای عالی اشتغال، هماهنگ کننده اجرای زیست بوم ملی اشتغال

  1400/09/08 - 20:42:20
  دکتر عبدالملکی تاکید کرد: دبیرخانه شورای عالی اشتغال، هماهنگ کننده اجرای زیست بوم ملی اشتغال

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، چهارمین نشست ستاد اشتغال قرارگاه رفاه مردم و دومین نشست کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال، اعضای دبیرخانه شورای عالی اشتغال همراه با نمایندگان دستگاههای مختلف اجرایی برگزار شد.

  حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت:  برای اجرای زیست بوم ملی اشتغال، نیازمند یک هماهنگی هستیم، در قانون، این نظام هماهنگ در شورای عالی اشتغال دیده شده که ریاست آن برعهده رئیس جمهور و دبیر آن وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی است.
  ادامه مطلب ...
 • وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: اجرای طرح های اشتغال روستایی سرعت می گیرد

  1400/09/08 - 10:42:19
  وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: اجرای طرح های اشتغال روستایی سرعت می گیرد

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی در این نشست گفت: در الگوهای جدید ایجاد اشتغال، رویکردها متفاوت است و  نظام نظارت و کنترل طرح ها در حوزه مشاغل روستایی،نیزکارآمدتر خواهد بود. 

  وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود : بیش از  11 هزار میلیارد تومان منابع برای مرحله ششم با همکاری دستگاههای اجرایی عملیاتی خواهد شد که به این ترتیب اجرای طرح های اشتغال روستایی سرعت خواهد گرفت.
  ادامه مطلب ...
 • دور شدن «نمایندگان مجلس» از دیدگاه مردمی/ طرح‌های بدون «پشتیبانی ملی» چه تبعاتی دارند؟

  1400/09/04 - 10:26:22
  دور شدن «نمایندگان مجلس» از دیدگاه مردمی/ طرح‌های بدون «پشتیبانی ملی» چه تبعاتی دارند؟

  مشکل اینجاست که مجلس به دنبال طرحی رفته که نه مبانی نظری محکمی دارد و نه از پشتیبانی ملی برخوردار است و نه مشوق ارزشمندی محسوب می‌شود. در این میان مشکلات بیکاری، مهاجرت از روستا به شهر و نبود تمایل در سرمایه‌گذاران، پابرجا خواهند ماند.

  ادامه مطلب ...
 • استفاده از ظرفیت تشکل های کارگری و کارفرمایی برای تشکیل کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار

  1400/09/01 - 20:43:04
  استفاده از ظرفیت تشکل های کارگری و کارفرمایی برای تشکیل کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "علی حسین رعیتی فرد "، امروز در نخستین نشست ویدئو کنفرانسی اداره کل بازرسی کار گفت: بازرسان کار کشور، باید در اجرای برنامه ها و تکالیف تخصصی به ویژه موضوع صیانت از نیروی انسانی، نگاهی اعتقادی و معنوی داشته باشند. 

  ادامه مطلب ...
 • معاون روابط کار: در رفع موانع تولید، از ظرفیت های بسیج استفاده می کنیم

  1400/08/29 - 09:35:54
  معاون روابط کار: در رفع موانع تولید، از ظرفیت های بسیج استفاده می کنیم

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،رعیتی فرد که در جمع مدیران و فرماندهان بسیج سخن می گفت، افزود:فلسفه بسیج به عنوان یک نیروی مردمی،تبدیل تهدید به فرصت و مقابله با توطئه های دشمنان است.
   

  ادامه مطلب ...
 • باید از کارهای ارزشمند شهید برونسی الگو گرفت

  1400/08/29 - 09:32:04
  باید از کارهای ارزشمند شهید برونسی الگو گرفت

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، علی حسین رعیتی فرد که به همراه جمعی از مدیران و فرماندهان بسیج در منزل این شهید گرانقدر حضور یافته بود با ابلاغ پیام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در قدردانی از مقام شامخ شهداء اظهار داشت: بسیار خرسندم از اینکه توفیق حاصل شد تا در خدمت خانواده شهداء و مخصوصاً شهید برونسی، شهید شاخص کارگری کشور حضور پیدا کنم.

  ادامه مطلب ...
 • معاون روابط کار: رشد و توسعه تشکل ها در ایجاد تعامل و خدمت به جامعه کارگری و کارفرمایی

  1400/08/29 - 09:27:14
  معاون روابط کار: رشد و توسعه تشکل ها در ایجاد تعامل و خدمت به جامعه کارگری و کارفرمایی

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، علی حسین رعیتی فرد که به منظور گفت‌وگو با تشکل های کارگری و کارفرمایی به این استان سفر کرد ، گفت: معتقدیم یکی از اساسی ترین رویکردهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در دستیابی به اهداف،ایجاد وحدت و همدلی بین جامعه کارگری و کارفرمایی و اجرای صحیح قوانین است .
  وی ادامه داد: به همین دلیل  در بحث اجرای قانون کار اولین کاری که در این وزارتخانه صورت گرفت، این بود که خود را مکلف کردیم قانون را به خوبی اجرا کنیم و این موضوع را بخشنامه کرده و در جلسه هیئت دولت نیز مطرح نمودیم و دستگاه های دولتی را نیز مکلف بر اجرای قانون کردیم.

  ادامه مطلب ...
 • ایران، آماده اعزام نیروی کار متخصص به فنلاند

  1400/08/14 - 11:02:22
  ایران، آماده اعزام نیروی کار متخصص به فنلاند

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، حامد فروزان در دیدار مدیرکل امور بین الملل امور کنسولی وزارت امور خارجه فنلاند، گفت: ما روابط دیرینه ای با فنلاند داریم که می تواند یکی از فرصت‌های خوب را برای ادامه همکاری های بین دو کشور فراهم آورد.
  وی افزود: موضوعات مختلفی در حوزه‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور وجود دارد که امیدواریم با این نشست، سطح این همکاری‌ها بین دو کشور گسترش یابد.
  فروزان، با بیان اینکه موانع متعددی نیز سر راه این همکاری‌ها بین دو کشور وجود داشته است اظهار امیدواری کرد: با مشارکت و همکاری سفیر فنلاند در ایران، تعداد زیادی از متخصصین ایرانی جذب بازار کار فنلاند شوند.
  مدیر کل امور بین الملل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: در سال گذشته، اداره مهاجرت فنلاند، مجوز حضور 179 نفر از متقاضیان کار ایرانی را در بازار کار صادر کرد و کشور ایران از نظر تامین نیازهای بازار کار فنلاند در بین کشورهای خارجی رتبه یازدهم را دارد.

  ادامه مطلب ...
 • معاون روابط کار خبر داد: جلسات شورای عالی کار، هر ماه برگزار می شود

  1400/08/14 - 10:56:51
  معاون روابط کار خبر داد: جلسات شورای عالی کار، هر ماه برگزار می شود

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، علی حسین رعیتی فرد،معاون روابط کار در جمع کارگران و اعضای جامعه اسلامی کارگران شرکت اتحاد موتور  با بیان این خبر افزود : نخستین جلسه شورای عالی کار، شنبه  15 آبان برگزار خواهد شد.

  وی گفت : معتقدیم که سه جانبه گرایی یکی از اصول مهم در حوزه کار و تولید کشور است.
   

  ادامه مطلب ...
 • عبدالملکی: سودآوری و رعایت حقوق کارگران، در دولت سیزدهم پیگیری می شود

  1400/08/14 - 10:53:38
  عبدالملکی: سودآوری و رعایت حقوق کارگران، در دولت سیزدهم پیگیری می شود

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، دکتر حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در جمع کارگران و اعضای جامعه اسلامی کارگران شرکت اتحاد موتور با بیان این مطلب، گفت: این نظام اقتصادی، قطعاً در دهه‌های آتی سرنگون خواهد شد و نظام هایی سر بر خواهند آورد که مبتنی بر ادبیات اقتصاد اسلامی هستند.
   

  ادامه مطلب ...
 • معاون روابط کار خبر داد: تصویب لایحه مقاوله‌نامه بازرسی کار در مجلس/ایجاد و تقویت نظام بازرسی کار

  1400/08/14 - 10:47:37
  معاون روابط کار خبر داد: تصویب لایحه مقاوله‌نامه بازرسی کار در مجلس/ایجاد و تقویت نظام بازرسی کار
  به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  علی حسین رعیتی فرد، معاون روابط کار گفت : نمایندگان مجلس شورای اسلامی با  لایحه مقاوله نامه بازرسی کار سازمان بین المللی کار با 169 رأی موافق، 12 رأی مخالف، 4 رأی ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
  وی افزود : با تصویب ماده واحده لایحه تقدیمی دولت با عنوان "مقاوله نامه بازرسی کار"، اجازه تسلیم اسناد مشتمل بر یک مقدمه و 39 ماده داده شد.
   
  ادامه مطلب ...
 • تاکید عبدالملکی بر رعایت قانون کار در واحد‌های مشمول زیر مجموعه وزارت کار

  1400/08/14 - 10:44:38
  تاکید عبدالملکی بر رعایت قانون کار در واحد‌های مشمول زیر مجموعه وزارت کار

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، در متن بخشنامه حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، آمده  است: نظر به این که وزارت متبوع، مرجع قانونی نظارت بر اجرای قوانین و مقررات کار است، رعایت دقیق مقررات در آن دسته از شرکت‌های تابعه و وابسته که تابع قانون کار باشند، اهمیت مضاعف پیدا می‌کند .

  ادامه مطلب ...
 • وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: نیروهای انقلابی وکارآمد را منصوب کرده‌ایم/ثمره آن را در آینده خواهیم

  1400/08/14 - 10:42:17
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: نیروهای انقلابی وکارآمد را منصوب کرده‌ایم/ثمره آن را در آینده خواهیم

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به انتصاب های جدید در این وزارتخانه گفت: 

  ادامه مطلب ...
 • خواسته‌های 7گانه شاغلان بهداشت حرفه‌ای از وزیر بهداشت

  1400/07/29 - 22:20:51
  خواسته‌های 7گانه شاغلان بهداشت حرفه‌ای از وزیر بهداشت
  به گزارش ایلنا، در این نامه که رونوشتی از آن برای  رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رئیس دیوان عدالت اداری و روسای فراکسیون کارگری مجلس و کمیسیون اجتماعی مجلس ارسال شده، آمده است: 
  ادامه مطلب ...
 • وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: باید سالیانه یک میلیون فرصت شغلی در کشور ایجاد شود

  1400/07/27 - 13:24:35
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: باید سالیانه یک میلیون فرصت شغلی در کشور ایجاد شود

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  دکتر حجت الله عبدالملکی، با بیان این مطلب در سومین نشست ستاد اشتغال قرارگاه رفاه مردم و کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال اظهار داشت: با توجه به تاکید رئیس جمهوری، باید سهم هرکدام از دستگاه ها در تحقق یک میلیون شغل در سال  مشخص شود و این موضوع، بدون همکاری همه متولیان در این حوزه محقق نمی‌شود.
  وی با اعلام این خبر که نشست بعدی شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهوری برگزار می‌شود، اظهار امیدواری کرد؛ در  نشست آتی، برنامه عملیاتی تحقق یک میلیون فرصت شغلی در هر سال و کلیات آن مصوب ‌شود.

  ادامه مطلب ...
 • 1400 واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول در سراسر کشور تحویل شد

  1400/07/23 - 20:44:05
  1400 واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول در سراسر کشور تحویل شد

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حجت‌الله عبدالملکی در این آئین، با تاکید بر این که افراد دارای معلولیت، حق و حقوقی دارند تا به صورت عادی، زندگی و کار و تلاش کنند، تصریح کرد: دولت قرار است سامانه‌ای را به همین منظور ایجاد کند.

  ادامه مطلب ...
 • کاهش هزینه‌ درمان 44 میلیون نفر بیمه شده تامین اجتماعی در دستور کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

  1400/07/23 - 20:39:30
  کاهش هزینه‌ درمان 44 میلیون نفر بیمه شده تامین اجتماعی در دستور کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

  به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از خانه ملت، نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با دکتر "حجت الله عبدالملکی"وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میرهاشم موسوی مدیر عامل  سازمان تامین اجتماعی به منظور ارائه برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه سلامت برگزار شد.
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست با تأکید بر اینکه تعامل با مجلس برای ما بسیار اهمیت دارد، گفت: ارتباطاتمان را با مجلس افزایش خواهیم داد و مطالبات نمایندگان در حوزه انتخابیه را رسیدگی خواهیم کرد.
   

  ادامه مطلب ...
 • اهم مطالبات هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران از سازمان تامین اجتماعی

  1400/07/21 - 12:38:54
  اهم مطالبات هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران از سازمان تامین اجتماعی

  به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر میرهاشم موسوی در جلسه‌ای با اعضای کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران اظهار داشت: تعامل و ارتباط مستمر با تشکل‌ها یکی از نیازها و اولویت‌های سازمان تأمین اجتماعی است و کارگروه‌هایی نیز در این حوزه شکل می‌دهیم تا تعامل دائمی بین سازمان و تشکل‌ها برقرار شود.

  ادامه مطلب ...
 • کاهش زمان صدور مجوز تاسیس آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای به 3 روز به دستور وزیر

  1400/07/16 - 15:18:13
  کاهش زمان صدور مجوز تاسیس آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای به 3 روز به دستور وزیر

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایرنا «غلامحسین حسینی نیا» معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: در راستای اصل (28) قانون اساسی و فراهم سازی امکان اشتغال با شرایط مساوی، بهبود فضای کسب و کار و ایجاد فضای رقابتی، تمامی درخواست‌های مجوز تاسیس آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد منوط به احراز شرایط متقاضیان، در سه روز و به طور اتوماتیک انجام می شود.

   
  ادامه مطلب ...
 • خدمات درمانی کارگران با تاخیر مواجه نشود/ تفویض اختیار به مدیران فنی و عمرانی

  1400/07/16 - 15:12:10
  خدمات درمانی کارگران با تاخیر مواجه نشود/ تفویض اختیار به مدیران فنی و عمرانی

  به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، میرهاشم موسوی پس از مرور و بررسی تمامی پروژه‌های در دست اجرا و دو پروژه بیمارستانی دارای تأخیر سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: در اجرای پروژه‌های عمرانی نخستین موضوعی که باید مورد توجه باشد، پیش‌بینی دقیق تمامی مراحل پیشرفت کار قبل از شروع عملیات اجرایی پروژه است و از زمان شروع تا اجرای تمام مراحل پروژه باید اجرای کامل و درست برنامه طراحی شده، مبنای کار قرار گیرد.

   

  ادامه مطلب ...
 • فاجعه پرداخت دستمزد 500 هزار تومانی/ با حق مسکن 450 هزار تومانی نمی‌توان 1 متر خانه خرید

  1400/07/14 - 11:30:23
  فاجعه پرداخت دستمزد 500 هزار تومانی/ با حق مسکن 450 هزار تومانی نمی‌توان 1 متر خانه خرید

  به گزارش خبرنگار ایلنا، در  نشست خبری رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری، ابوالفضل اشرف منصوری، رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری با اشاره به جلسه‌ای که میان روسای تشکل‌ها با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: «درخواست ما از آقای عبدالملکی این بوده و هست که در بحث انتخاب مدیران و کارهای اجرایی و مطالبات کارگری مشارکت‌هایی را داشته باشیم. کانون‌ها باید بتوانند نظرات خود را ارائه کنند. طرح مطالبات و خواسته‌ها کارگران را توانمندتر می‌کند.» 

  ادامه مطلب ...
 • ترفندهای کارفرمایان برای کاهشِ سنوات، عیدی و مستمری بازنشستگیِ کارگران

  1400/07/10 - 14:10:27
  ترفندهای کارفرمایان برای کاهشِ سنوات، عیدی و مستمری بازنشستگیِ کارگران

  به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی کارفرمایان عموماً به دنبال کاهش هزینه‌های سربار از جمله هزینه‌های حقوق و دستمزد هستند؛ به همین دلیل است که گاهاً راهکارهای عجیب و غریبی برای پرداخت حقوق ماهانه کارگران به کار می‌بندند تا از حق قانونی آن‌ها برای دریافت مزایایی از قبیل سنوات و عیدی بکاهند و از آن مهم تر، میزان حق بیمه واریزی به حساب تامین اجتماعی را تا جایی که می‌توانند کاهش دهند.

   

  ادامه مطلب ...
 • روز ملی ایمنی و آتشنشانی

  1400/07/08 - 10:17:59
  روز ملی ایمنی و آتشنشانی

  به گزارش روابط عمومی کانون سراسری انجمنهای صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کشور گرامیداشت روز ملی "ایمنی و آتش نشانی" در هفتم مهر ماه و به میزبانی انجمن ایمنی و بهداشت کار شهرستان خرمشهر در سالن جلسات فرمانداری  این شهرستان  با حضور مهندس اشرف منصوری ریاست کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار کشور

  ادامه مطلب ...
 • آسیبِ حوادث به 153 هزار کارگر در 6 سال رسید/ از دست رفتن حساسیت دستگاه‌های مسئول

  1400/07/05 - 22:18:15
  آسیبِ حوادث به 153 هزار کارگر در 6 سال رسید/ از دست رفتن حساسیت دستگاه‌های مسئول

  به گزارش خبرنگار ایلنا، «افزایش حوادث کار یا کاهش آنها؟» سال 99 با کاهش تعداد این نوع از حوادث، نسبت به سال پیش از آن، دستگاه‌ متولی نظارت بر ایمنی کارگاه‌های مشمول «قانون کار» یعنی «وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی» از کاهشی شدن روندِ حوادث، خبر داد اما زمانی که به «روند طی شده» نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که این بر شیب صعودی اُفتاده است و تعداد کارگرانی که برای آنها حادثه پیش آمده با سرعت در حال افزایش است. از باب نمونه با اینکه برابر سالنامه آماری «سازمان تامین اجتماعی» تعداد حوادث منجر به غیرفوت از 9025 مورد در سال 98 به  8544 مورد در سال 99 کاهش یافته است اما در همین بازه‌ی زمانی تعداد حادثه دیدگان از 21562 مورد در سال 98 بیش از 2 برابر شده و به 44491 مورد رسیده است؛ به بیان دیگر با وجود اینکه رقم کلی حوادث کار کاهش یافته اما تعداد حادثه دیدگان بیش از 100 درصد، تنها در عرض یک سال، افزایش یافته است. نکته اینجاست که تا سال 94 تنها 18786 حادثه در کارگاه‌های مشمول بازرسی کار گزارش شده که در نتیجه این رقم، در مدت 5 سال، 2.3 برابر شده است.

  در همین حال، تعداد بیمه‌شدگان مشمول حوادث کار هم به تفکیک تعداد بیمه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شدگان در هر سال افزایش یافته و از 18786 حادثه دیده به ازای 12 میلیون و 764 هزار بیمه شده در سال 94 به 21562 حادثه دیده به ازای 13 میلیون و 277 هزار و 261 بیمه شده در سال 99 رسیده است. در نتیجه «ضریب شیوع» حوادث رخ داده برای بیمه‌شدگان از 1.47 در سال 94 به 1.65 در سال گذشته رسیده است که نوعی رکورد، در این مسیر، محسوب می‌شود. در زمینه کارگاه‌های خارج از شمول قانون تامین اجتماعی آماری در دست نیست و سازمان تامین اجتماعی هم به سبب نداشتن مسئولیت بازرسی در آنها، آماری را منتشر نمی‌کند اما این سیر افزایشی می‌تواند در کارگاه‌های کوچکِ خارج از شمول قوانین کار و تامین اجتماعی بیشتر هم باشد.  

   

  ادامه مطلب ...
 • پیام تسلیت وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در پی درگذشت «علی لندی»

  1400/07/04 - 08:21:07
  پیام تسلیت وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در پی درگذشت «علی لندی»

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، در متن پیام تسلیت حجت اله عبدالملکی آمده است: همزمان با ایام اربعین حسینی و بازگشایی مدارس، شاهد عروج نوجوانی فداکار بودیم که پر گشودنش داغی سنگین بر دل های مان به جای گذاشت اما جان فشانی، غیرتمردی و دلاوری اش در اذهان مردم این سرزمین ماندگار شد.

   
  ادامه مطلب ...
 • بیست و چهار روز کار سخت در گرمای 55 درجه/ جابجایی کارگران با سرویس‌هایی شبیه ماشین‌های جنگ جهانی!

  1400/07/04 - 08:12:23
  بیست و چهار روز کار سخت در گرمای 55 درجه/ جابجایی کارگران با سرویس‌هایی شبیه ماشین‌های جنگ جهانی!

  به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان دو هزار کارگر پروژه‌ای نفت و گاز، در دیدار با معاون اداره کل روابط کار تهران، به تشریح خواسته‌ها و مطالبات کارگران پرداختند.

  مازیار گیلانی نژاد که به نمایندگی از جانب کارگران در این نشست شرکت داشته، در ارتباط با جزئیات آن به ایلنا گفت: ابتدا یکی از مسئولان عنوان نمود «حرف‌های نمایندگان بایستی بر طبق قانون باشد تا بتوان رسیدگی نمود» در پاسخ اعلام داشتیم که ما حرف شما را قبول داریم و به مصاحبه وزیرکار استناد کردیم که گفته بود کارگران مشکلات را بگویند و خود را جای ما گذاشته راه حل ارائه بدهند. اعلام کردیم ابتدا نامه به تاریخ  15/10/99 به شماره 142895/8 که در اداره کار بوشهر و زیر دست آقای شهریور، مسئول روابط کار بوشهر است را بررسی و ببینید چه کسانی بازرسین شما را که ضابط قضایی هستند برای نظارت بر عملکرد شرکت‌ها به پتروشیمی ها راه نمی‌دهند.

  ادامه مطلب ...
 • یک رای مثبت در رابطه با «حق سنوات پایان خدمت»/ همه حقوق کارگر مبنای محاسبه است

  1400/07/04 - 08:01:39
  یک رای مثبت در رابطه با «حق سنوات پایان خدمت»/ همه حقوق کارگر مبنای محاسبه است

  در رای اخیر، مبنای محاسبه‌ی حق سنوات، هرچیزی است که در دایره‌ی دستمزد کارگر قرار می‌گیرد؛ یعنی هر المانی که به ازای کار در ساعات عادی، به عنوان حقوق به کارگر پرداخت می‌شود.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگری را در نظر بگیرید که در سی سال دوران اشتغال، حداقل سه بار کارگاه عوض کرده؛ یک بار بیرونش کرده‌اند، دفعه بعدی به تعدیل و ورشکستگی کارفرما برخورده و بار آخر نیز برگه‌ی «ببخشید به شما دیگر نیاز نداریم» به دستش داده‌اند و عذرش را خواسته‌اند؛ او هر بار که یک کارگاه را ترک کرده، کارفرما مدعی شده پایان هر سال مبلغی علی‌الحساب به عنوان حق سنوات به تو داده‌ام و دیگر معوقات چندانی نداری؛ این کارگرِ نگون‌بخت که از بد روزگار بیمه‌ی سازمان تامین اجتماعی و تحت پوشش قانون کار است، در سال سی‌ام اشتغال که قصد بازنشستگی می‌کند، بازهم اوضاع برایش بر همین منوال است و از «پاداش پایان خدمت هنگفت کارمندان دولت» هیچ خبری نیست. کارفرما حاضر نیست مبلغ دندانگیری بابت سنوات پایان خدمت به او بپردازد؛ بخشی از معوقات را امکان پرداخت علی‌الحساب سنوات در پایان هر سال کاهش می‌دهد و بخشی دیگر را دادنامه‌های اصلاحی و مکرر دیوان عدالت به جیب کارفرما بازمی‌گرداند؛ دادنامه‌های اصلاحی که به نظر می‌رسد صدور پشت سرهم آن‌ها به این زودی‌ها سرِ باز ایستادن ندارد!

   

  ادامه مطلب ...
 • حدف کامل ارز دولتی و نگرانی مزدبگیران/ بازهم تورم در راه است؟

  1400/07/03 - 08:25:17
  حدف کامل ارز دولتی و نگرانی مزدبگیران/ بازهم تورم در راه است؟

  اولین اقدامی که باید انجام شود این است که قیمت دلار را واقعی کنیم. طبق فرمول‌هایی که مسئولان می‌گویند، قیمت دلار باید حدود 10 تا 11 تومان باشد. قیمت تمام شده‌ی تولیدات به این دلیل بالا رفته است که قیمت مواد اولیه بالا رفته، قیمت مواد اولیه هم به خاطر افزایش قیمت ارز بالا رفته است، پس برای اینکه قدرت خرید مردم برگردد باید نرخ ارز را کاهش دهیم.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، گرانی کالاهای اساسی بیداد می‌کند؛ مردم بسیاری از کالاهای اساسی را از سفره‌های خود حذف کرده‌اند. بخش اعظم شاغلان از جمله کارگران، بازنشستگان، استادکاران و صاحبان مشاغل خویش فرما، امروز نمی‌توانند کالاهای اساسی و بسیار ضروری مانند برنج، گوشت قرمز، گوشت سفید و لبنیات را به طور مرتب خریداری کنند و در چنین شرایطی است که به نظر می‌رسد، بحران معیشت به مرحله‌ای بسیار جدی وارد شده؛ در این بحران بسیار جدی، برخی به جای کنترل و مهار تورم یا افزایش قدرت خرید مردم (وعده‌هایی که هر دو گروه پیشتر به کرات داده بودند)، فقط یک راهکار تورم‌زا و مشکل آفرین در چنته دارند: حذفِ کاملِ ارز دولتی 4200 تومانی!

  ادامه مطلب ...
 • رای جدید دیوان عدالت اداری در مورد تخلفات مشمولان قانون کار

  1400/06/27 - 11:23:12
  رای جدید دیوان عدالت اداری در مورد تخلفات مشمولان قانون کار

  به گزارش ایلنا، دیوان عدالت اداری با صدور رایی بخشنامه شماره 267451 سازمان اداری و استخدامی کشور را که متضمن رسیدگی هیأت رسیدگی به تخلفات اداری به تخلفات افرادی است که با قراردادهای موضوع قانون کار در سمت‌های اداری یا مدیریتی اشتغال دارند را ابطال کرد. 

  قضات دیوان در رای خود استدلال کرده‌اند که بر اساس ماده 18 قانون رسیدگی به تخلفات اداری مصوب سال 1372، مشمولان قانون استخدام نیروهای مسلح و غیرنظامیان ارتش و نیروهای انتظامی، قضات، اعضای هیأت‌های علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و مشمولان قانون کار از شمول این قانون خارج بوده و تابع مقررات مربوط به خود خواهند بود. 

  ادامه مطلب ...
 • وزیر کار: لایحه اصلاح قوانین حوزه تعاون ظرف 45 روز تقدیم مجلس می‌شود

  1400/06/24 - 10:16:08
  وزیر کار: لایحه اصلاح قوانین حوزه تعاون ظرف 45 روز تقدیم مجلس می‌شود
  حجت‌الله عبدالملکی عصر امروز پس از حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: در ارتباط با  اصلاح قوانین در حوزه تعاون کارهای خوبی در سال‌های گذشته انجام‌شده است و مقرر شد در دولت جدید به جهت اینکه  در جریان جزئیات تحولات این سال‌ها  نیستیم، بازنگری مجددی در آنچه در کمیسیون‌ها روی آن کارشده انجام شود. که ظرف 45 روز ما اصلاحات لایحه را تقدیم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  می‌کنیم.

  وی افزود: طبیعتاً اولویت ما در بین سه بخش اقتصادی، بخش تعاون است و این برای ما اهمیت دارد و آن را رسماً اعلام کرده‌ام.
  ادامه مطلب ...
 • قرارداد‌های سفید امضا «بهره‌کشی» است/ عزم وزیر کار برای رفع موانع و مشکلات جامعه کارگری

  1400/06/24 - 10:10:43
  قرارداد‌های سفید امضا «بهره‌کشی» است/ عزم وزیر کار برای رفع موانع و مشکلات جامعه کارگری
  سید ابوالفضل اشرف منصوری در گفت‌وگو با میزان، در خصوص مسائل و مشکلات انجمن‌های صنفی برای رفع مشکلات کارگران و خواسته این تشکلات از دولت گفت: خواسته ما مشارکت بیشتر تشکلات کارگری برای حل مسائل و مشکلات کارگران است، زیرا موضوع نظارت در قراردادها و فعالیت‌های کارگران به‌واسطه خود دولت محقق نمی‌شود، مگر این‌که تشکلات صنفی بر اساس حرفه و رسته‌های تخصصی که دارند در موضوعاتی از قبیل حقوق و دستمزد، همسان‌سازی و... بر تمام سطوح کارگری نظارت مستمر داشته باشند تا بتوانند مسائل و مشکلات را مدیریت کنند.

  وی افزود: درست است که خیلی از مباحث حاکمیتی است و دولت وظیفه رسیدگی دارد، اما مشکلاتی که در بحث دادرسی‌ها و شکایات بین کارگر و کارفرما پیش می‌آید باید قبل از رسیدن به این نقطه و طرح در محاکم، از طریق انجمن‌های صنفی رسیدگی شود.
   
  ادامه مطلب ...
 • جان کارگران را با یک قرارداد جبران خسارت معامله می‌کنیم/ تأمین اجتماعی تنها کارش پرداخت خسارت شده

  1400/06/22 - 10:12:25
  جان کارگران را با یک قرارداد جبران خسارت معامله می‌کنیم/ تأمین اجتماعی تنها کارش پرداخت خسارت شده

   به گزارش خبرنگار ایلنا، توسعۀ نظام رفاهی فراگیر، در وهلۀ اول مستلزم شناسایی مسائل کلیدی نیروی کار از سوی سیاستگذاران و در وهلۀ دوم، نیازمند مشارکت فعال تشکل‌ها و نهادهای کارگری و دیگر اقسام نیروی کار غیرمتشکل در برنامه‌ریزی برای توسعۀ کشور است. با توجه به در پیش بودن تدوین برنامۀ هفتم توسعه توسط نهادهای سیاستگذار، مرکز توانمندسازی حاکمیت و جامعه جهاد دانشگاهی مجموعه مصاحبه‌هایی را با فعالان کارگری و متخصصان مسائل نیروی کار با محوریت بررسی مسائل و مشکلات کارگران و راهکارهای آن ترتیب داده است. در این مبحث با «ابوالفضل اشرف منصوری» رئیس هیأت مدیره کانون انجمن صنفی مسئولان ایمنی و بهداشت کار کشور و عضو شورای عالی حفاظت فنی وزارت کار گفتگو شده است. وی معتقد است که باید از کارگران در برابر کارفرمایان تا جای ممکن حمایت شود تا آن‌ها بار هزینه‌های خود را بر دوش کارگران نیندازند و کارگر را با مسائلی مانند قراردادهای سفید امضا یا دستمزد ناچیز مجبور به کار نکنند. او تاکید دارد که کارفرمایان برای کاهش هزینه‌های خود از هزینه‌های مربوط به ایمنی و بهداشت کار می‌کاهند و کارگر را در معرض حادثه قرار می‌دهند.به نظر شما جدی‌ترین مشکل کارگران چیست؟ 

   

  ادامه مطلب ...
 • اهم مطالبات کارگران ایران در نشست تشکلات کارگری و وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی

  1400/06/21 - 13:25:16
  اهم مطالبات کارگران ایران در نشست تشکلات کارگری و وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی

  به گزارش روابط عمومی کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران در اولین نشست رسمی نمایندگان تشکلات کارگران ایران اهم مطالبات جامعه کارگری مطرح شد در این نشست که با حضور دکتر عبدالمکلکی وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی ،مهندس شاکرمی معاون روابط کار و مهندس یوسفی مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمائی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی،دکتر بابائی فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی ، دکتر اسماعیلی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،دکتر عنابستانی نماینده مردم سبزوار و رئیس کارگروه اشتغال در مجلس شورای اسلامی و جمعی از روسای احزاب و تشکلات عالی کارگری ازجمله کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران ،کانون شوراهای اسلامی ایران و مجمع نمایندگان کارگری کشور در محل جلسات وزارت کار تشکیل گردید. و در خصوص مشکلات و معضلات جامعه کارگری مباحث مختلفی مطرح گردید .از جمله اهم مطالباتی که مطرح شد توسط سید ابوالفضل اشرف منصوری رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران بدین شر ح بود : 

  ادامه مطلب ...
 • خدمت رسانی به مردم حتی یک ساعت نباید متوقف شود/ روزنه های بروز فساد در تامین اجتماعی باید گرفته شود

  1400/06/21 - 11:06:19
  خدمت رسانی به مردم حتی یک ساعت نباید متوقف شود/ روزنه های بروز فساد در تامین اجتماعی باید گرفته شود
  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی ، دکتر حجت الله عبدالملکی  با اشاره به اینکه  وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، وزارت مردم است،اظهار داشت:  این وزارتخانه بیشترین ارتباط را با حوزه‌های معیشتی و رفاهی مردم دارد.
   وی با بیان اینکه  بیشترین تعامل با مردم  در سازمان تامین اجتماعی رخ می‌دهد، گفت:  در سال‌های بعد از انقلاب به ویژه سالیان اخیر، سازمان تامین اجتماعی جزو سازمان‌های پویا بوده است.
   عبدالملکی تصریح کرد: اگر مجموعه وزارت تعاون،  کار و رفاه اجتماعی  را  بین دستگاه‌های مختلف در طول دو سال اخیر ارزیابی کنم به این سازمان نمره بالاتری می دهم.
   وی با بیان اینکه  همواره نسبت به عملکرد دولت‌های  یازدهم و دوازدهم منتقد بودیم ،  گفت:  انصافا این وزارتخانه در طول این سال‌ها خوب کار کرده است.
   عبدالملکی  با اشاره به اینکه سالاری در مجموعه سازمان تامین اجتماعی  منشأ خدمات بسیاری بوده  گفت : هوشمند سازی دیجیتال و الکترونیکی کردن خدمات و فعالیت ها ، اتفاق بسیار بزرگی بوده که  در دوره مدیریت وی انجام شده است.
   وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با قدردانی از تلاش ها و خدمات  تمامی دست اندرکاران سازمان گفت : از آقای سالاری  که انصافاً تا آخرین ساعت های خدمت، مشغول رسیدگی به امور چالشی این سازمان بود تشکر می‌کنم.
   
  ادامه مطلب ...
 • میرهاشم موسوی: می خواهیم الگوی موفق تامین اجتماعی را در کشور عرضه کنیم

  1400/06/21 - 10:40:10
  میرهاشم موسوی: می خواهیم الگوی موفق تامین اجتماعی را در کشور عرضه کنیم

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  میرهاشم موسوی، سرپرست سازمان تامین اجتماعی در این مراسم با تشکر و قدردانی از حسن اعتماد مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار امیدواری کرد با همکاری و مشارکت همه بخش ها به آرمان های دولت سیزدهم در حوزه رفاه و تامین اجتماعی جامه عمل پوشانده شود.

  موسوی با اشاره به اهمیت موضوع تامین اجتماعی در سیاست های اجتماعی و اقتصادی در جوامع مختلف گفت: از منظر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که مسئله عدالت اهمیت ویژه ای دارد در نتیجه موضوع رفاه و تامین اجتماعی در کشور ما در مقایسه با سایر حاکمیت ها اهمیت فوق العاده تری دارد.
   

  ادامه مطلب ...
 • بازدید آیت الله رئیسی از معدن زغال سنگ پروده طبس

  1400/06/19 - 21:31:22
  بازدید آیت الله رئیسی از معدن زغال سنگ پروده طبس

  آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در سفر استانی به خراسان جنوبی پس از سخنرانی در جمع مردم طبس، با بالگرد به معدن زغال سنگ پروده این شهرستان رفت و از نزدیک در جریان وضعیت کار و فعالیت این معدن قرار گرفت.
  رئیس جمهور در این بازدید با کارگران و مهندسان معدن پروده گفت و گو کرد و مسائل و مشکلات آنان را شنید.
   

  ادامه مطلب ...
 • درخواست بیش از 2 هزار شاغل بهداشت حرفه‌ای و ایمنی محیط کار برای ابطال دو مصوبه و استقلال رشته از «به

  1400/06/19 - 11:55:42
  درخواست بیش از 2 هزار شاغل بهداشت حرفه‌ای و ایمنی محیط کار برای ابطال دو مصوبه و استقلال رشته از «به

  به گزارش ایلنا، شاغلان رشته بهداشت حرفه‌ای و ایمنی محیط کار در نامه‌ای به بهرام عین الهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواستار ابطال دستورالعمل و برنامه آزمون ممیزی بهداشت حرفه‌ای از طریق دفاتر سلامت، ابطال بخشنامه ادغام بازرسی بهداشت حرفه‌ای با بهداشت محیط در مراکز جامع سلامت و استقلال رشته بهداشت حرفه‌ای از بهداشت محیط شدند.

  آنها در مقدمه این نامه با اشاره به حطیه مسئولیت‌های خود، یادآوری کردند: «صیانت از نیروی کار و سرمایه انسانی کشور، توسعه فرهنگ بهداشت حرفه‌ای و ایمنی، تقویت کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار، کاهش بیماری‌های ناشی از کار، اجرای استانداردهای بهداشت حرفه‌ای و نظارت بر حسن اجرای آن‌ها، شناسایی و ارزیابی ریسک‌های بهداشتی مشاغل، کمک به ارتقای بهره‌وری و کارآیی کارکنان در تمامی مشاغل؛، از جمله وظایف خطیری است که در طول سالیان اخیر به نیروهای متخصص در زمینه‌ی مهندسی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار واگذار شده است.» 

  ادامه مطلب ...
 • تقدیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعاونی های برتر و شایسته ملی

  1400/06/19 - 11:40:48
  تقدیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعاونی های برتر و شایسته ملی

   

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اسامی،  اسامی برگزیدگان در دو بخش "تعاونی های برتر ملی "و شایسته تقدیر ملی به شرح زیر است:
   
  "تعاونی های برتر ملی "
  "تعاونی عمران کارا سبلان" از استان اردبیل در رشته فعالیت عمرانی
  "تعاونی کیا پلیمر آروند" از استان اصفهان در رشته فعالیت صنعتی
  ادامه مطلب ...
 • طومار 1910 کارگر پروژه‌ای نفت و گاز خطاب به مقامات/ افزایش حقوق‌ها و حذف پیمانکاران، مطالبات اصلی اس

  1400/06/17 - 11:03:38
  طومار 1910 کارگر پروژه‌ای نفت و گاز خطاب به مقامات/ افزایش حقوق‌ها و حذف پیمانکاران، مطالبات اصلی اس

  به گزارش خبرنگار ایلنا، نامه‌ای با امضای بیش از هزار کارگر پروژه‌ای به وزارت کار به شماره ثبت 93531، وزارت نفت به شماره ثبت 219086، نماینده مجلس رامهرمز آقای متینیان به شماره ثبت 1091716، به نماینده مجلس تهران آقای روح الامینی به شماره ثبت 1091710 تحویل شد.

  کارگران در این نامه نسبت به وضعیت شغلی و معیشتی خود معترض شده و آورده‌اند: با سلام و احترام، ما 1910 کارگری پروژه‌ای که این نامه را با کد ملی خود امضا نموده‌ایم و در جای جای پروژه‌های نفت و گاز و نیروگاهی و سدسازی مشغول به کاریم، خواستار اجرایی شدن موارد گفته شده زیر بر مبنای ماده 13 قانون کار و ماده 17 قانون خدمات مدیریت کشوری هستیم:

   

  ادامه مطلب ...
 • چرا مجلس تورم را به پای بازنشستگان می‌گذارد؟ / معیشت مستمری‌بگیران دستخوش کژاندیشی و تنگ نظری‌هاست/

  1400/06/17 - 10:58:44
  چرا مجلس تورم را به پای بازنشستگان می‌گذارد؟ / معیشت مستمری‌بگیران دستخوش کژاندیشی و تنگ نظری‌هاست/

  شاهین نامداری می‌گوید: در این مقطع، برای دولت و مجلس، ارجح این است که ریشه تورم و نابسامانی اقتصادی را در جایی غیر از دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بجویند؛ البته باید به اطلاع آن‌ها برسانم که همین لایحه دائمی شدن همسان‌سازی هم به لحاظ نقص‌هایی که در جامعیت و برقراری پوشش همگانی دارد، نمی‌تواند ایرادت ناشی از عدم اجرای صحیح ماده 96 قانون تامین اجتماعی را پوشش دهد.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، نظام‌های بازنشستگی با متصل کردن خود به ورودی‌های صندوق‌های بازنشستگی، خود را از چنگال کسری منابع لازم برای برقراری تعهدات کوتاه مدت در حوزه بازنشستگی دور نگه می‌دارند. اگر این اتصال به نحوی قطع شود و سودآوری بنگاه‌های صنعتی و تجاری صندوق‌ها، نتواند ریسک‌های مرتبط با کاهش ورودی‌ها و افزایش خروجی‌ها را پوشش دهد، مبانی «اکچوئریال» برهم می‌ریزد و صندوق بازنشستگی در حد یک بنگاه اقتصادی زیان‌ده‌ منزلت پیدا می‌کند؛ بیماری که تا قلب صندوق‌های بازنشستگی ایران نفوذ کرده و آن‌ها را به بنگاه‌های وابسته به بودجه تبدیل کرده است؛ حتی صندوقی مانند «سازمان تامین اجتماعی» که همچنان بر اساس یک اکچوئریال علمی و نظام‌مند بدون اتکا به فصل رفاهی بودجه‌ی عمومی کشور اداره می‌شود، به سبب قد کشیدن بار طلبش از دولت، در مسیر اجرای تعهدات کوتاه مدتش لنگ می‌زند و بی‌کم و کاست طلبش را از دولت مطالبه می‌کند. در این میان، از سال پیش، لایحه‌ای برای دائمی شدن کمک دولت به صندوق‌های کشوری و لشکری و دائمی شدن پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی از سوی «سازمان برنامه و بودجه» دولت دوازدهم به مجلس ارائه شد؛ هرچند نام این لایحه «دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» است. در روزهای منتهی به روی کار آمدن دولت سیزدهم، گروهی از نمایندگان به بهانه‌ی اینکه به قانون تبدیل شدن این لایحه، تورم را دامن می‌زند، به مخالفت با آن پرداختند. در گفتگو با شاهین نامداری (حقوقدان و کارشناس حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی) به بررسی توجیحات مخالفت نمایندگان با این لایحه و اهمیت اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پرداختیم. 

  ادامه مطلب ...
 • قوانین زائد بخش تعاون را حذف کنید!

  1400/06/17 - 10:50:32
  قوانین زائد بخش تعاون را حذف کنید!

  یک فعال تعاونی حذف زائد و دست و پا گیر از بخش تعاون را خواستار شد و با تاکید بر کیفی سازی هرچه بیشتر تعاونی ها به جای آمارهای کمّی، ابراز امیدواری کرد: با برنامه هایی که وزیر تعاون برای بهبود و تقویت بخش تعاوندر نظر دارد، بخش تعاون به سهم و جایگاه واقعی خود در اقتصاد دست پیدا کند.

  هادی ابوی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به مزیت‌های بالای بخش تعاون اظهار کرد: ما از طریق بخش تعاون می توانیم به اهداف کلان اقتصاد در کشور دست پیدا کنیم اما به شرط اینکه تشکیل تعاونی، واقعی باشد. اینکه تنها به آمار کمّی تعاونی‌ها توجه کنیم و آمار تشکیل و راه اندازی تعاونی ها در کشور را بالا ببریم و رویکرد ما صرفاً تشکیل تعاونی باشد بدون آنکه به بحث کیفی سازی تعاونی ها بپردازیم به سهم 25 درصدی بخش تعاون دست پیدا نمی کنیم.

  امید به ارتقای جایگاه تعاون در اقتصاد

  وی سپس به تاکید وزیر تعاون در خصوص تقویت تشکل‌های تعاونی و افزایش سهم این بخش در اقتصاد اشاره کرد و گفت:صحبت های ایشان در خصوص ارتقای سهم بخش تعاون، بهبود فضای کسب و کار تعاونی و تقویت بانک توسعه تعاون مایه دلگرمی تعاونگران و جای امیدواری است و امیدواریم با برنامه های ایشان بخش تعاون که سالها مظلوم واقع شده به سهم و جایگاه واقعی خود در اقتصاد دست پیدا کند.

   

  ادامه مطلب ...
 • بازنشستگان و کارگران منتظر افزایش حقوق باشند؟

  1400/06/17 - 10:43:30
  بازنشستگان و کارگران منتظر افزایش حقوق باشند؟

  وزیر کار با بیان اینکه از میزان دستمزد کارگران و حقوق بازنشستگان باخبر است، تاکید کرد برای آنکه دخل و خرج کارگران و بازنشستگان با هم بخواند و سفره آنها رنگین‌تر شود، باید کاهش و کنترل نرخ تورم اتفاق بیفتد.

  یکی از مسائل مهم در ماه‌های گذشته، لایحه دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری و تامین اجتماعی بوده است. منبع مالی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان موضوع مورد مناقشه تصویب آن است.

  اعتبارات کافی برای واریز حقوق بازنشستگان در سال 1400 مورد رایزنی قرار گرفته است. طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مجلس بررسی می‌شود. بر اساس قانون رقمی حدود 10 درصد اختلاف حقوق بازنشستگان و شاغلان است که به دلیل تورم و گرانی‌ها این میزان باید سالانه محاسبه و به افراد بازنشسته پرداخت شود.

  ناگفته‌های جدید از حقوق بازنشستگان

  بر اساس قوانین چیزی حدود 10 درصد اختلاف حقوق شاغلین و بازنشستگان است که به دلیل تورم و گرانی‌ها این میزان باید سالانه محاسبه و به افراد بازنشسته پرداخت شود که عملا و در واقعیت اجرا نمی‌شود.

  حقوق و مزایای کارگران شاغل در معادن و پرسنل شرکتی اندکی باهم متفاوت است، با وجود اینکه کارگران معدن از سختی کار بیشتر رنج می‌کشند اما نسبت به پرسنل از مزایای کمتری بهره‌مند می‌شوند که این موضوع باید به طور جدی رسیدگی شود.

  فرامرز مهرزاد، عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان شرکت فولاد مبارکه اصفهان می‌گوید: طبق آیین‌نامه استخدامی صنعت فولاد برای افراد مشغول به کار و بازنشسته بیمه درمان به افراد تعلق می‌ گیرد که بر عهده شرکت فولاد مبارکه است و همچنین خدمات رفاهی دیگری نیز به پرسنل و بازنشستگان ارائه می‌ شود که این خدمات کوتاه مدت و بلند مدت هستند.

   

  ادامه مطلب ...
 • دردسر‌های بیمه‌ای مشاغل سخت و زیان آور

  1400/06/17 - 10:38:55
  دردسر‌های بیمه‌ای مشاغل سخت و زیان آور

  به گزارش بلاغ، زمانی که صحبت از سختی کار می شود ذهن ها نا خود آگاه به سمت شغل های سختی مثل کار در معدن و استخراج مواد معدنی از دل زمین می رود حال آن که مشاغل سخت و زیان آور دایره گسترده تری دارد از کار کردن در مخازن سر بسته تا سر و کار داشتن با موادی که برای سلامتی ضرر دارند.

  باوجود مشقت های زیادی که کارگران مشاغل سخت و زیان آور دارند و مشکلات جسمی و روحی که به دلیل حساس بودن کار و اضطراب به آن دچار می شوند امتیازات محدودی برای آن ها در نظر گرفته شده که برجسته ترین آن بازنشستگی پیش از موعد بدون محدودیت سنی با 20 سال کار متوالی است.

  ادامه مطلب ...
 • سنوات و عیدی کارگران مشمول مالیات می‌ شود؟

  1400/06/17 - 10:35:37
  سنوات و عیدی کارگران مشمول مالیات می‌ شود؟

  یکی از دغدغه های کارگران بحث کسر مالیات از عیدی و سنوات است که نماینده کارگران می گوید سنوات تحت هیچ شرایطی مشمول مالیات نمی شود.

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، یکی از مشکلات کارگران در محاسبه حقوق و دستمزد میزان مالیاتی است که هر ماه از حقوق آنها کم می شود, با توجه به اینکه دستمزد کارگران رقم چشمگیری نیست و همواره هزینه ها بر دستمزد پیشی دارد, کسر مالیات باعث ناراحتی بسیاری از کارگران است.

   قانون هایی هم که برای معافیت مالیاتی از حقوق تعیین می شود معمولاً‌مشمول حال کارگران نمی شود. کسر مالیات از سنوات و عیدی نیز مسئله ای است که مورد سوال بسیاری از کارگران است.

  کسرمالیات از عیدی و سنوات؟  

  سمیه عبدالوند، کارشناس روابط کار در این باره می گوید: حق مسکن، بن کارگری و حق اولاد مشمول مالیات نمی‌شوند و در نامه وزارت کار خطاب به سازمان امور مالیاتی کشور گفته شده است که این مبالغ حداقل هستند و کارفرما می‌تواند بیشتر پرداخت نماید و سقفی برای آن تعیین نشده است.

   پربیننده ترین

  در این شرایط این احتمال وجود دارد که چون کارگران می‌خواهند مالیات کمتری پرداخت کنند و کارفرماها هم می خواهند مبنای محاسبه سنوات، اضافه کار، عیدی، پاداش، نوبتکاری و شبکاری کمتر شود، به نفعشان است که این مبلغ را افزایش دهند.  لذا این نگرانی وجود دارد که سنوات و عیدی کارگران با این نامه کاهش یابد. البته هنوز واکنش سازمان امور مالیاتی به نامه وزارت کار مشخص نیست.

  ادامه مطلب ...
 • دست خالی کارگران در مواجهه با کرونا

  1400/06/17 - 10:22:19
  دست خالی کارگران در مواجهه با کرونا

  تهران (پانا) - این روز‌ها موج سواری دلتا کرونا آنچنان خطرناک شده  که آمار مرگ و میر و مبتلایان به‌طور چشمگیری افزایش یافته و همین مسأله نگرانی ‌های زیادی را در مردم ایجاد کرده‌ است حالا این ویروس چموش معیشت و سلامت کارگران را نشانه رفته و در سایه کم توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در مراکز و محیط‌های شلوغ کاری به‌دنبال صید طعمه‌های خود است.

   

  به‌گزارش ایران، این در حالی است که ستاد ملی مقابله با کرونا با ابلاغ کاهش ساعات کاری، تعطیلی‌ها و حضور نیمی از افراد در محیط‌های کاری سعی کرده تا نیرو‌های کمتری در حین کار در دام این ویروس وحشی گرفتار شوند اما به گفته فعالان کارگری در این مصوبات کارگران نادیده گرفته شده‌اند بویژه در مورد حضور پنجاه درصدی نیروها در محیط‌های کارگری. به اعتقاد فعالان حوزه کارگری، کارگران حتی اگر به کرونا مبتلا باشند به‌دلیل عدم وجود قوانین و مصوبات حمایت گر یا تسهیل کننده همچنان در محیط‌های کاری حضور می‌یابند. این شاید همان حلقه مفقوده در عدم مهار کرونا در میان این افراد باشد. از طرفی فعالان حوزه کارگری معتقدند کارفرمایان حتی در محل کار هم زیر بار تهیه اقلام بهداشتی نمی‌روند. به گفته علی مظفری مدیرکل بازرسی وزارت کار، به‌ طور میانگین 63 درصد از کارگاه‌ها اقلام بهداشتی را برای کارگرانشان مهیا کرده‌اند. وی می‌گوید: 60 درصد از ناظرانی که بازرسی از محیط‌های کارگری را برعهده داشتند به کرونا مبتلا شده‌اند.

  ادامه مطلب ...
 • واکنش وزیر کار به حقوق اندک کارگران و بازنشستگان

  1400/06/17 - 10:18:22
  واکنش وزیر کار به حقوق اندک کارگران و بازنشستگان

  وزیر کار با بیان اینکه از میزان دستمزد کارگران و حقوق بازنشستگان باخبر است، تاکید کرد برای آنکه دخل و خرج کارگران و بازنشستگان با هم بخواند و سغره آنها رنگین تر شود باید کاهش و کنترل نرخ تورم اتفاق بیفتد.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بحث معیشت و حقوق کارگران و بازنشستگان اعلام کرده که از میزان دستمزد کارگران و بازنشستگان با خبر است.

  او گفته اطلاع دارد که کارگران درآمد کمی دارند و میزان حقوق بازنشستگان هم نسبت به قبل افزایش داشته ولی باید کاهش و کنترل تورم صورت گیرد تا دخل و خرج این اقشار با هم بخواند و سفرههای آنها رنگینتر میشود.

  آنطور که وزیر کار گفته سیاستهای کلان کشور باید به نحوی اصلاح شود که تورم نداشته باشیم چون تا زمانی که این چرخه معیوب اصلاح نشود، نرخ تورم بالا میرود و اقشار مختلف تقاضای افزایش درآمد و حقوق دارند.

  ادامه مطلب ...
 • تبریک رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی کشور برای هفته تعاون

  1400/06/14 - 15:25:05
  تبریک رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی کشور برای هفته تعاون

  رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی سراسر کشور طی پیامی فرارسیدن هفته تعاون را به تعاونگران تبریک گفت.

  به گزارش ایلنا، اسعد صالحی، طی پیامی فرارسیدن هفته تعاون را به تعاونگران تبریک گفت.

  متن پیام رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی سراسر کشور بدین شرح است:

   

  ادامه مطلب ...
 • تعاونی تامین نیاز ملارد آماده خدمت‌رسانی به کارگران فصلی و ساختمانی است

  1400/06/14 - 15:09:09
  تعاونی تامین نیاز ملارد آماده خدمت‌رسانی به کارگران فصلی و ساختمانی است

  مدیر عامل تعاونی تامین نیاز صنفی استادکاران و کارگران ساختمانی شهرستان ملاردگفت: شرکت‌های تعاونی تامین نیاز مشاغل یکی از انواع شرکت‌های تعاونی است که به عنوان یک تشکل صنفی کارگری، موظف است کلیه نیازهای صنفی، اقتصادی و اجتماعی اعضای خود اعم از حقیقی و حقوقی را برطرف کند.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، علی قلخانباز ضمن تبریک و گرامیداشت روز جهانی تعاون و آرزوی توفیقات مستمر و مداوم برای تعاونگران کارآفرین، در ارتباط با هویت و ماهیت تعاونی‌های تامین نیاز گفت: با توجه به اهمیت ساماندهی استادکاران و کارگران ساختمانی و وفق ماده 18 قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، تعاونی‌های تامین نیاز صنفی بر اساس قانون 44 جمهوری اسلامی تاسیس شده‌اند.

  ادامه مطلب ...
 • ضوابط پرداخت وام 7 میلیون تومانی به بازنشستگان تامین اجتماعی عضو اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری

  1400/06/13 - 20:17:57
  ضوابط پرداخت وام 7 میلیون تومانی به بازنشستگان تامین اجتماعی عضو اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری

  به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بر این اساس، تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران بازنشسته و ازکارافتاده کلی، که دارای حساب کاربری فعال در درگاه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی هستند، می‌توانند مراتب اشتغال به تحصیل فرزندان ذکور تحت تکفل خود را که بالای 19 سال سن دارند، بصورت غیرحضوری و از طریق سرویس مذکور اعلام کنند. 

  علاوه بر بیمه شدگان و مستمری بگیران، فرزندان ذکور بالای 19 سال سن و تحت تکفل آن‌ها، در صورت ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در درگاه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی، می‌توانند راسا نسبت به اعلام مراتب اشتغال به تحصیل خود از طریق سرویس مذکور اقدام کنند. 

  ادامه مطلب ...
 • ضرب‌الاجل بیمه‌ها برای نسخه‌نویسی الکترونیک تا آذر ماه

  1400/06/13 - 20:09:13
  ضرب‌الاجل بیمه‌ها برای نسخه‌نویسی الکترونیک تا آذر ماه

  به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری بیمه سلامت؛ مهدی رضایی با اشاره به اینکه نسخه‌نویسی الکترونیک یکی از گام‌های اساسی و مهم در شکل‌گیری پرونده الکترونیک سلامت است، گفت: ما از نظر اجرایی در میانه راه تحقق نسخه‌نویسی الکترونیک هستیم. شاخص کشوری ما در نسخه‌نویسی الکترونیک هم اکنون حدود 50 درصد است. البته این شاخص در بخش دولتی و غیر دولتی قدری متفاوت است به نحوی که در بخش خصوصی به طور میانگین 55 درصد و در بخش دولتی به طور میانگین حدود 50 درصد این اقدام انجام شده است. 

   

  ادامه مطلب ...
 • راه‌اندازی «سامانه مردم» در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

  1400/06/13 - 20:07:30
  راه‌اندازی «سامانه مردم» در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

  به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با توجه به تاکید «حجت ا… عبدالملکی» بر فراهم کردن زمینه تعامل حداکثری و مشارکت مردم در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دریافت و استفاده از نظرات، ایده‌ها و پیشنهادات صاحب نظران، متخصصان و اقشار مختلف در حوزه‌های مرتبط با این وزارتخانه این سامانه راه اندازی شد. 

   

  ادامه مطلب ...
 • انتقادِ بازنشستگان بابت‌ عدم پرداخت پاداش پایان خدمت/ چه روزی منتظر باشیم؟

  1400/06/13 - 20:05:22
  انتقادِ بازنشستگان بابت‌ عدم پرداخت پاداش پایان خدمت/ چه روزی منتظر باشیم؟

  بازنشستگان کشوری در تماس با خبرنگار ایلنا، نسبت به مشخص نبودن زمان واریز پاداش پایان خدمت خود انتقاد دارند.

  این بازنشستگان که سال 99 بازنشست شده‌اند، می‌گویند: دولت قبلی وعده داده بود تا مردادماه معوقات ما واریز می‌شود؛ حالا به نیمه شهریور رسیده‌ایم و ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور عوض شده؛ توقع داریم مدیران جدید به صراحت بگویند چه روزی منتظر واریز شدن پاداش پایان خدمت خود باشیم؛ آیا قبل از نیمه دوم سال، مطالبات ما پرداخت می‌شود.

   

  ادامه مطلب ...
 • تاسیس تشکلهای صنفی کارگری در منطقه پارس جنوبی

  1400/06/12 - 16:02:23
  تاسیس تشکلهای صنفی کارگری در منطقه پارس جنوبی

  به گزار ش روابط عمومی کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ایران صبح چهارشنبه مورخ 3 شهریورماه 1400 مهندس اشرف منصوری رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ایران به منظور رسیدگی و بررسی وضعیت کارگران شاغل در منطقه پارس جنوبی وارد عسلویه شده و در جلسه ای که در محل پالایشگاه دهم با حضور نمایندگان کارگری و مدیران حوزه نفت ،گاز و پتروشیمی و روسای ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی عسلویه ،کنگان و سیراف برپا گردیده شده بود حضور یافتند .

  ادامه مطلب ...
 • الگوی کسب و کارهای تعاونی؛ مسیر خلق فرصت‌های شغلی پایدار

  1400/06/13 - 20:25:59
  الگوی کسب و کارهای تعاونی؛ مسیر خلق فرصت‌های شغلی پایدار

  به گزارش ایلنا، متن پیام «محمد کبیری» پیرامون آغاز هفته تعاون به این شرح است: 

  نامگذاری 13 شهریور در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام «روز تعاون» حاکی از جایگاه ویژه نظام تعاون و الگوی تعاونی‌ها و نقش برجسته آن در ایجاد عدالت اقتصادی و اجتماعی از طریق ساماندهی منابع انسانی کارآفرین و مهارت آموخته در راستای خلق فرصت‌های شغلی پایدار و مولد است. 

   

  ادامه مطلب ...
 • سازمان‌های مردم نهاد فرصت حضور در مسائل ایمنی را داشته باشند/ تامین معیشت کارگر آسیب‌دیده دردی دوا ن

  1400/06/10 - 13:57:15
  سازمان‌های مردم نهاد فرصت حضور در مسائل ایمنی را داشته باشند/ تامین معیشت کارگر آسیب‌دیده دردی دوا ن

  رئیس هیات مدیره کانون انجمن مسئولان ایمنی و بهداشت کار توضیح داد: توجه به مسائل تعاملات صنفی و مباحث تخصصی در زمینه ایمنی می‌تواند کمک شایانی به تامین اجتماعی در حفظ منابع مادی کند.

  سیدابوالفضل اشرف‌منصوری در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره شرایط ایمنی کارگاه‌ها توضیح داد: کانون انجمن مسئولان ایمنی و بهداشت کار همان دیدگاه پیشین را نسبت به مسائل ایمنی را دارد. امیدوار هستیم، وزیر کار دولت سیزدهم با دیدگاهی که نسبت به مسائل تشکل‌گرایی دارد، مسائل حوزه ایمنی را به سمت و سویی سوق دهد تا فرصت بهره‌مندی از ظرفیت‌های تشکل‌های تخصصی فراهم شود.

   

  ادامه مطلب ...
 • درخواست «کانون عالی انجمنهای صنفی کارگری ایران» از انجمن‌های صنفی کارگری برای دریافت پیشنهاد‌های راه

  1400/05/13 - 15:10:51
  درخواست «کانون عالی انجمنهای صنفی کارگری ایران» از انجمن‌های صنفی کارگری برای دریافت پیشنهاد‌های راه

  رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگری ایران در اطلاعیه‌ای با درخواست از مسئولین انجمن‌های کارگری اعلام کرد که انجمن‌ها پیشنهادات راهبردی صنفی خود را برای دفاع از حقوق صنفی کارگران به دفتر کانون عالی انجمنهای صنفی کارگری ارسال کنند.

   

  ادامه مطلب ...
 • عقد تفاهم نامه کانون عالی کارگران ایران با مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار

  1400/06/12 - 15:47:05
  عقد تفاهم نامه کانون عالی کارگران ایران با مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار

  به گزارش روابط عمومی  کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران  در مورخ 27 آبان ماه سال99 طبق توافق حاصله فی ما بین کانون عالی و مرکز تحقیقات و پیرو فعالیت های مشترک سالهای گذشته جلسه ای در تاریخ مذکور در دفتر مهندس پرکنی ریاست مرکز برگزار گردید تفاهم نامه همکاری آموزش ایمنی که مشتمل بر همکاریهای متقابل در ثبت نام ،برگزاری ،

  ادامه مطلب ...
 • خواسته های صنفی کارگران شاغل در شرکت های نفتی در وزارت کار بررسی شد

  1400/06/12 - 15:23:20
  خواسته های صنفی کارگران شاغل در شرکت های نفتی در وزارت کار بررسی شد

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون روابط کار  در این نشست  گفت:  بررسی خواسته صنفی کارگران و چگونگی اجرای قوانین و مقررات مرتبط با امور کارگر و کارفرما و بررسی همکاری وزارت نفت به عنوان کارفرمای اصلی در راستای تعامل و همفکری بیشتر درحل و فصل موضوعات هدف برگزاری این نشست است.
   

  ادامه مطلب ...
 • تغییرات در ارکان هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور/ “سیدابوالفضل اشرف منصوری” رییس ش

  1400/04/13 - 15:13:32
  تغییرات در ارکان هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور/ “سیدابوالفضل اشرف منصوری” رییس ش

  “سیدابوالفضل اشرف منصوری” رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، صبح امروز در جلسه ی هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور،آقای “سیدابوالفضل اشرف منصوری” با اکثریت آراء   به عنوان رییس کانون انتخاب شد.

   

  ادامه مطلب ...
 • نمی‌دانستند در اتوبوسِ مرگ به‌جای کارگرانِ سیمان «خبرنگاران» سوارند!/ اگر کارگران می‌مردند کسی ناراح

  1400/06/12 - 15:27:41
  نمی‌دانستند در اتوبوسِ مرگ به‌جای کارگرانِ سیمان «خبرنگاران» سوارند!/ اگر کارگران می‌مردند کسی ناراح

  اینهمه حادثه در مسیر حمل و نقل کارگران رخ داده و بازهم فرمانده پلیس راهِ کشور، بررسی نکردن اتوبوس حامل کارگران را یک رویه‌ی عادی می‌داند و می‌گوید نمی‌دانستیم سرنشینان «کارگر» نیستند وگرنه بیشتر حواس‌مان را جمع می‌کردیم!

  به گزارش خبرنگار ایلنا، ارابه مرگ بگوییم، کم است؛ مرگ در اثر له شدن زیر چرخ‌های بی‌کفایتی مسئولین و سهل‌انگاری کاربدستان بگوییم، بازهم کم است؛ هرچه بگوییم کم است و نمی‌تواند درد جانسوز دو خانواده‌ای را بیان کند که جان‌های عزیز فرزندانِ روشن‌نگر و خبرنگارشان در مسیر تهیه‌ی گزارش از دریاچه ارومیه، از دست رفت!

   

  ادامه مطلب ...
 • رشته مهندسی ایمنی، نیازمند تخصصی شدن است

  1400/06/12 - 15:43:53
  رشته مهندسی ایمنی، نیازمند تخصصی شدن است
  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست امضای تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور گفت: رشته مهندسی ایمنی، نیازمند تخصصی شدن است .
  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت روابط کار و دانشگاه پیام نور، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
  “حاتم شاکرمی” در این نشست با بیان اینکه امروز بیش از 14میلیون نفر جامعه هدف مشمول قانون کار و تامین اجتماعی هستند و برخی نیز خارج از این مشمولیت اشتغال دارند گفت: رعایت ایمنی کار و حفاظت از سلامت این افراد را وظیفه و اولویت کاری خود می دانیم.
  وی افزود: امروز با پیشرفت تکنولوژی در جوامع،موضوع ایمنی نقش اساسی در پیشرفت صنایع و در نهایت اقتصاد کشوردارد که این نقش با حفظ و حراست از سرمایه های کشور ممکن می شود.
  وی تاکید کرد: یکی از اولویت های ما در وزارت تعاون، کار و ر فاه اجتماعی این است که روی مسئله پیشگیری از حوادث متمرکز شویم و این هم مستلزم تقویت و توسعه حوزه آموزش البته به صورت تخصصی است .
  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در سال حدود 1 میلیون و 800 هزار نفر_ساعت آموزش داریم که سهم این آموزش در مراکز علمی و دانشگاه ها 30 درصد است افزود:،این یک فرصت آموزشی بزرگ است و دانشگاه ها دراین زمینه می توانند به ما کمک کنند.
  وی بر تخصصی شدن رشته مهندسی ایمنی تاکید کرد و گفت: امروز ما به آموزش در رشته مهندسی ایمنی با گرایش های مختلف مثل معدن، شیمی، برق، عمران، گاز و … به صورت تخصصی نیاز داریم.
  شاکرمی خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور درتمام شهرستان های کشور واحد دانشگاهی دارد و می تواند در این زمینه کنار ما باشد.
  وی بر بهره وری نیروی کار تاکید کرد و گفت: بهره وری بدون توجه به سلامت نیروی کار امکان پذیر نیست و در همین راستا بر آن شدیم تا از امکانات دانشگاه ها از جمله دانشگاه پیام نور که از هیات علمی توانمندی در سراسر کشور برخوردار است استفاده کنیم، این دانشگاه می تواند با اجرای این تفاهم نامه سهم خود را در این آموزش افزایش دهد.
   
  ادامه مطلب ...
 • سامانه پرهام

  1400/06/12 - 15:30:52
  سامانه پرهام

  امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انجمن صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت حرفه ای و محیط زیست آذربایجان شرقی

  تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انجمن ایمنی بهداشت حرفه ای و محیط زیست استان منعقد و به امضاء رسید.در مورخ 6تیر ماه نشست صمیمانه با حضور مهندس فتحی مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی و مدیران ارشد آن اداره کل و مهندس اشرف منصوری رئیس کانون سراسری انجمنهای صنفی مسئولین حفاظت فنی،ایمنی و بهداشت کار کشور و اعضاء هیات مدیره کانون سراسری و مهندس فرحبخش رئیس انجمن صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت حرفه ای و محیط زیست آذربایجان شرقی و اعضاء هیات مدیره آن انجمن 

  ادامه مطلب ...
Top